Jump to content

spicyvanilla

Użytkownik
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About spicyvanilla

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

1,615 profile views
 1. Konsul Cię nie zapyta o zaproszenie, to jakiś przeżytek z PRLu.
 2. ad1. Jeśli się zarejestrowałaś i pouzupełniałaś, to NIE MUSISZ dzwonić, ale musisz zapłacić i umówić rozmowę z konsulem na ww. stronie (obie rzeczy można zrobić przez internet) ad2. Może zarejestrować się 1 osoba, a drugą należy dodać jako towarzyszącą.
 3. jkb, a ile czasu od wysłania pakietu AOS dostałeś EAD, AP?
 4. Czy warto w przypadku kobiety wyrabiać SSN przed ślubem czy lepiej się wstrzymać i zrobić to po zmianie nazwiska? Jeśli zrobię to przed ślubem, to będę musiała znów iść do SSA oraz do wszystkich instytucji, w których cokolwiek załatwiałam, używając SSN i panieńskiego nazwiska i informować o zmianie. Opłaca się?
 5. lecę w sobotę na IAD przez LHR możemy się kiedyś umówić wolę NYC ale DC to też fajne miasto żałuję, że nie będę mieszkać bliżej, bo w dużym mieście jest więcej mozliwośći np. pracy (jestem architektem, trochę obawiam się, czy w Charlottesville znajdę pracę ) a na razie przeprowadzka raczej nie wchodzi w rachubę...
 6. no to daleko ode mnie ja w Charlottesville, VA ale widze, że z Lanham do DC bliziutko, zazdroszczę
 7. AgnieszkaS, wiem, że lecisz na K-1, tak się składa, że ja też i też jestem Agnieszka S.. i moje docelowe lotnisko to IAD w jakim mieście będziesz mieszkac?
 8. Ale chodzi Ci o to, że USCIS zgubi cały mój medical z Polski? To się ponoć zdarza, ale ja pytam o coś innego, bo nie zakładam z góry, że zgubi. Niektórzy podobno wysyłają samo DS-3025 i to przechodzi, a niektórzy w takiej samej sytuacji dostają RFE za brak I-693 - ale nie muszą robić całego nowego medical, tylko transkrypcję szczepień u CS, czyli tylko Part 1,2 i 5 formy. Ponoć moża poprosić oficera w POE o kopię swojego medical i w ten sposób zabezpieczyć się przed tym, że USCIS to zgubi. Czy toś tak robił?
 9. Powoli zabieram się za kompletowanie dokumentów do AOSu i nie wiem, jak to w końcu jest z formą I-693 (medical). Wiem, że nie muszę mieć ponownego medical w stanach, bo nie minął rok od tego do K-1. Na DS-3025 vaccination worksheet mam zaznaczone incomplete - eligible for waiver, z tego co wyczytałam na VJ jest wypełnione prawidłowo i nie potrzebuję już żadnego szczepienia. Czy zatem mogę wysłać tylko kopię DS-3025 czy jednak konieczne jest wysłanie I-693 (w moim przypadku Part 1,2 i 5 - Part 2 to transkrypcja vaccination worksheet z Polski przez CS w USA)? Z tego, co czytałam na VJ to różnie ludzie robią i dostają RFE albo nie... może mi ktoś to wytłumaczyć? Może ktoś ostatnio wysyłał AOS po K1 i się orientuje?
 10. dzięki, już mam a gdyby ktoś załatwiał to w Łodzi, to informuję, że punkt KRK został z ul. Kościuszki przeniesiony do sądu na ul. Pomorskiej 37.
 11. Proszę o pomoc: czy Zaświadczenie o Niekaralności można uzyskać wyłącznie z sądu w Warszawie czy też można skorzystać z Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego bliższego mojemu miejscu zamieszkania (Łódź)? Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...