Skocz do zawartości

Lx13

Użytkownik
 • Zawartość

  686
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lx13

 1. Wiza a aresztowanie

  Święte słowa Karina.
 2. Wiza a aresztowanie

  Karina udziela porady na podstawie tego co przeczytała na forum. Z doświadczenia wiem ze jak by usiadła przy stole do rozmowy to sytuacja tej pani była by byc moze troche inna. Nie podważam tego i zgadzam sie ze Karina poradę podała pro Bono. Polecam: albo spotkać sie z Karina i omówić temat albo iść do ambasady i tam dostać szczegółowych informacji. Nie korzystać z tego co jakiś hochsztapler powie i skasuje za to opłatę.
 3. Wiza a aresztowanie

  Wbij to sobie do głowy. Informacje których poszukujesz maja swoją cenę. Nikt za darmo ci nie napisze co i jak, a na takich sprawach jak ty robi sie najlepsza fortunę. Info na stronach prawników maja jedynie nakłonić cie do kontaktu i za opłata „cos ci powiedzą” ale tez nie do końca. Złóż wniosek o wizę, idź do konsulatu i tam dowiesz sie wszystkiego.
 4. No to skoro wykknujesz dwie rożne prace i masz na to dokumenty np umowę o prace, zlecenie itp to jaknajbardziej to weź. Odcinek z wynagrodzeniem tez moze sie przydać. I to powinno wystarczyć.
 5. Wróżkami nie jesteśmy nie wiemy ile tych prac masz. Jeśli myślisz ze zabierając teczkę papierów udowodnisz związek z krajem to jesteś w błędzie.
 6. B2 i na Festival? U lala... good luck.
 7. Wiza a aresztowanie

  Czytam twój opis i jedyne co moge ci poradzic to żebyś pogadała z Karina na Prv.
 8. Wiza a aresztowanie

  Zloz podanie o wizę. Podczas rozmowy wyjaśnisz co i jak. Skoro odstąpiono od oskarżenia to nie masz sie czego obawiać. Byc moze sprawdza cie w USA czy nie kłamiesz i poczekasz troche na wizę. A tak miedzynami i bez nazwisk. Mieli podstawy? Bo wiesz, od tak nikt nikogo nie oskarża.
 9. Odmowa wizy

  Ja dodam ze ta „latająca” siostra juz ma „po wizie”.
 10. Pisać prawdę i odpowiadać na zadane pytania zgodnie z prawda.
 11. Z ta Kanada tez nie szarżuj husarzu. Wpierw wypełnij eTA bo jak ci odmówią to i bilety do Kanady ci przepadną.
 12. Po pierwsze nie uda ci sie zjechać Ameryki wzdłuż i wszerz w 3 tygodnie. Po drugie, nie zarobisz tyle w tej Norwegii zeby miec na punkt pierwszy. Po trzecie, mając na uwadze punkt 1 i 2 konsulowi nawet nie zechce sie rozważyć tego czy masz związki z polska czy nie. A jak masz udowodnić związki z polska? A kto ci tu obieca ze konsul wogole bedzie chciał zeby cos udowadniał. Przeczyta wniosek, zada 2/3 pytania i podejmie decyzje. Jaka? On jeden tylko bedzie wiedział i ty jak ci ja ogłosi/zakomunikuje.
 13. Na lotnisku odpowiada sie na zadane pytania, o ile takowe wogole beda.
 14. Miejmy nadzieje ze LOT ruszy ze swoją kampania informacyjna i ze jej przekaz do ciebie dotrze.
 15. Turystyczna czy jest szansa?

  Ja zastanowił bym sie nad innym faktem - nie masz konta w banku. A jak konsul uzna ze cie na wyjazd do USA nie stać? Skoro nie masz konta to i żadnej karty tez nie masz. Płatność za bilet gotówka? Sa rożne aspekty przyznawania wiz, powyżej moze byc jednym z nich.
 16. Pomoc potrzebna :)

  Ja nadal utrzymuje: jesteś obywatelem danego kraju, opieka konsularna ci przysługuje. I id tego bym zaczął. W prawie obowiązuje jedna zasada od której sie zaczyna: każdy przypadek jest wyjątkowy. I kzielu tego nie zmienisz.
 17. Pomoc potrzebna :)

  Czyli rozmowa z Konsulem jest błędem. Świetna logika.
 18. Pomoc potrzebna :)

  Kzielu, pracujesz jako konsul? Jackie pracuje jako konsul? Tak wiem, udziela porad prawnych. Facet jest obywatelem USA. Powinien udać sie na rozmowę do konsula USA i spytać sie co i jak powinno byc zrobione.
 19. Pomoc potrzebna :)

  Słuchaj, rób jak chcesz. Wg mnie powinien iść do konsulatu i zarejestrować dziecko - musi miec akt urodzenia. I zobaczyć jaka bedzie decyzja urzędników. Jako obywatel USA zawsze moze tez iść na rozmowę z konsulem i dostać poradę/instrukcje od niego. Od tego sa konsulowie, maja pomagać swoim obywatelom.
 20. Pomoc potrzebna :)

  To moze wyjaśnię. Jackie, jako prawnik dobrze wiesz ze w tym przypadku stosuje sie tzw prawo krwi i ojciec musi „udowodnić” ta wlasnie zależność. Kropka.
 21. Pomoc potrzebna :)

  1. Jeśli ojciec twojego dziecka jest obywatelem USA to dziecko po ojcu ma tez obywatelstwo 2. Nie mozesz sie starać o wizę turystyczna dla dziecka, obywatela usa 3. Ojciec dziecka powinien zgłosić dziecko do konsulatu USA i tym samym dostałoby ono paszport 4. Cos kręcisz bo jak by ojciec miał obywatelstwo to chyba by zgłosił dziecko swoje do odpowiedniego urzędu? 5. Albo nie macie bladego pojęcia intymna czym jest obywatelstwo USA i jak sie je nabywa, pachnie to totalna ignorancja. 6. Ogólnie to nic sie nie klei z twojego opisu. Musisz ze konsulowi sie uda połączyć kropki? Nie sadze ze bedzie mu/jej sie chciało. Nie musi.
 22. 1. Starasz sie o zły typ wizy. 2. Powiedz na rozmowie ze pracujesz na czarno w Polsce. Pomoże ci to, taki zaradny jesteś. 3. Szans nie masz, jesteś starszy itp itd.
 23. Jest, ale nie w takim sensie. Patrzy sie na ten temat „całościowo”. To chyba normalne ze ludzie zmieniają prace i ze maja okres próbny itp. U konsula masz sie zaprezentować jako, której celem nie jest emigracja zarobkowa. I tyle.
 24. Nie odwiedzi go aż nie zrobi sobie legalnych papierów czyli min zielona karta lub paszport. To potrwa. Nikt jej obywatelstwa za samo małżeństwo nie da, dobrze o tym wiesz. Tak czy siak ma kilka lat widywania mamy poprzez Skype.
×