Jump to content

merucial

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Recent Profile Visitors

610 profile views
 1. Trzymamy kciuki za wszystkich! Niestety wśród znajomych 3 osoby składały i żadna nie wylosowała
 2. Witam, kochani zakładam nowy temat ponieważ sprawa jest dość pilna a nie mogę znaleźć nic pod co mogłabym to dołączyć. Mianowicie, wypełniałyśmy z koleżanką wniosek wizowy i niestety okazało się, że koleżanka miała zrobione złe zdjęcie (w okularach) co w tym momencie nie jest dopuszczalne. Czy wystarczy, że przyniesie nowe zdjęcie ze sobą na rozmowę? Czy można/trzeba zmienić to we wniosku? Dodam, że termin wizyty w ambasadzie jest już ustalony. Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam Diana
 3. Też o tym słyszałam! My byliśmy 2 lata przed wylosowaniem GC w ambasadzie po wizy turystyczne - również razem, być może to nam pomogło, kto wie.. :-) Dobrze jednak przygotować się na wszystkie ewentualności jeśli ktoś z Was zdecyduje się na ślub po wylosowaniu przez jedną osobę GC bo to co mowi - Sly6 widocznie nie w każdym przypadku bywa tak kolorowo.. !
 4. O zaproszeniu na rozmowę dowiedzieliśmy się jakoś jeśli dobrze pamiętam 2 miesiące wcześniej - obawialiśmy się, że może ktoś zwróci nam uwagę, że ślub tak na szybko, że być może tylko dla zielonej karty itd. - nic z tych rzeczy, nikt nie zwrócił na to negatywnie uwagi wręcz przeciwnie - pogratulowano nam zarówno wylosowania jak i ślubu! Obawialiśmy się ponieważ podobno to, że ktoś został wylosowany nie oznacza w 100%, że zostanie zaproszony na rozmowę i dostanie GC - stąd na wypadek gdybyśmy nie zostali jednak zaproszeni zdecydowalimy się poczekać bo pewnie wtedy ślub zaplanowalibyśmy dopiero za jakiś czas :-)
 5. Dokładnie tak jak mówią poprzednicy - jedynie jeśli weźmiecie ślub i na rozmowie w ambasadzie pojawicie się razem. My zaryzykowaliśmy i czekaliśmy ze ślubem aż do otrzymania zaproszenia do ambasady, udało się :-)
 6. Nam udało się właśnie w loterii 2015, Rodzince składamy już drugi rok i niestety wciąż nic :-( Dla Ciebie również powodzenia, 3mamy kciuki! :-)
 7. My jak braliśmy udział w loterii 2016 - tak właśnie było, że Ci którzy nie wylosowali mieli o tym informację a Ci którzy zostali wylosowani - Timeod out.. więc może jest nadzieja! :-) u nas w Rodzince niestety 3 x Nie, jeszcze 3 do sprawdzenia!
 8. Hej wszystkim! Mam do Was pytanie, przylecieliśmy do USA 3 tygodnie temu, dostałem już social number, jednak moja żona dalej go nie otrzymała - po rozmowie z panią urzędniczką dowiedziałem się, że żony nie ma w systemie i trzeba będzie udać się do urzędu. W związku z tym mam pytanie czy moze byc problem rownież z GC? Skoro nie ma jej w systemie? Jak możemy sprawdzić aktualny status sprawy i skąd wziąć potrzebny do tego numer? Pozdrawiam
 9. Jak rozumiem, również pozostaliście przy swoich nazwiskach?
 10. Hej wszystkim, Mamy jeszcze jedno pytanie do Was, otóż czy potrzebny jest nam przetłumaczony zupełny odpis aktu ślubu? Zostaliśmy przy swoich nazwiskach i tak się zastanawiamy, czy nikt się o to do nas na lotnisku nie przyczepi? Pozdrawiamy!
 11. Cześć, mam do Was dwa pytania. Razem z Żoną musimy dokonać opłaty 160$ i nie wiemy jak dokonać tej opłaty, czy ta kwota musi być w dolarach, czy automatycznie przeliczą nam złotówki na dolary? Drugie dotyczy aktu ślubu, pozostaliśmy przy swoich nazwiskach czy lecąc do stanów musimy przetłumaczyć akt ślubu? Pozdrawiam
 12. Cześć wszystkim, Na wstępie chcielibyśmy podziękować za Waszą pomoc przy formalnościach - rozwiewaliście nasze wątpliwości bardzo skutecznie. Mięliśmy wizytę umówioną na godzinę 8. Pod Ambasadą byliśmy około 7:35 - było niewiele osób więc zaczęto nas wpuszczać, żebyśmy nie musieli stać na mrozie. Całą drogę od bramki wykrywacza metalu już poznaliśmy - w momencie gdy ubiegaliśmy się o wizy turystyczne. Tak jak wspominaliście wcześniej 90, może nawet 95% czasu spędza się na czekaniu. Oddanie papierów do rejestracji, odciski palców, opłata za rozmowę i czekanie. Sama rozmowa, czysta formalność 2-3 minuty. Konsul bardzo sympatyczny, uśmiechnięty i wyluzowany. Na wstępie - przysięga, potem już tylko luźne pytania - wykształcenie, plany na przyszłość, Nas pytał również o wcześniejszy wyjazd do USA (byliśmy 3 miesiące w 2014 roku). Konsul znalazł nawet chwilę na skomplementowanie marynarki mojego męża - to było zabawne i zupełnie rozluźniło atmosferę przy okienku. Po paru minutowej rozmowie z poker facem Konsul oznajmił, że ma dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła to taka, że musi anulować nam wizy turystyczne, a dobra to taka, że GC's zostały przyznane. Wszystkim, którzy oczekują na rozmowę mówimy: nie ma czego się bać, do spotkania najlepiej podejść na luzie a stres zostawić przed drzwiami Ambasady. Pozdrawiamy, i życzymy powodzenia!
 13. Przejrzeliśmy to jeszcze raz, mimo wszystko wyskakuje potwierdzenie DS160, nie wiem, może to jest wina strony i tego, że ubiegaliśmy się o wizy turystyczne?
 14. Tak to wygląda. Wcześniej na tej stronie wyznaczaliśmy spotkanie dotyczące wizy turystycznej.
×
×
 • Create New...