Jump to content

Lokash

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2
 1. Ktoś pytał o akceptacje w ESTA przy poprzednich odmowach. Osoba dostala akceptacje przy dwoch odmowach w latach 1989 i 2000. Na decyzje czekaliśmy 24h.
 2. Dzięki za odpowiedz, ale nie do końca o to mi chodzi. Umowa weszła w życie 1 grudnia 2015 roku. Teraz kończy się rok przejściowy i od 1 grudnia 2016 banki zaczną blokować konta osób które nie złożyły oświadczenia a powinny. Mam pytanie odnośnie potencjalnych skutków tego oświadczenia. Chodzi mi co amerykańska skarbówka może chcieć potem ode mnie jak się dowiedzą że mam konto z oszczędnościami w Polsce. Z tego co doczytałem to ta umowa działa w dwie strony, tak więc polska skarbówka może dostać od amerykańskiej nasze dochody z USA. Ma to duży wpływ na osoby co mają dochody w dwóch krajach. Chodzi mi też o skutki w przyszłości, bo amerykańskie prawo wymaga rozliczania się całe życie z IRS nieważne gdzie się przybywa, jeżeli się jest rezydentem podatkowym USA. Więc jeżeli się ma obywatelstwo USA lub zieloną karte i się wróci do Polski to trzeba się będzie rozliczać tu i tu. A amerykańska skarbówka będzie miała ułatwione zadanie jak dostanie wszystko od naszego banku.
 3. Witam Mam pytanie odnośnie FATCA. Przed wyjazdem do USA 2015 miałem trochę oszczędności i zostawiłem je na polskim koncie bankowym. Teraz się dowiaduje że konto będzie zablokowane 1 grudnia, jak nie dostarczę oświadczenia o FATCA. I tu mam pytanie, czy wie ktoś jaki wpływ ma to oświadczenie? Jeżeli je podpisze to muszę się przyznać że jestem rezydentem USA. W momencie podpisu oświadczenia FATCA w Polsce muszę też tam podać SSN i strona polska przesyła stan mojego konta, dochody każdego roku do amerykańskiego urzędu skarbowego. Jak wypełniałem deklaracje podatkową za 2015 w USA to nie przypominam sobie żeby mnie pytali o oszczędności poza USA. Stąd zastanawiam się jakie konsekwencje mogą być jak amerykańska skarbówka dowie się o moich oszczędnościach które były zarobione przed wyjazdem do USA. Dziękuje z góry za odpowiedzi. Łukasz
 4. Hej Może ktoś mi pomoże. Mam zielona kartę od 4 miesięcy (DV2015). Pracuje w firmie produkującej maszyny. Pracodawca chce mnie wysłać na instalacje maszyny do Kanady. Mogę na zielonej karcie jechać i pracować tam przez dwa tygodnie czy potrzebuje jakiejś wizy do Kanady? Z góry dziękuje za pomoc.
 5. Ile czasu po przylocie mam na wykupienie ubezpieczenia medycznego? 60 czy 90 dni żeby nie dostać kary.
 6. Jak zmienialiście to zaznaczaliście że jakaś aplikacja jest w trakcie czy nie? Jak tak to jaki był numer formularza dla opłat za karte?
 7. Rada dla osób przyjeżdżających. Jeżeli chcecie szybko i na pewno dostać SSN, należy zaraz po przylocie iść do SSA. Nie ma znaczenia że ubiegamy się w DS260 o SSN. W SSA powiedzieli mi że to, że jest zaznaczone w DS260 to sprawa urzędu imigracyjnego a nie ich (w Chicago). Dowiedziałem się że tutaj urzędy nie współpracują ze sobą i oni nawet nie mieli moich danych ani mojego wniosku oczekującego. Bez SSN byłem prawie miesiąc zablokowany (brak możliwości zrobienia prawa jazdy i legalnej pracy). Po wizycie w SSA dostałem go po 5 dniach roboczych.
 8. WItam Pytanie do osób co już wyjechały do USA z tej loterii. Ile czekaliście na SSN? Ja czekam już trzy tygodnie i dalej nic. Jak można to przyspieszyć, bo bez SSN to tu nic nie można załatwić. Po przyjezdzie wypełnialiście wniosek o SSN czy z automatu przyszedł jak było DS260?
 9. Mieliśmy ten sam problem. Odnaleźliśmy stare 50 $ od chrzestnej, które siedziały w książkach. Pani w kasie prostowała je i inne cuda z nimi robiła żeby przeszły przez maszynkę. Już myślałem że zaraz nas wyrzucą za posiadanie fałszywek, ale na szczęście jakoś w końcu przeszły.
 10. Odnośnie kasy to zapytała nas ile mamy na podróż i przeżycie. Przypuszczam że zapytała, bo powiedzieliśmy że lecimy na własną rękę a w razie czego mamy tam znajomych rodziców, którzy nam mogą pomóc trochę na początku, ale będziemy próbować poradzić sobie sami.
 11. My też już po rozmowie. W sumie obyło się bez większych problemów, choć rano autobus miejski się spóźnił i byliśmy pod ambasadą 10 po 8. Tam wielka kolejka ale że mieliśmy mieć spotkanie o 8 to nas przepuścili. Na miejscu było już parę osób w kolejce. Pierwszych parę osób to były osoby rosyjsko języczne i bardzo długo ich sprawdzali. Dawali im takie dziwne zielone kartki. Część z nich odeszła z kwitkiem. W sumie już podczas składania dokumentów urzędniczka mówiła do nasz jakbyśmy już dostali wizę. Na naszą rozmowę czekaliśmy do 11. Trwała około 6 minut. Pani konsul zaczęła po angielsku i nawet się nie pytała czy chcemy po polsku. Ślubowanie, parę prostych pytań i na koniec o kasę, ale bez pokazywania żadnych dokumentów. W sumie poza długim czekaniem to była tylko formalność.
 12. Zdjęcia do badań (4) mają być takie same jak do wizy(2), czy mogą być inne? Pytam bo te do wizy mają rozmiary 50x50 i są niestandardowe w Polsce.
 13. No i w końcu przyszło zaproszenie na początek lutego. W sumie to nie ja tylko żona wygrała i mam takie pytanie - będziemy razem co do planów przepytywani czy głównie ona?
 14. Ja też wypełniałem późno tzn pod koniec lipca, a mam numer 1XXX i dalej nie mam zaproszenia. Tyle że jak w tym tygodniu do nich pisałem to odpisali że dokumenty zostały zwrócone do ambasady do dalszego procesu, więc może luty/marzec będzie termin. Tak z ciekawości - 20000 zł na koncie do wyciągu powinno wystarczyć na rodzine dwuosobową, czy to za mało?
×
×
 • Create New...