Skocz do zawartości

marcinwin

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

900 wyświetleń profilu
 1. Hejka! Skonczylem montowac moj pierwszy w zyciu filmik na YT - z mojego udzialu w programie dla studentów Work and Travel USA. Zapraszam do oglądania, chętnie poznam Wasze opinie, byc moze jakies wskazówki jesli chodzi o krecenie/montaż filmików w przyszłości? https://youtu.be/5ikNNBR0gVw
 2. Dzwoniłem dzisiaj do PZU, ubezpieczenie 'wojadżer' ważne na terenie USA - około 6,5 tys na rok czyli około 500 zł/m-c, ale babka sama niewiedziała co obezpieczenie obejmuje a czego nie (czy jest to zwrot kosztów leczenia po NW, czy choroby, badania lekarskie też są objęte itp). Nie umiała nawet odpowiedzieć na pytanie, czy jak ktoś przesiedzi wizę i będzie nielegalnie, to czy to ubezpieczenie też będzie ważne ... didle80 - a gdzie kupowałaś to ubezpieczenie ?
 3. Czy powód u przedłużenie można argumentować np. chęcią dalszego podróżowania / zwiedzania / odwiedzenia znajomych w USA ?
 4. Jak długo maksymalnie, legalnie można być na wizie J-1 ? Informacja z biura programu Work and Travel - polski student może pracować na J-1 legalnie od 25 maja do 25 września, czyli 4 miesiące. Do tego może zostać + 1 miesiąc po tym okresie bez możliwości legalnej pracy. A wjechać może maksymalnie 1 miesiąc przed tym okresem, co daje w sumie 1 + 4 + 1 = 6 miesięcy legalnego pobytu, tak ? Jeśli ktoś przesiedzi wiże J-1, od kiedy jest nielegalnie? Słyszałem różne wersje: że liczy się data ważności wizy w paszporcie, że liczy się data ważności D/S'a. Ale słyszałem też (nawet od użytkowników forum) że legalnie się jest dopóki nie dostanie się oficjalnego listu z nakazem opuszczenia USA - czy to prawda ? Tu fragment artykułu, który znalazłem w internecie; For F-1 and J-1 students admitted for D/S, however, unlawful presence will not begin until U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) or another relevant government authority makes a formal determination that you are here unlawfully. For example, if you overstayed 90 days before receiving a formal determination from USCIS that you were in the United States unlawfully, those 90 days would not count towards the 180-day period and the clock for unlawful presence would begin on the date USCIS made that decision. These determinations are often made when an F-1 or J-1 student files a change of status application after having overstayed. Zatem jak to w końcu jest z wizą J-1?
 5. Troche nie kumam, że na wizie J-1 czyli będąc legalnie, jak ktoś zaaplikuje na DL to dostanie tylko do końca wizy. Ale jak wiza się skończy czyli już jest status nielegalnego imigranta, to w tym momencie jak zaaplikujesz masz prawko bezterminowe (tudzień na kilka lat). Wynika że nielegalny imigrant ma lepiej niż legalny ?
 6. Witam Czy osoba będąca nielegalnie w USA ma możliwość ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek wypadku lub choroby? Ile kosztuje takie ubezpieczenie (wiem że dla obywatelów USA są to astronomiczne kwoty). A ile może kosztować w polsce ubezpieczenie ważne na terenie USA ? na np. rok ? I czy takie ubezpieczenie jest ważne w przypadku gdy ktoś przesiedzi wizę ? Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ubezpieczeniem medycznym na terenie USA to zapraszam do wspólnej dyskusji !
 7. Zatem jeśli komuś zależy na prawo jazdy na dłużej to lepiej zacząć je wyrabiać po zakończeniu wizy jako nielegalny (bo wtedy można je uzyskać na kilka lat) niż jeszcze jak się jest legalnie na wizie - bo wtedy można uzyskać tylko do końca wizy ? A może lepiej wyrobić prawo jazdy będąc na wizie a potem jakoś przedłużyć? Ale to już sygnał że ktoś został nielegalnie i nie wiem czy tym samym nie jest to strzał w kolano ...
 8. Mnie również interesuje okreś ważności takiego prawo jazdy. Bo jeśli rzeczywiście jest to tylko do końca wazności wizy (a J-1 jest na 4 miesiące) to wogle nie opłaca się robić, tylko już lepiej na polksim jezdzić. A może jest stan gdzie jest dłuższy okres ważnosci? Ponoc już 10 stanów (w tym kalifornia ostatnio) umozliwia robienie prawka osobom zupełnie nielegalnym, bez wizy i bez SSN. Albo czy prawojazdy można potem przedłużyć, jak skonczy się juz wiza a ktoś zostanie ?
 9. Witam Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy będąc na programie Work and Travel (wiza J-1) można sobie wyrobić amerykańskie prawo jazdy? Jeżeli jest taka możliwość, to jak wygląda procedura? W jakim stanie najlepiej? Ile to kosztuje? No i na ile takie prawo jazdy jest ważne ? A czy jak ktoś w USA jest nielegalnie to w ogóle ma szanse ubiegać się o wydanie Driving Licence ? Dziękuje uprzejmie Marcin
 10. Boje się najbardziej tego, że jak teraz dostanę odmowę to tym samym prawdopodobnie w 2015 wizy J-1 też nie dostanę. Teraz w styczniu chciałem lecieć dosłownie n 2 tygodnie w odwiedziny po Świętach. I chociaż teoretycznie byłem już 6 razy w USA, nigdy nie przesiedziałem ani jednego dnia to tak jak niektórzy piszą - to może być zarówno ZA jak i PRZECIW otrzymaniem turystyka ....
 11. Dokładnie. Trochę boję się ryzykować bo wiem że jak bym nie dostał tego turystyka to jednocześnie moje szanse na wzięcie udziału w programie W&T po raz kolejny - siódmy - raz w 2015 roku spadły by jednocześnie do zera ... Sam fakt że 2 miesiące po powrocie z programu staram się o turystyka może być dla Konsula podejrzany, że używam różnych wiz aby legalnie siedzieć w USA jak najdłużej. Trochę się boję, nie wiem czy zaryzykować ...
 12. Witam Czy wzięcie udziału w programie Work and Travel w przeszłości może stać na przeszkodzie w dostaniu wizy J1? Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że nie ma związku, przecież posiadanie J1 w przeszłości nie dyskwalifikuje uzyskania turystycznej. Ale spotkałem się z opinią z mojego biura W&T, że będąc w przeszłości w USA na wizie J1 mam Social Security Number i dostanie wizy turystycznej może być w tym przypadku utrudnione. A teraz opiszę mój konkretny przypadek. Byłem na programie J1 aż 6 razy z rzędu - ostatni raz w tym roku, 2 miesiące temu wróciłem do Polski. Jakie mam szansę dostania wizy turystycznej żeby jechać do USA na 2 tygodnie w Styczniu 2014 w odwiedziny? Spotkałem się z opinią, że szansę mam marne, bo raz że posiadam SSN to w dodatku odległość czasowa między moim powrotem a planowanym wylotem w styczniu jest krótka - około 3 miesiące. Dodam też że raz miałem odmowę wizy - właśnie w tym roku, wiza J1, ponieważ nie potwierdziłem na rozmowie wystarczająco statusu studenta, ale po tygodniu znowu miałem rozmowę, pokazałem dokumenty, dostałem wize, poleciałem. Nic poważnego, ale w papierach mam oficjalnie udokumentowaną odmowę w każdym razie. Nie wiem czy warto się starać teraz o turystyka, jak widzicie moje szansę? Czy ktoś po wizach J-1 starał się o turystyka ? Dzięki
 13. Rezydent Forum, Antydopole, ponad 1,5 tys. postów, ciekawe czy wszystkie tak samo bezwartościowe merytorycznie jak powyższy. Wszystkim pozostałym dzięki za odpowiedź!
 14. No więc właśnie, wiza jest już z adnotacją TDY w momencie jej wydania. Adnotacja oznacza pobyt tymczasowy, tzn. poniżej 90 dni, zatem po przekroczeniu tego terminu już się jest nielegalnie tak ? Mimo że expiry date wynosi 5 lat ?
 15. Racja - miałem na myśli wize która jest na zdjęciu czyli G-2. W którym momencie jest wbijana adnotacja TDY ? Czy wizę można przedłużyć będąc na miejscu ?
×