Jump to content

anntru

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

450 profile views
 1. Wiem, że już pytałam, ale proszę wyjaśnijcie mi jeszcze kwestię terminu. Planowałam wyjazd we wrześniu ale teraz jednak nie jestem pewna czy nie będę musiała wyjazdu przesunąć na później. Na rozmowę chcę się wybrać w przyszłym miesiącu, jeśli nie wiem jeszcze czy plany mi się nie zmienią (i możliwe, że długość pobytu także) to czy mogę wpisać wstępnie moje plany a póżniej jechać w innym terminie? Czy jest to gdzieś sprawdzane? Są gdzieś zapisywane te informacje?
 2. Dziękuję za odpowiedź czy ktoś poinformuje mnie jakie dokumenty powinnam ze sobą zabrać?
 3. Witam! Chciałabym złożyć wniosek o wizę b1/b2, kiedyś byłam na programie work and travel, rozmowa to pestka jednak nie wiem jak wyglada sprawa jak nie jest się już studentem. Widziałam, że warto przygotować różne dokumenty typu umowa o pracę, umówę wynajęcia mieszkania itp. Moje pytania: 1. Czy zostanę poinformowana wcześniej co konkretnie powinnam zabrać ze sobą na podstawie wypełnionego przeze mnie formularza czy sama mam wziać wszystko co może się przydać? Konsul poprosi o pokazanie mu dokumentów czy sama muszę to zrobić? 2. Czy umowa zlecenie się liczy? Niedługo podpisuje umowę o pracę, mogę się wstrzymać z wnioskiem o wizę jeszcze trochę. 3. Czy muszę mieć już konkretnie ustalony plan podróżny? Wszystkie daty, miejsca? Nie wiem jescze czy dostanę wizę, dlatego nie wiem na ile takie planowanie ma sens. 4. Jeśli wstępnie podam datę wylotu i czas pobytu to czy jestem zobligowana wyleciec i wrócić dokładnie w tych terminach? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.
 4. Otwock, jest tam biuro paszportowe, ale gdzieś czytałam, że lepiej iść do wojewódzkiego, w Warszawie na Kruczej jest, że tam można szybciej załatwić, to prawda?
 5. Zgłosić się z paszportem do wydziału wojewódzkiego czy do miejskiego? Tylko czy to potwierdzenie będzie ważne? W ogóle pewnie opłata za wizę mi przepadnie, bo to było na tamten paszport, tylko jestem ciekawa czy cały wniosek od początku będę musiała wypełniać...
 6. Jak załatwić taki paszport w trybie przyspieszonym? Nie wiedziałam nawet, że tak można. Normalnie iść do pani w okienku? Wytłumaczyć sytuację? Moje pytania może są trywialne, ale w ogóle się nie znam na takich urzędowych sprawach.
 7. Witajcie, jestem bardzo zdenerwowana, stała się okropna rzecz, mianowicie mam zamiar wyjechać na w&t, ale wczoraj wieczorem zorientowałam się, że nie mam mojego paszportu. Dwa dni wcześniej miałam go w Warszawie, ponieważ musialam załatwić jeszcze kilka rzeczy, min umówiłam się na wizytę w ambasadzie, którą mam za tydzień w poniedziałek. W związku z tym, co robić? Paszport albo został skradziony (chociaż dziwne, że ktoś nie wziął portfela) albo ja go gdzieś zgubiłam, co też wydaje mi się trochę nieprawdopodobne, ponieważ stale sprawdzałam czy na pewno go mam. W ten chwili chyba już nie zdążę sobie wyrobić nowego paszportu. Myślałam o tymczasowym, nie wiem też jak wygląda sprawa ze zgłoszeniem zaginięcia. Wybaczcie mój chaotyczny post, ale jestem zdruzgotana, ten wyjazd był moim marzeniem i przygotowuję się do niego już od prawie roku... Błagam poradźcie coś.
×
×
 • Create New...