Jump to content

stars & stripes

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

About stars & stripes

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Floryda, USA

Recent Profile Visitors

1,202 profile views
 1. lunch lub kolację z widokiem na panoramę downtown https://goo.gl/maps/RmNHj11Dp7J2
 2. @mcpear oczywiście masz racje, opisałem sytuacje z wzięciem samochodu z wypożyczalni.
 3. Możesz nie wykupować żadnego ubezpieczenia. Są one dobrowolne. Jeśli jednak się zdecydujesz, są dwie opcje: 1. ubezpieczenie pokrywa koszt naprawy wynajętego samochodu 2. Pokrywa również koszty poszkodowanego jeśli to Ty jesteś sprawcą.
 4. Nie. Możesz zapłacić kiedy chcesz ale musisz pamiętać, że procedura fizycznego wyrobienia GC ruszy dopiero po zaksięgowaniu Twojej wpłaty
 5. Pakujesz, wysyłasz, nic nie deklarujesz. Dojdzie bez problemu
 6. Zniesie konieczność odbywania spotkania w ambasadzie oraz opłatę w wysokości bodajże 160$ dla wszystkich zainteresowanych ruchem turystycznym. Trzeba jednak pamiętać, że przelot do USA nie gwarantuje wpuszczenia na ich teren. O tym decyduje oficer imigracyjny. Nielegalnym nie daje nic. I rzecz najważniejsza ew. zniesienie wiz to ułatwienie dla ruchu turystycznego, nie ma nic wspólnego z możliwością stałego pobytu i pozwoleniem na prace.
 7. Pomóż mi proszę zrozumieć Twój tok rozumowania... Jeśli nie mam gotówki na zakup domu to mam przez całe życie wynajmować..?
 8. @maciopa jest to możliwe i wszystko pieknie tyko co z budowaniem credit score..?
 9. Dlatego napisałem Ci o poniesionych kosztach w totalu. Te 1,13% to prowizja po obu stronach.
 10. Wg mnie stanowi % od transferowanej sumy, czyli ok 1,13%. Podobnie mialem przy transfererze zbliżonej kwoty pomiedzy mBank a Chase.
 11. @scarab robiłem kilka dni temu przelew pomiędzy kontami BZWBK - BOA na 1,5k USD. Całkowita prowizja wyniosła 17 USD.
 12. @kzielu kredyt nie raportowany do agencji jest poza moim zainteresowaniem. Mam świadomość na jakim APR pracują dealerzy ale z moim CS takich warunków nie dostanę a i kwotowo nie mogę poszaleć. Reasumując, przy kwocie zakupu max. 15k jestem w stanie zaakceptować wysoki APR (ale bez przegięcia) jako inwestycję w szybsze budowanie dobrego CS na przyszłość i tylko wtedy
 13. Drodzy forumowicze, dosłownie za chwilę przeprowadzamy się z Wa-wy na Florydę. W zasadzie wszystko już dopięte a do rozwiązania pozostały sprawy wymagające obecności na miejscu. Jedną z nich jest zakup samochodu. I tutaj chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porad. Wiadomo, najprostsza opcja to zakup za gotówkę. Chciałbym jednak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z oczywistych względów, jak każdy rozpoczynający swoją przygodę z emigracją w US mamy zerowy credit score. Pomyślałem, że byłoby super wykorzystać zakup samochodu do budowania CS. Zacząłem przeglądać na craigslist.o
×
×
 • Create New...