Jump to content

Robson!

Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Robson! last won the day on March 9 2018

Robson! had the most liked content!

Community Reputation

5

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tym paszportem to szok po dwóch dniach sms że jest gotowy do odbioru. Także jak ktoś nie ma to na spokojnie
 2. Ja już musiałem logistycznie ogarnąć paszport i zdjęcia do niego. Nawet odszukałem mój stary paszport wyrobiony jeszcze w gimnazjum Jakby ktoś wyrabiał w punktach paszportowych można płacić kartą. 140zł paszport dla os. dorosłej bez żadnych zniżek. Czas oczekiwania do miesiąca...
 3. Wiadomo coś czy trzeba mieć ten paszport na etapie losowania? Bo cholera 2-3 tygodnie czekania na paszport i można nie zdążyć wyrobić jak ruszy loteria.
 4. HAS NOT BEEN SELECTED próbujemy znów na jesień..
 5. Można tak zrobić? Nie trzeba razem za pierwszym razem przekroczyć granicy? Bo mi by było nawet wygodniej lecieć zorganizować wszystko a kobietę na spokojnie odebrać tylko z lotniska.
 6. Mam to samo moja narzeczona jest bardziej zżyta z rodziną i ma obawy co do wyjazdu. (Słabsze zdrówko, doświadczenie zawodowe). Generalnie gdybym był sam to zero stresu raz się żyje a ja jestem z tych co poradzi sobie w każdych warunkach i samodzielnie sporo ogarnie Tak czy siak stres jest :))
 7. Hmm ja podchodzę do tego całkowicie na luzie. Jak się uda to znaczy że los tak chciał i trzeba spróbować czegoś nowego. Jak nie hmm cóż spróbuję za rok ...w sumie bardziej jestem przerażony tym co będzie jak się uda
 8. Powoli czas przyspiesza 99 dni do wyników..
 9. Na ten moment jedynie loteria wizowa za rok możesz próbować wraz ze swoją żoną ale szansę są małe. Inna opcja to sponsorowanie przez pracodawcę jak jesteś dobrym specem ale to temat rzeka i bardzo trudna sprawa i kosztówa dla pracodawcy. Poczytaj trochę forum jest tu sporo info na ten temat.
 10. Czy warto wyemigrować... każdy będzie miał inne zdanie na ten temat. Pytanie co Cie kieruje w tamtą stronę? Sam liczę na GC z losowania ale wychodzę z założenia jak się uda to znaczy że tak ma być. Dla mnie na plus pogoda (biorę pod uwagę Florydę), niższe podatki, zarobki w porównaniu do cen i generalnie wydaje mi się że będzie tam większa swoboda w codzienności niż w PL. W PL mam wrażenie, że im więcej zarabiamy tym więcej musimy płacić na wydatki codzienne wszystko drożeje etc. IT wszędzie będzie pożądanym zawodem ale patrząc na zarobki w PL też jest całkiem przyjemnie. Aktualnie mamy takie czasy że zarabiać można duże pieniądze bez problemu w naszym kraju tylko trzeba chcieć i iść do przodu w swojej branży a nie zmieniać pracę co 3 miesiące... więc nie brałbym pod uwagę emigracji czysto zarobkowej. O tym, że są niebezpieczne dzielnice, oraz powszechny dostęp do broni pisało już wiele osób więc to na pewno prawda, droga służba zdrowia też racja ale.. myślę że wolałbym płacić za ubezpieczenie plus to co go nie pokrywa i mieć wysokiej jakości opiekę zdrowotną niż tą tutaj u nas. NFZ to jakaś kpina, muszę na to płacić co miesiąc składki a i tak mam prywatną opiekę zdrowotną, z NFZ nie korzystam bo nawet nie ma z czego. Pamiętaj że wyjazd to też koszty, próbowałem to obliczyć jakiś czas temu i jeśli nie masz nikogo na miejscu to odłóż przynajmniej 30 tys na całą procedurą GC i początki życia w nowym miejscu. Wiza próbuj szczęścia w losowaniu to na pewno ale z racji młodego wieku na Twoim miejscu spróbowałbym W&T nowe doświadczenie zawsze się przyda, nauka języka etc.
 11. Nie rób zdjęcia zdjęciu. Lepiej zrobić nowe z większym obszarem na białym tle i programem ładnie przyciąć
 12. Użyj przeglądarki internet explorer Zamiast pobierać się to się otworzy program.
 13. Doczekałem się momentu zapisania w loterii. Teraz pozostaje czekać na maj!
 14. Polecam zerknąć na instrukcję na stronie loterii. Warunek #2 Każdy uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji: • musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu, Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków. Czyli - tak musi być matura jako formalny dokument potwierdzający ukończenie szkoły.
×
×
 • Create New...