Jump to content

Robson!

Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Robson! last won the day on March 9 2018

Robson! had the most liked content!

Community Reputation

4

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powoli czas przyspiesza 99 dni do wyników..
 2. Na ten moment jedynie loteria wizowa za rok możesz próbować wraz ze swoją żoną ale szansę są małe. Inna opcja to sponsorowanie przez pracodawcę jak jesteś dobrym specem ale to temat rzeka i bardzo trudna sprawa i kosztówa dla pracodawcy. Poczytaj trochę forum jest tu sporo info na ten temat.
 3. Czy warto wyemigrować... każdy będzie miał inne zdanie na ten temat. Pytanie co Cie kieruje w tamtą stronę? Sam liczę na GC z losowania ale wychodzę z założenia jak się uda to znaczy że tak ma być. Dla mnie na plus pogoda (biorę pod uwagę Florydę), niższe podatki, zarobki w porównaniu do cen i generalnie wydaje mi się że będzie tam większa swoboda w codzienności niż w PL. W PL mam wrażenie, że im więcej zarabiamy tym więcej musimy płacić na wydatki codzienne wszystko drożeje etc. IT wszędzie będzie pożądanym zawodem ale patrząc na zarobki w PL też jest całkiem przyjemnie. Aktualnie mamy takie czasy że zarabiać można duże pieniądze bez problemu w naszym kraju tylko trzeba chcieć i iść do przodu w swojej branży a nie zmieniać pracę co 3 miesiące... więc nie brałbym pod uwagę emigracji czysto zarobkowej. O tym, że są niebezpieczne dzielnice, oraz powszechny dostęp do broni pisało już wiele osób więc to na pewno prawda, droga służba zdrowia też racja ale.. myślę że wolałbym płacić za ubezpieczenie plus to co go nie pokrywa i mieć wysokiej jakości opiekę zdrowotną niż tą tutaj u nas. NFZ to jakaś kpina, muszę na to płacić co miesiąc składki a i tak mam prywatną opiekę zdrowotną, z NFZ nie korzystam bo nawet nie ma z czego. Pamiętaj że wyjazd to też koszty, próbowałem to obliczyć jakiś czas temu i jeśli nie masz nikogo na miejscu to odłóż przynajmniej 30 tys na całą procedurą GC i początki życia w nowym miejscu. Wiza próbuj szczęścia w losowaniu to na pewno ale z racji młodego wieku na Twoim miejscu spróbowałbym W&T nowe doświadczenie zawsze się przyda, nauka języka etc.
 4. Nie rób zdjęcia zdjęciu. Lepiej zrobić nowe z większym obszarem na białym tle i programem ładnie przyciąć
 5. Użyj przeglądarki internet explorer Zamiast pobierać się to się otworzy program.
 6. Doczekałem się momentu zapisania w loterii. Teraz pozostaje czekać na maj!
 7. Polecam zerknąć na instrukcję na stronie loterii. Warunek #2 Każdy uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji: • musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu, Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków. Czyli - tak musi być matura jako formalny dokument potwierdzający ukończenie szkoły.
 8. Nie chce źle doradzić bo dużej wiedzy na ten temat nie mam. Natomiast na instrukcji składania podanie o wizę jest informacja: "Nazwisko, imię, drugie imię (dokładnie jak w paszporcie)."
 9. Pytanie co to ma do DV-2020 ? Temat chyba w 2018 powinien być.
 10. Tak btw jakim numerem oznaczone jest nasze wykształcenie licencjackie? W instrukcji tytuł magistra jest jako 8. 7 nie bardzo pasuje a 6 tytuł uniwersytecki.
 11. W Citi Banku powinno się udać zrealizować czek.
 12. Czekałem na to caaały rok :) trzeba spróbować.
 13. Podobnie próbowałem to liczyć - w tym temacie (może komuś komu udało się wylosować się przyda). Jak widać koszty są spore dlatego myśląc o emigracji do USA lepiej wcześniej się przygotować finansowo. Na dwie osoby te 50tys zł to minimum trzeba mieć..
 14. Jak to się mówi niektóre wycieczki zaczyna się palcem po mapie... Zacznij od poczytania o różnych Stanach, zobacz co Ci tam odpowiada co nie i wybierz pod swoim względem który by Ci najbardziej odpowiadał (zapotrzebowanie na odpowiednie zawody, szkoły, czy masz dzieci, przestępczość, pogoda, własne preferencje etc). Potem zobacz jakie jest prawo, wymagania do określonego zawodu. Wpisz jakieś miasto z USA które Cię interesuje w https://www.indeed.com zobacz jakie mają wymagania, jakie certyfikaty. Generalnie Polskie technikum pewnie nie wiele da bo do wielu zawodów musisz mieć uprawnienia które masz wyrobione na terenie USA. Dla przykładu taka asystentka stomatologa - wszędzie duże zapotrzebowanie na to - w PL robisz kilkumiesięczny kurs który kosztuje jakieś 1500zł... i masz dyplom. W Stanach podzielone jest to na trzy różne kursy, każdy z nich kosztuje dużo więcej... i taki polski dyplom do niczego się nie przyda (no może tylko do udowodnienia swojego doświadczenia jako mały plusik)
 15. ...a co ja mam powiedzieć, emigracją do USA zacząłem się interesować od grudnia 2017 teraz żałuje że nie pomyślałem o tym odrobinę wcześniej żeby dziś też czekać na godzinę 18.00 Jedynie pozostaje mi czekać teraz na jesień (o ile wiadomo co)
×
×
 • Create New...