Skocz do zawartości

Robson!

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Robson! last won the day on 9 Marzec

Robson! had the most liked content!

Reputacja

3

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Robson!

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Podobnie próbowałem to liczyć - w tym temacie (może komuś komu udało się wylosować się przyda). Jak widać koszty są spore dlatego myśląc o emigracji do USA lepiej wcześniej się przygotować finansowo. Na dwie osoby te 50tys zł to minimum trzeba mieć..
 2. Robson!

  Wykształcenie, praca, kursy

  Jak to się mówi niektóre wycieczki zaczyna się palcem po mapie... Zacznij od poczytania o różnych Stanach, zobacz co Ci tam odpowiada co nie i wybierz pod swoim względem który by Ci najbardziej odpowiadał (zapotrzebowanie na odpowiednie zawody, szkoły, czy masz dzieci, przestępczość, pogoda, własne preferencje etc). Potem zobacz jakie jest prawo, wymagania do określonego zawodu. Wpisz jakieś miasto z USA które Cię interesuje w https://www.indeed.com zobacz jakie mają wymagania, jakie certyfikaty. Generalnie Polskie technikum pewnie nie wiele da bo do wielu zawodów musisz mieć uprawnienia które masz wyrobione na terenie USA. Dla przykładu taka asystentka stomatologa - wszędzie duże zapotrzebowanie na to - w PL robisz kilkumiesięczny kurs który kosztuje jakieś 1500zł... i masz dyplom. W Stanach podzielone jest to na trzy różne kursy, każdy z nich kosztuje dużo więcej... i taki polski dyplom do niczego się nie przyda (no może tylko do udowodnienia swojego doświadczenia jako mały plusik)
 3. Robson!

  Loteria Wizowa DV 2019

  ...a co ja mam powiedzieć, emigracją do USA zacząłem się interesować od grudnia 2017 teraz żałuje że nie pomyślałem o tym odrobinę wcześniej żeby dziś też czekać na godzinę 18.00 Jedynie pozostaje mi czekać teraz na jesień (o ile wiadomo co)
 4. Robson!

  Zakup samochodu z komisu #FirstTimeBuyer #badcredit

  Tak btw jaki masz plan na życie na Flo? Jaka część stanu i w jaka pracę celujesz?
 5. Robson!

  Praca w Policji

  Tak patrząc historycznie na forum ( ) to wydaje mi się że potrzebne jest obywatelstwo czyli te 5 lat trzeba odczekać... Chyba że już masz obywatelstwo.
 6. Robson!

  Kredyt w Polsce, stały pobyt w USA

  Historycznie pracując w Citi Banku miałem kilku klientów z USA którzy otwierali konta w PL żeby przelewać kasę. W koncie jest coś takiego jak Citibank Global Transfers - Natychmiastowe przelewy zagraniczne. Czyli otwierasz konto w Citi Banku i otwierasz w USA. (konto - Citi Priority jest bezpłatne jeśli spełnisz jeden warunek z dwóch - wpływ co miesiąc na 5 tys lub stałe oszczędnośc na poziomie 20 tys zł - w innym wypadku koszt to 20zł). Z USA przelewasz na konto w PL za darmo - tutaj masz link ze szczegółami https://www.online.citibank.pl/citigold/polish/Globalna_bankowosc/ctg.htm Wiele osób z tego korzystało pamiętam też otwierałem takie konta dla informatyków z Indii i oni wysyłali tak kasę do rodziny Tylko tutaj pozostaje kwestia wizyty w PL żeby otworzyć rachunek (można by też Twój kredyt skonsolidować i przenieść do Citi, potem tylko zlecenie stałe na spłatę rat i problem z głowy)
 7. Robson!

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  To się "doczekaliście" Powodzenia!
 8. Robson!

  Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "

  Racja, w każdym zawodzie trafiają się ludzie którzy poprzez swoje zachowanie rzutują na całą grupę zawodową. Moim zdaniem policja w USA reaguje prawidłowo często nie wahając się użyć broni. Jak to Rubicon stwierdził trzeba postawić się na miejscu policjanta który jedzie na interwencje w kraju w którym każdy może mieć broń, jeszcze jak ma się informację, że podejrzana osoba może mieć broń.. to myśli się głównie o tym aby zrobić swoje i wrócić w jednym kawałku. Można by równie dobrze nakręcić jak oddział AT zasłania się postrzelonym kolegą wykorzystując go jako tarcze (bo tak są szkoleni) wi co też by było że nieludzko się zachowują? Tak praca i w pewnych sytuacjach nie ma się co zastanawiać - także ja rozumiem ale skutki interwencji zostają w psychice osób na służbie i to często oni są poszkodowanymi za to, że trzeba było użyć broni.
 9. Robson!

  Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "

  Ciekawi mnie jak wygląda trening takiego policjanta w akademii.. Trzeba chyba dużo "pracy" żeby stworzyć taki instynkt samozachowawczy, że bez żadnego oporu jest się w stanie zastrzelić drugą osobę bez 100% pewności, że ten ktoś stwarza zagrożenie. Do tego ktoś wie jak wygląda prawo w tym wypadku? Widziałem kiedyś akcję, że gość przy kontroli sięgnął do kurtki po portfel i dostał kilka kulek..
 10. Teraz właśnie w mBanku jestem i trzeba przyznać, że w porównaniu do Citi to dużo "lżejszy" w procedurach jest. Tak mBank dalej ma taką opcję że wypełniasz dane przez internet, a potem kurier przeszkolony w podpisywaniu umów musi się z Tobą spotkać zweryfikować dokument tożsamości i podpisujesz umowę. (także... bez spotkania face2face się nie obejdzie)
 11. Ps. Co do tego konta w banku to nie tylko w USA ale w każdym banku trzeba zjawić się osobiście na otwarcie rachunku. Żaden bank nie otwiera rachunku bez spotkania face2face i okazania dowodu osobistego/karty stałego pobytu/paszportu. Online co najwyżej można jakiś wniosek spisać ale podpis odręczny i wzór podpisu być musi. Generalnie widziałem, że w USA Citibank fajną ofertę miał że wystarczyło zasilić rachunek po otwarciu odpowiednią kwotę i otrzymuje się 500$ nagrody. Sporo przepracowałem w Citi w PL i mogę spokojnie polecić go osobą zwłaszcza podróżującym, trochę żałuje że odszedłem z tego banku gdy jeszcze nie myślałem o wyjeździe do USA bo pewnie mógłbym spokojnie załapać się na wizę pracowniczą...
 12. Robson!

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Gratulacje! Może i mi będzie dane kiedyś zamieścić taki post.....
 13. Podepnę się pod temat, jak rozumiem w USA Bechelor degree otrzymuje się po ukończeniu 4 letnich studii. Ja mam taką nietypową sytuację bo miałem 3 letni licencjat zakończony obroną, a potem dwa lata ukończone i tu na koniec szkoły nie dokończyłem pracy magisterskiej i nie obroniłem. Czy jeśli uczelnia potwierdziła by że studiowałem 5 lat bez obrony pracy to kwalifikowało by się to? Tak trochę abstrakcyjne pytanie ale nie wiem czy może jednak warto zabrać się ponownie za powtórzenie roku i ukończenie szkoły.
 14. Robson!

  Prawo jazdy i rejestracja auta

  Powiem Wam, że jak czytam ten temat to przypomina mi się jak oglądałem vloga chyba "busem przez świat", tam był taki etap, że kupili vana od Polaka który miał swój warsztat, przygotował im samochód etc, tak samo ogarnęli wszystkie formalności łącznie z ubezpieczeniem. Na pewno musieli być na wizie turystycznej no bo jak inaczej? Myślę że pewnie gdybym miał taką rozkminę jak Ty to bym do nich zapytał jak to wyglądało
 15. Robson!

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  No ale to ktoś musiałby się kierować czystą złośliwości zmieniając dane... bo po co coś takiego robić.
×