Skocz do zawartości

Robson!

Użytkownik
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Robson! last won the day on 9 Marzec

Robson! had the most liked content!

Reputacja

3

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Nie rób zdjęcia zdjęciu. Lepiej zrobić nowe z większym obszarem na białym tle i programem ładnie przyciąć
 2. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Użyj przeglądarki internet explorer Zamiast pobierać się to się otworzy program.
 3. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Doczekałem się momentu zapisania w loterii. Teraz pozostaje czekać na maj!
 4. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Polecam zerknąć na instrukcję na stronie loterii. Warunek #2 Każdy uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji: • musi posiadać co najmniej pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu, Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków. Czyli - tak musi być matura jako formalny dokument potwierdzający ukończenie szkoły.
 5. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Nie chce źle doradzić bo dużej wiedzy na ten temat nie mam. Natomiast na instrukcji składania podanie o wizę jest informacja: "Nazwisko, imię, drugie imię (dokładnie jak w paszporcie)."
 6. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Pytanie co to ma do DV-2020 ? Temat chyba w 2018 powinien być.
 7. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Tak btw jakim numerem oznaczone jest nasze wykształcenie licencjackie? W instrukcji tytuł magistra jest jako 8. 7 nie bardzo pasuje a 6 tytuł uniwersytecki.
 8. Robson!

  Realizacja czeku z USA w Polsce

  W Citi Banku powinno się udać zrealizować czek.
 9. Robson!

  Loteria wizowa DV 2020

  Czekałem na to caaały rok :) trzeba spróbować.
 10. Robson!

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Podobnie próbowałem to liczyć - w tym temacie (może komuś komu udało się wylosować się przyda). Jak widać koszty są spore dlatego myśląc o emigracji do USA lepiej wcześniej się przygotować finansowo. Na dwie osoby te 50tys zł to minimum trzeba mieć..
 11. Robson!

  Wykształcenie, praca, kursy

  Jak to się mówi niektóre wycieczki zaczyna się palcem po mapie... Zacznij od poczytania o różnych Stanach, zobacz co Ci tam odpowiada co nie i wybierz pod swoim względem który by Ci najbardziej odpowiadał (zapotrzebowanie na odpowiednie zawody, szkoły, czy masz dzieci, przestępczość, pogoda, własne preferencje etc). Potem zobacz jakie jest prawo, wymagania do określonego zawodu. Wpisz jakieś miasto z USA które Cię interesuje w https://www.indeed.com zobacz jakie mają wymagania, jakie certyfikaty. Generalnie Polskie technikum pewnie nie wiele da bo do wielu zawodów musisz mieć uprawnienia które masz wyrobione na terenie USA. Dla przykładu taka asystentka stomatologa - wszędzie duże zapotrzebowanie na to - w PL robisz kilkumiesięczny kurs który kosztuje jakieś 1500zł... i masz dyplom. W Stanach podzielone jest to na trzy różne kursy, każdy z nich kosztuje dużo więcej... i taki polski dyplom do niczego się nie przyda (no może tylko do udowodnienia swojego doświadczenia jako mały plusik)
 12. Robson!

  Loteria Wizowa DV 2019

  ...a co ja mam powiedzieć, emigracją do USA zacząłem się interesować od grudnia 2017 teraz żałuje że nie pomyślałem o tym odrobinę wcześniej żeby dziś też czekać na godzinę 18.00 Jedynie pozostaje mi czekać teraz na jesień (o ile wiadomo co)
 13. Robson!

  Zakup samochodu z komisu #FirstTimeBuyer #badcredit

  Tak btw jaki masz plan na życie na Flo? Jaka część stanu i w jaka pracę celujesz?
 14. Robson!

  Praca w Policji

  Tak patrząc historycznie na forum ( ) to wydaje mi się że potrzebne jest obywatelstwo czyli te 5 lat trzeba odczekać... Chyba że już masz obywatelstwo.
 15. Robson!

  Kredyt w Polsce, stały pobyt w USA

  Historycznie pracując w Citi Banku miałem kilku klientów z USA którzy otwierali konta w PL żeby przelewać kasę. W koncie jest coś takiego jak Citibank Global Transfers - Natychmiastowe przelewy zagraniczne. Czyli otwierasz konto w Citi Banku i otwierasz w USA. (konto - Citi Priority jest bezpłatne jeśli spełnisz jeden warunek z dwóch - wpływ co miesiąc na 5 tys lub stałe oszczędnośc na poziomie 20 tys zł - w innym wypadku koszt to 20zł). Z USA przelewasz na konto w PL za darmo - tutaj masz link ze szczegółami https://www.online.citibank.pl/citigold/polish/Globalna_bankowosc/ctg.htm Wiele osób z tego korzystało pamiętam też otwierałem takie konta dla informatyków z Indii i oni wysyłali tak kasę do rodziny Tylko tutaj pozostaje kwestia wizyty w PL żeby otworzyć rachunek (można by też Twój kredyt skonsolidować i przenieść do Citi, potem tylko zlecenie stałe na spłatę rat i problem z głowy)
×