Skocz do zawartości

stars & stripes

Użytkownik
 • Zawartość

  84
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez stars & stripes

 1. Shutdown 2018

  No to zaczynają się zapasy w kiślu. Ciekaw jestem jaki będzie wynik tych przepychanek...
 2. @Gusia21, masz pojęcie ile takich wiz jest wydawanych dziennie..?
 3. Pomoc potrzebna :)

  wpisz konkubent / partner życiowy bierzcie ślub
 4. Loteria Wizowa DV 2019

  Dawno takich głupot nie czytałem
 5. Donald Trump a polityka imigracyjna. (Szczegolowy plan)

  Aktualny wpis z oficjalnego profilu na FB
 6. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Aktualny wpis z oficjalnego profilu na FB
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Uważasz, że jeśli informacje zawarte w DS260, bądź brakujące, dyskwalifikują kandydata to mimo wszystko dostanie z KCC zaproszenie na spotkanie z konsulem..? Optymista
 8. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  O ile oczywiście informacje zawarte w DS260 lub ich brak, nie zdyskwalifikują Cię na poziomie KCC
 9. Loteria Wizowa DV 2019

  @xtremesystems jak troszkę pogrzebiesz w wątku dotyczącym roku 2018 to z pewnościa znajdziesz dane szczegółowe i takie analizy ale na grubo szansa wylosowania jest porównywalna z wylosowaniem 5 w Lotto Najbliższy nabór (o ile nie zniosą w ogóle DV) to październik 2018 i jeśli Ci się uda -> spotkanie z konsulem od października 2019 -> ew. wyjazd rok 2020
 10. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Meg, nikt ci tego dokładnie nie doprecyzuje ponieważ wszyscy gdybają. Moim zdaniem trzeba się trzymać faktów i przepisów, zgodnie z nimi bez białego paszportu nie możesz przekroczyć 1 roku. Jeśli polecisz w 7 miesiącu po aktywacji GC (ja) bądź 9 (reszta mojej rodziny) to mogą zapytać jaki był powód ale po przedstawieniu sytuacji nie sądzę aby robili z tego jakiś zasadniczy problem. Tym bardziej, że wtedy będziesz leciała definitywnie "na stałe"
 11. My lądowaliśmy na O'Hare w Chicago. W sumie pominąłem tę istotną informację
 12. Zostałem poproszony w prywatnej wiadomości aby podzielić się doświadczeniami z pierwszego przekraczania granicy po otrzymaniu GC. Postanowiłem opisać je w osobnym wątku, być może taka wiedza spowoduje, że Wasz "pierwszy raz" będzie mniej stresujący Zaplanowaliśmy bezpośredni lot z narodowym przewoźnikiem ze względu na 1) dzieciaki, które nigdy nie leciały więc nie znaliśmy ich reakcji na starty/lądowania (okazało się że obawy były niepotrzebne) 2) chcieliśmy oszczędzić sobie ewentualnych problemów na lotniskach przesiadkowych. Po stronie PL wszystko sprawnie, miło i z uśmiechem (koperty nikogo nie interesowały, jedynie paszporty). Po przylocie wszyscy udają się do puntów kontroli granicznej (wiele stanowisk, zero czekania). Zostaliśmy poproszeni o paszporty, skan palców, zdjęcia (tylko dorosłych) - koperty nikogo nie interesowały, choć mieliśmy je przygotowane i były swoistym oznaczeniem nowych posiadaczy GC (co przydało się później). Po przejściu kontroli przeszliśmy kilka kroków na odbiory bagażu rejestrowego. Po ich odebraniu przechodzi się przez kolejny punkt kontrolny gdzie turyści kierowani są na lewo, GC (widoczni z daleka, dzięki kopertom) na prawo do niewielkiej poczekalni gdzie urzędnik imigracyjny zabiera koperty i prosi o skorzystanie z poczekalni. Trwało to ok 30 min. Następnie zostaliśmy wywołani i otrzymaliśmy paszporty z wbitymi pieczątkami wjazdu na teren USA (po drugiej stronie, na "plechach" wizy) z życzeniami powodzenia. Zostaliśmy skierowani na ponowny skan bagażu (podręczny i rejestrowy), który był tuz obok poczekalni po czy opuściliśmy lotnisko. Miłego i bezstresowego lotu Wam życzę
 13. Promocje linii lotniczych

  WAW-ORD-WAW na czerwiec kupiłem wczoraj za 2.130 (ok 600$)
 14. Dziękuję @Xarthisius Poniżej cytat zawierający odpowiedź: Some people treat the first trip to the USA as an activation trip and to “look around”. They then leave and return to live permanently which is fine as long as you make this return within 12 months. That is perfectly fine and understandable – you are not obligated to take up residence in this first trip – although you will have become an LPR and therefore have other obligations (such as tax reporting – even on income earned outside of the USA!). Once you begin “residing” in the USA you are expected to maintain residence there. If you leave the USA for long periods of time (up to 12 months) you may be asked to show that you maintained you home there, otherwise you may have been considered to have “abandoned” your Green Card. In that scenario you would have to convince an immigration judge that you did not intend to abandon your Green Card – so I advise you to follow the rules. If you need to leave the USA for a trip longer than 12 months, you must apply for a “re-entry permit” with form I-131. The re-entry permit must be applied for before you leave the USA, although you can arrange to receive it at a US embassy abroad. IF the re-entry permit is granted you will get permission to leave for up to 2 years. However, the approval is not automatic – you need a good reason to be approved.
 15. Nie Meg, o zdjecia RTG nikt nawet nie pytał. Od momentu podejścia do stanowiska odprawy cały czas jesteś nagrywana przez kamerę, po wykonaniu skanowania palców oficer poprosił abym w nią spojrzał, podobnie moja żona. Najprawdopodobniej robią zdjęcie na własne potrzeby.
 16. Kochani, tak na szybko jedno pytanie otwierające nowy rok 18 listopada 2017 wlecieliśmy na teren USA, dostaliśmy pieczątki w paszportach. Po dwóch tygodniach wróciliśmy do PL a po 6 tygodniach na amerykański adres doszły GC. Docelowy wylot zaplanowaliśmy w dwóch etapach: 1) ja lecę na początku czerwca 2) żona z dziećmi pod koniec lipca (przed rozpoczęciem roku szkolnego). Generalnie wszyscy będziemy przekraczali granicę ponad 6 m-cy od opuszczenia USA (główny powód to zakończenie roku szkolnego u dzieciaków oraz domykanie reszty spraw). Czy powinniśmy się spodziewać jakichś problemów na lotnisku przy przekraczaniu granicy?
 17. Dziewczyny a gdyby ojciec, obywatel USA przyleciał do PL i tutaj wzięli by ślub i w międzyczasie przeprowadzili procedurę uznania dziecka..?
 18. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @Dreadw Illinois
 19. No i jeśli mąż nie ma średniego wykształcenia, to tylko Ty możesz aplikować. W przypadku wylosowania, wykształcenie Twojego męża nie ma znaczenia.
 20. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dla wszystkich, którzy są o krok dalej w procedurze DV (po przyznaniu wizy) mam info - tuż przed Wigilią dotarły nasze zielone karty z 10 letnim terminem ważności (6 tygodni po przekroczeniu granicy). SSN nadal brak.
 21. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @ilon był taki moment, kiedy zastanawiałem się czy moja chińska wiza nie skomplikuje aplikacji
 22. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  IN JANUARY EUROPE 8,200
 23. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Tak jak napisałeś. Jeden profil i dodajesz pozostałych a następnie robisz wydruk potwierdzenia.
 24. Nasze Początki - Gc

  @Sewerynr jak udało Wam się taką cenę biletów ustrzelić..?
 25. Cdl kurs

  Nie. Ale na egzamin możesz się zapisać dopiero 14 dni po uzyskaniu prawa jazdy na osobówki.
×