Jump to content

Romanos

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Recent Profile Visitors

520 profile views
 1. Od siebie chciałbym dodać że jak lądowałem na LAX to musiałem stać w kolejce turystycznej ( około 1,5 godziny) i później jeszcze dodatkowe pół godziny czekania na imigracyjnego. Całkowity czas jaki spędziłem na LaX od momentu lądowania to grubo ponad 2 godziny.
 2. Trochę odświeżę ten temat: Tłumacząc ten akt powinienem pisać w nawiasie tłumaczone słowa po polsku? Czy tylko po ang i wypełnione dane? Np: Birth date (data urodzenia): 11/25/1918 I kolejne pytanie, tłumaczył ktoś świadectwo ukończenia szkoły? I indeks szkolny? Może ktoś podesłać skan jak takie coś ma wyglądać? Byłbym wdzięczny.
 3. Ja i moja żona tydzień temu również staliśmy w kolejce dla Turystów na lotnisku w LaX. I później znów czekanie na urzędnika imigracyjnego. Łącznie ponad 2 godzinki.
 4. Witajcie, Wczorajsza wizyta w Ambasadzie w sprawie wizy imigracyjnej z programu DV zakończona sukcesem. Kolejne 2 wizy mniej. Ogólnie nasza procedura prawie identycznie jak Ev i Kozdii, lecz chciałbym opowiedzieć o dwóch sprawach: 1. Kiedy dowiedziałem się w maju 2016 że zostałem wylosowany do dalszego etapu w loterii DV byłem jeszcze kawalerem. Z moją dziewczyną jesteśmy już prawie 6 lat, myślałem już o wspólnym życiu razem z Nią, więc zaręczyny to tylko kwestia czasu. Nie chciałem wyjeżdżać stąd bez Niej więc jedyną możliwością było wziąć ślub na szybkości. Ślub cywilny wzięliśmy w lipcu 2016, co nie umknęło urzędnikowi sprawdzającemu nasze dokumenty... Otrzymaliśmy kilka niewygodnych pytań od tegoż urzędnika, gdyż ich procedury nakazywały upewnić się czy nasze małżeństwo nie jest kwestią "biznesową" żeby tylko otrzymać drugą wizę. I tutaj dobra rada dla tych co będą w podobnej sytuacji: przygotujcie sobie dowody że jesteście w związku przez dłuższy czas. Pytali nas czy mamy jakieś wspólne zdjęcia potwierdzające że jesteśmy ze sobą długo, oczywiście nie mieliśmy ze sobą na interview takich zdjęć ( mieliśmy w telefonach, lecz te musieliśmy zostawić przy wejściu). Kolejnym pytaniem było czy żona wysyłała również wniosek do loterii - tak wysyłała, lecz się nie dostała do dalszego etapu. I tutaj otrzymaliśmy wg mnie ważne dla nas pytanie od urzędnika: "czy wysyłali Państwo wnioski z tego samego komputera?". Na szczęście tak, wysyłaliśmy nasze wnioski w ten sam dzień i z tego samego komputera, co też byli w stanie sprawdzić i podejrzewam że to rozwiało ich wątpliwości. 2. Byłem zmartwiony moim zdjęciem które wysłałem w pierwszym wniosku. Wtedy wysłałem wniosek trochę tak bez przekonania że coś z tego będzie, szczęścia w życiu zbyt wiele nie mam, więc specjalnie się na zdjęciu nie skupiałem. Dopiero przy informacji że przechodzę dalej zacząłem się tym bardziej interesować i się przeraziłem, kiedy dowiedziałem się o wszystkich wymaganiach zdjęcia. Na moim zdjęciu z wniosku jest w tle tapeta i drzwi w pokoju + cień w tle haha, z resztą zobaczcie sami poniżej :). Kątem oka zauważyłem przy urzędniku przyjmującym dokumenty kartkę z właśnie tymi zdjęciami, jakimś opisem i napis dużymi literami pod zdjęciem: "Picture not allowed". Myślę sobie: o kurcze, no to koniec. Powiedziałem urzędnikowi że wiem że to zdjęcie jest bardzo kiepskie, a ze sobą podczas interview miałem już poprawne fotografie. Otrzymałem tylko odpowiedź że to nie ważne, tym się nie ma co przejmować. Trochę mnie uspokoił lecz dalej czekałem na "wyrok" konsula. moje zdjęcie z pierwszego wniosku (oczywiście zamazałem twarz teraz przy wrzucaniu tego posta) Miła Pani konsul spytała nas tylko jak długo jesteśmy ze sobą, do jakiego stanu lecimy i czy mamy kogoś w stanach. Spojrzała na nas, uśmiechnęła się od ucha do ucha mówiąc "ok, wszystko w porządku, good luck" !!
 5. A ja mam do was takie nietypowe pytanie. Zostałem wylosowany z niskim nr CN (7xxx) tyle że teraz przeglądam swoje zdjęcie które wysłałem w pierwszym wniosku, i nie mam jednolicie białego tła tylko ścianę i cień na tle, po lewej stronie patrząc na zdjęcie. wniosek DS-260 złożony (dość późno bo 7 sierpnia). Czekam na info z ambasady, tam też zabiorę ze sobą już prawidłowe zdjęcia. Tylko czy mogą mnie odrzucić przez to zdjęcie z pierwszego wniosku ? Ktoś się spotkał z takim przypadkiem że kogoś odrzucili na interview przez tło na zdjęciu w pierwszym wniosku?
 6. Takie pytanie odnośnie historii mojego zatrudnienia. Podając numery i dane kontaktowe moich poprzednich i obecnego pracodawcy, Ktokolwiek odpowiedzialny za sprawdzanie wniosku może się skontaktować z nimi w celu jakichkolwiek potwierdzeń autentyczności? Bo problem jest taki że nie nagłośniam tego że mam zamiar wyemigrować, a nie chcę żeby w obecnej pracy ktokolwiek o tym wiedział bo może być nie ciekawie na chwilę obecną
 7. A co jeśli nie ma się nikogo w USA. Co mam wpisać jako kogoś do pomocy(Sponsor)?
 8. Dzięki Sly za dobre słowo! Już od dawna jesteśmy dla siebie nawzajem pomocą :-) Gdzieś na necie odnalazłem info że pierwsze wnioski DS260 są rozpatrywane we wrześniu, a pierwsze zaproszenia od konsula startują 1 października. Myślę że zaczekam z tym wnioskiem bo jeszcze uznają że coś kombinuje, a moja narzeczona chce przyjąć moje nazwisko :-) Jutro jestem umówiony w urzędzie stanu cywilnego, termin prawdopodobnie na 2 lipiec więc zdążę.
 9. Witam wszystkich, Mój pierwszy post na tym forum. Myślę że nie ostatni. Trochę przespałem ze sprawdzeniem wyników losowania, bo zrobiłem to wczoraj. Mnie się udało, mojej dziewczynie nie. mój CN: 2017EU000070xx. I też mam sporo wątpliwości co do wyjazdu bo zawsze mi się marzyło życie w USA i jakaś diametralna zmiana, w swoim życiu. Nie zarabiam tutaj w Polsce najgorzej, jest powyżej średniej krajowej więc jest nieźle. Nie mam też nikogo kto mógłby mi pomóc w USA. Sam nie polecę, jedynie ze swoją dziewczyną. Wiem że jest opcja wziąć teraz na szybkiego ślub cywilny zanim wyślę się formularz DS-260, tylko tutaj pytanie: Jaki jest deadline na wysłanie DS-260? Czas potrzebny na wyrobienie paszportu, wzięcie ślubu cywilnego i zdobyciem aktu małżeńskiego żeby dopisać moją dziewczynę jako żonę do DS-260 to około 1,5 miesiąca. Czy po tym czasie wysyłając DS-260 dostanę zaproszenie na rozmowę z konsulem? Jest tu na forum ktoś kto próbował załatwić to w ten sam sposób? jeśli tak proszę o info.
×
×
 • Create New...