Jump to content

hannavas

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Recent Profile Visitors

729 profile views
 1. opłate ma otrzymać bank, bo moje konto zostało już zamknięte. podali mi jedynie adres banku na florydzie i tam mogę wysłać czek, jak się domyślam jedynie drogą pocztową... pytałam wielokrotnie i jakikolwiek przelew tak jakby jest niemożliwy. w kwestii banków to usa jest jeszcze w średniowieczu ;/ być może to tylko pracownicy są tak "dobrze" poinformowani (co też mnie nie dziwi), ale specjalnie dzwoniłam 3 razy i rozmawiałam z trzema róznymi osobami.
 2. próbowałam podać dane polskiej karty, ale twierdzą, że mogę spłacić tylko używając amerykańskiej ;/
 3. 40$ no właśnie próbowałam im wytłumaczyć, że nie mogę podejść do banku, nie mam innej karty amerykańskiej, żeby spłacic i najlepiej by było zrobić to jakimś przelewem. niestety bankowość w usa jest strasznie zacofana ;/ jedynie zaproponowali mi wysłanie czeku z innego kraju.
 4. A czy ktoś wie jakie mogą konsekwencje niespłacenia długu?
 5. Hej, mam problem, mialam konto w Wells Fargo, niestety naliczyło mi debet na koncie. Konto zostało już zamknięte automatycznie, ale muszę zapłacić dług. Na infolinii powiedzieli mi, że mogę to zrobić albo w banku, albo poprzez podanie nr karty debetowej, niestety akceptują tylko amerykańskie. Mogę też wysłać czek na adres. Może ktoś wie jak to mogę zrobić? W obecnej sytuacji chyba pozostaje wysłanie czeku, ale czy w ogóle można wysłać pieniądze z Polski? Niestety, żadne inne internetowe przelewy nie wchodzą w grę ;/
 6. tak, chodzi o work and travel, wiza J1, ale już wszystko wiem tak, można wjechać.
 7. moze troche dziwne pytanie, ale wole się upewnic. czy coś się stanie jesli przyjadę do usa dzień po rozpoczęciu wizy? z reguły wszyscy zawsze przyjeżdżają trochę wcześniej, no ale ja mam taką sytuację, że nie mogę i chcę wiedzieć czy będą jakieś konsekwencje.
 8. po raz kolejny przeszłam się do banku PKO BP, tym razem innego oddziału i udało mi się spieniężyć czek. Widocznie w poprzednim była niedoinformowana obsługa ;/ Pieniądze dostaje się od razu jedyny warunek - trzeba posiadać w tym banku konto walutowe oraz złotówkowe, bo w zł jest ściągana prowizja.
 9. niedawno otrzymałam czek ze zwrotem podatku, a ponieważ niedługo wyjeżdżam do usa chciałabym go zrealizować. podobno w banku pko można go zrealizować od razu - jednak mi powiedziano, że czeka się co najmniej 4 tygodnie. czy ktoś zna jakiś sposób na dostanie tych pieniędzy bez zbędnego czekania? lub czy w usa bez problemu można zpieniężyć czek?
 10. Czy ktoś pracował w tym miejscu i może coś powiedzieć o pracodawcy?
 11. Czy ktoś był i może powiedzieć coś więcej na ten temat? Znalazłam inf, że jest to program na kilka miesięcy, a mnie bardziej interesuje wyjazd od czerwca do września, gdyż jeszcze nie skończyłam studiów. I czy załatwia się to przez jakieś biura, sponsorów?
 12. Hej! Moja wiza kończy się dokładnie 4 września. Do USA przyjechałam 4 dni przed rozpoczęciem wizy, a więc to oznacza, że mam 26 dni na zwiedzanie po pracy czy też 30 dni liczy się od końca wizy bez względu na to kiedy przyjechałam? Czy ktoś wie co może mi grozić jeśli wrócę do kraju 1-2 dni po grace period? Bardzo zależy mi, żeby wrócić do Polski na początku października, ale nie wiem czy to będzie możliwe ;/
×
×
 • Create New...