Jump to content

MarcelW.

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11

Recent Profile Visitors

412 profile views
 1. Tak, bo na pewno sprawdzisz o 18 ...
 2. Proszę o link przekierowujący bezpośrednio do formularza 2019. Wchodzę na link do formularza podany przez Ambasadę to wywala mnie do sprawdzania wyników z ubiegłego roku... Dziękuję.
 3. Tym razem 2 x not. Trudno amerykę można mieć w kraju a prawdziwą zostawić na wakacje. Pozdrawiam wszystkich , szczęśliwcom gratuluję, " przegranym" życzę szczęścia za rok.
 4. Po wpisaniu wszystkich informacji rozłączyło mnie - niech to szlag.
 5. Tak, zwłaszcza Tobie zazdrościmy Twojej przewrotnej kariery za oceanem od B2 w czerwcu 2013 po K1 pięć miesięcy później. Daj Boże wszystkim takie love story rodem z Dynastii emitowanej w Polsce pod koniec pierwszej połowy lat 90 - tych... Schodzę z Ciebie panna bo wódki razem nie piliśmy, masz ochotę pomagać tak jak do tej pory to rób to, a wycieczki ze swoimi mądrościami zachowaj dla 5 osobowego koła wzajemnej adoracji .... Mokrego Dyngusa ( taka tradycja " amerykany" , nie mająca nic wspólnego z jedzeniem indyka ) .
 6. Wstyd to się wyrzekać swojego ojczystego kraju, a my jako Polacy możemy wstydzić się że jesteś Polką. Zazdrościć ? Czego ? W Stanach byłem wcześniej niż Ty i gdyby nie to, że moja żona która wysłała nasze wnioski po obejrzeniu " Żon Hollywood" ( to oczywiście żart ) postawiła mnie przed faktem dokonanym nigdy bym tego nie zrobił. Mam tutaj dom, niezłe auto i dobrze płatną choć może niezbyt pewną pracę. Szansa na wygraną jest tak sama niska jak to, że Ty zaczniesz pisać poważnie lub wcale, więc nie będę musiał wynajmować piwnicy, pracować w rzeźni u wujka i latać do Polski wyrywać ósemkę... Jesteś tam, żyjesz, szanuj kraj i rodaków, tak jak piszesz - nikogo do domu wpuszczać nie będziesz a i pewnie szklanki wody byś nie podała w potrzebie więc przestań się gwiazdo unosić i przyjmij lekcję pokory.
 7. Roelka w takim razie niech mąż poprosi o przeniesienie do jakiegoś większego miasta bo straszna nuda musi u Was panować skoro zamiast zachwycać się pięknem tego kraju wiecznie przesiadujesz na tym forum. Daj Boże każdemu szybkiego ślubu z obywatelem a potem mądrzenia się i traktowania wszystkich jak gorszy sort. Tendencją większości polaków w USA jest to, że po pewnym czasie traktują ten kraj jakby tylko im się należał. Jest grono osób ( nawet na tym forum) którzy starają się pomóc na każdej płaszczyźnie, jest też grupa która wali w gacie na samą myśl o tym , że kiedyś mogą znieść wizy* i już się nie będzie takim wyjątkowym zwłaszcza na swojej wsi na Podkarpaciu.. * na te wizy nie ma co liczyć ale smród w gaciach zostaje ...
 8. Może o tym gdzie ewentualnie będziemy się osiedlać Podobno za marzenia nie karają a zawsze lepsze to niż kłótnia na poziomie gimnazjum
 9. Sorry bracie ale kieliszek przed godz 10 to nie moja bajka nawet w święta, makowca średnio lubię ...
 10. Przepraszam za brak precyzji z mojej strony ( pisanie na szybkiego - święta, goście). Tak ,tak wiem, że to nie Chicago same w sobie, ba Oak Lawn to ... wieś Chodzi mi o ceny mieszkań , bezpieczeństwo, przyjazne otoczenie. Mam rodzinę w dwóch miejscach , jedni mieszkają w Summit nie daleko lotniska Midway, drudzy na Dunning. Jedni mówią tak ,drudzy tak więc pytam kogoś z zewnątrz Dziękuję/
 11. Witam drogich mieszkańców wietrznego miasta. Mam pytanko a właściwie ciekawość, jakie zamieszkujecie części miasta ? Jaka dzielnica jest dobra na początek przygody nad wielkim jeziorem? Przykładowo Des Plaines czy Oak Lawn ? Północ czy Południe ? Luźna rozmowa, za i przeciw. Dziękuję pozdrawiam.
 12. Zgłoszenie na 2018 poszło więc i pomarzyć można. Ja ( daj Boże ) będę mało oryginalny i zakotwiczę w Chicago, mam tam dużą rodzinę od strony mamy i ojca. Mój były szefo został dyrektorem dużej fabryki w Memphis, nie ukrywam, że w razie czego i tam się odezwę... Póki co nie napalam się bo i szanse marne. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...