Jump to content

stalindg2

Użytkownik
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

stalindg2 last won the day on August 5

stalindg2 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

698 profile views

stalindg2's Achievements

8

Reputation

 1. Ad Vocem wynajmu. Jak znajdziesz coś np, na Zillow zadzwoń dopytaj miej kilka propozycji w zanadrzu. Ja tylko odpaliłem Zillow spojrzałem - o masa mieszkań nie będzie problemu ahahhaha w moim przypadku było tak, że ogromna część widocznych ofert dawno była niedostępna albo pośrednicy z ogłoszeń zwyczajnie nie odbierali telefonu. Z kolei tak co 3 mieszkanie prezentowało się ok na zdjęciach, a w rzeczywistości było zatęchłą norą. Podkreślam taka sytuacja panuje w P.A. gdzie masowo pchają się ludzie z NY, Filadelfii. Dodatkowo mają tu jakieś chore prawo "covidowe" i wynajmującego nie można eksmitować jak nie płaci czynszu bo covid, stąd bardzo dogłębna weryfikacja Twojej zdolności finansowej.
 2. Jeżeli chodzi o funkcjonowanie to przygotuj się psychicznie na frustracje. Bez SSN nie zrobisz dosłownie nic. Każdy stan jest inny, ja wybrałem P.A. i to był błąd. Nie wynajmiesz samochodu bez karty kredytowej, jeżeli masz debetową to potrzebujesz stanowego praw jazdy. Prawa jazdy nie zrobisz bo nie masz SSN, dodatkowo w wydziale komunikacji musisz udowodnić zamieszkanie - co najmniej 2 rachunki. Takowych nie dostaniesz bo nikt bez SSN ani historii kredytowej nic nie wynajmie. Na szczęście SSN otrzymałem dokładnie tydzień po przylocie i dopiero wtedy wszystko ruszyło. Aaa zapomniałbym auta też nie kupisz bez SSN bo potrzebujesz w P.A. albo prawka albo ID żeby auto zrejestrować ( nie mając SSN ani tego ani tego nie załatwisz). Przed przylotem zalecam GRUNTOWNĄ lekturę prawa stanowego oraz sytuacji na rynku nieruchomości pod względem wynajmu.
 3. Przyznaje racje, niedawno dotarliśmy do "ziemi obiecanej" i za przeproszeniem dupy nie urywa. Oni tu mają normalnie niedobory jak u nas za PRL, na okrągło pada hasło "shortage". Przyznaje że w stosunku do ich zarobków dalej jest taniej ale... Jeżeli ktoś bije się z myślami i jest w Polsce ustawiony, to nie sadzę aby wyjazd był dobrym pomysłem, ale podkreślam to tylko moja prywatna opinia.
 4. To masz źle, mi KCC też przepuściło. Powinieneś iść na sądu i odznaczyć wszystkie trzy pola inaczej ambasada Cię i tak po to odeśle.
 5. Sprawy były procedowane z przerwami przez pandemię oraz różne perypetie prawne. Jeżeli nic się niezmienni, to rozmowy będą odbywać się dalej normalnie, jak od kilku miesięcy ma to miejsce. W tym roku można być nieco spokojniejszym.
 6. Od nas wzięto oryginały aktów małżeństwa, oraz oryginał dyplomu z uczelni + kserokopia. Z początku się przestraszyłam że stracę dyplom, ale podczas rozmowy z konsulem oryginalne dokumenty otrzymaliśmy z powrotem.
 7. Oczywiście dostajesz zaproszenie na konkretną godzinę. Po wejściu to już kompletnie nie ma znaczenia, wszystko leci po wydanych na miejscu numerkach, jak w urzędzie.
 8. O dwie wizy z puli mniej. Po kolei zacznijmy od badań, badania umówione w Krakowie zaraz po otrzymaniu zaproszenia. O ile same badania były wcześnie (ok tygodnia od telefonu), o tyle sama rozmowa z doktorem, była dosłownie kilka dni przed wizytą w ambasadzie (prawie miesiąc czekania), wiec radziłbym w tej sprawie bardzo się spinać. Co do samej rozmowy to tak jak inni pisali więcej czekania niż załatwiania. Przed ambasadą byliśmy ok. 30 min wcześniej, co wcale nie okazało się przesadne, bo kolejka była spora. Na wejściu zdanie elektroniki prześwietlenie rzeczy i dziedzińcem do "piwnicy" tam do okienka karteczka z numerem czekanie na wywołanie i dokumenty: akty urodzenia, małżeństwa, ukończenia szkoły, paszporty i zaświadczenia o niekaralności. Następnie wycieczka piętro wyżej zapłacić za rozmowę i z powrotem do okienka na odciski palców i znów czekać, tym razem na rozmowę z konsulem. Oczywiście między każdym z etapów ok 30min czekania (poza opłatą). Przed rozmową z konsulem zostaliśmy z żoną wezwani do wyjaśnień, jak się okazało chodziło o nasze małżeństwo, co nas zdziwiło, bo od ślubu ponad 1,5 roku minęło. Pytania typu gdzie i kiedy się poznaliśmy czy i ile znaliśmy się wcześniej itd., znowu do poczekalni i dopiero potem rozmowa z konsulem po angielsku: gdzie jedziemy, czym się zajmujemy, ile jesteśmy małżeństwem, jakie są nasze plany i czy mamy na miejscu znajomych. Rozmowa jak i przekazywanie dokumentów w bardzo sympatycznej atmosferze i rzeczywiście Polaków było kilku, dosłownie cała reszta czekających to Białorusini. W sumie tyle bardziej dokuczało czekanie niż sam proces, wszystko dosyć sprytnie zorganizowane i w ambasadzie spędzone ok. 2,5h. Życzę powodzenia całej reszcie, jeśli są pytania chętnie odpowiem.
 9. Hej, jako że kto pyta, nie błądzi czy poniższa lista to wszystkie wymagane dokumenty na interview? 1. Koperty z badaniami od lekarza 2. Zaświadczenie o niekaralności (wszystkie 3 pola zaznaczone) 3. Wydruk z potwierdzeniem zaproszenia na rozmowę 4. Paszporty 5. Potwierdzenie sposobu odbioru paszportów 6. Wydruk z konta bankowego 7. Potwierdzenia z DS 260 8. Po 2 zdjęcia w formacie wizowym 9. Zupełne akty urodzenia 10. Odpisy zupełne małżeństwa po jednym na małżonka 11. Dokumenty z licbazy/ technikum o ukończeniu edukacji + ew. dyplom z uczelni 12. $330 na osobę za opłacenie rozmowy 13. Ksero absolutnie wszystkiego Jak myślicie wszystko, czy coś przeoczyłem w tym stresie?
 10. Patrząc na dane od Xarthisius, to niestety nikłe szanse https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY21.html#
 11. Coś ruszyło? Ktoś dostał zaproszenie na rozmowę, czy nowa hierarchia wiz z DV na 4 miejscu jednak spycha nas w odmęt?
 12. Jak część forumowiczów zdecydowałem się na udział w pozwie. Liczę że przy moim numerze uda się normalnie załapać na rozmowę, bo na takową jest czas do końca września.
 13. A tak poza tym polecam każdemu, kto wylosował śledzić kanał i blog tego jegomościa. Bardzo pomocny i rzeczowy. https://youtu.be/f5UFlXFLYyY
 14. @Bogdan59 Chodzi o case number im niższy, tym lepiej. Gdy procedura 2022 ruszy co miesiąc będzie pojawiał się biuletyn z kolejnymi numerami, które są current. Wylosowałem w DV21, mój numer był current chyba w grudniu, mamy maj a rozmowy w ambasadzie jak nie było, tak nie ma. Na razie nie zanosi się, żeby coś miało ulec zmianie dla DV22 w związku z pandemią. Ekspertem tutaj, jak i na anglojęzycznym odpowiedniku tego forum zdaje się, jest Xarthisius.
×
×
 • Create New...