Jump to content

stalindg2

Użytkownik
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

stalindg2 last won the day on April 10 2018

stalindg2 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

554 profile views

stalindg2's Achievements

2

Reputation

 1. Patrząc na dane od Xarthisius, to niestety nikłe szanse https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY21.html#
 2. Coś ruszyło? Ktoś dostał zaproszenie na rozmowę, czy nowa hierarchia wiz z DV na 4 miejscu jednak spycha nas w odmęt?
 3. Jak część forumowiczów zdecydowałem się na udział w pozwie. Liczę że przy moim numerze uda się normalnie załapać na rozmowę, bo na takową jest czas do końca września.
 4. A tak poza tym polecam każdemu, kto wylosował śledzić kanał i blog tego jegomościa. Bardzo pomocny i rzeczowy. https://youtu.be/f5UFlXFLYyY
 5. @Bogdan59 Chodzi o case number im niższy, tym lepiej. Gdy procedura 2022 ruszy co miesiąc będzie pojawiał się biuletyn z kolejnymi numerami, które są current. Wylosowałem w DV21, mój numer był current chyba w grudniu, mamy maj a rozmowy w ambasadzie jak nie było, tak nie ma. Na razie nie zanosi się, żeby coś miało ulec zmianie dla DV22 w związku z pandemią. Ekspertem tutaj, jak i na anglojęzycznym odpowiedniku tego forum zdaje się, jest Xarthisius.
 6. Dokładnie rozmowy umawiane są, wedle wysokości numeru jaki dostaniesz. Jeśli wylosujesz za wysoki, ambasada nawet Cię nie zaprosi...
 7. Na 90% jestem pewny że w lato ban zostanie zniesiony, przez wzgląd np. na turystykę czy postęp szczepień w US. Niestety jest ryzyko, że zanim ambasady i cała papierologia ruszą może być za późno, zwłaszcza że chcą dać wszystkie numery current.
 8. Ja biorę udział w pozwie Morrisona. Co do drugiego pozwu to odstraszył mnie jego rozmiar, to znaczy różnorodność wiz i większe ryzyko niepowodzenia.
 9. Ban nie zabrania prowadzenia rozmów wizowych, a wyjazdu bezpośredniego do USA. Ktoś na forum podał że Departament Stanu zabrania rozmów, ale bez podania źródła, a sam takiej informacji nie mogę znaleźć. Te ambasady które odmawiają prowadzenia rozmów, robią to niezgodnie z prawem, dlatego każdy pozew przeciwko takim ambasadom, jak twierdzi BritSimon będzie wygrany. Mamy tego pecha że Warszawa odmawia. Sprawę może uciąć wygrany pozew, lub zwyczajne zniesienie banu przez Bidena. To że kilka ambasad w Schengen działa, nie znaczy że reszta się otworzy.
 10. W mim odczuciu zła wiadomość, bo wszyscy spoza Schengen będą zmniejszać pule dostępnych wiz. Nie chce nawet myśleć, co będzie się działo w KCC przy nagłym nawale spraw...
 11. @lukasz007 Dokładnie z wydawaniem pieniędzy nie ma co się palić. Zobaczymy, najlepiej, żeby sprawa rozwiązała się bez pozwu. Jeżeli nie to uważam, że zostawianie takiej życiowej szansy losowi będąc tak blisko to średnia opcja. Biorąc pod uwagę, to co wcześniej pisałeś, to rzeczywiście oferta Morrisona jest wartościowsza, dzięki.
 12. @mvgda widzę że bardziej ogarniasz temat, jest jakiś haczyk w pozwie Kucka? https://www.visalaw.com/regional-travel-ban-schengen-litigation-onboarding-page/ Bo nie rozumiem czemu jest dwa razy tańszy od Morisona? Tzn. wiem ze Morison skupia się tylko na DV i oferuje pomoc w procesie konsularnym, ale ektara 1500$ tylko za to, co myślicie?
 13. Toczy się jakieś postępowanie w sprawie Schengen banu i abstrakcyjnej decyzji warszawy ( i innych ambasad)o wstrzymaniu pracy? Czy jesteśmy skazani na czekanie, aż ban zostanie (o ile w ogóle w tym roku) po prostu zniesiony?
×
×
 • Create New...