Jump to content

Cryptoniczny

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Macie rację tutaj. Wszędzie oprócz ukraińskich linii trzeba płacić za bagaż. Nie wiem co się stało, ale loty do Nowego Jorku stały się drogie. W tamtym roku za lot z Warszawy (round trip) z przesiadką, wszystko fajnie, komfortowo, krótka przesiadka, bagaż rejestrowany wliczony, BA+American zapłaciłem 1600 zł (w sezonie). Nie musiałem obawiać się żadnego płacenia za bagaż rejestrowany, bo w tamtym czasie chyba nie było to jeszcze w modzie. W tym roku musiałem dojechać do Berlina, ponieważ loty z Warszawy kosztowały 2600 zł (normalny czas przesiadki, z bagażem rejestrowanym). Z Berlina i wszystkim wliczonym zapłaciłem 1900 zł. Oczywiscie wszystko z przesiadką. Jedynie ukraińskie linie kosztowały bodajże od 1600 wzwyż, ale jakoś mnie nie zachęciło to. Dodatkowo w tym roku musiałem patrzeć czy to cena z bagażem rejestrowanym czy nie, w większości przypadków tak nie było. Planuję kupić bilety na styczeń, cena z Warszawy to 2000 zł bez bagażu rejestrowanego (UIA 2000 zł z bagażem), z Berlina ok. 1500-1600 zł oczywiście bez bagażu. Widzę, że dążymy do standardu amerykańskich lotów krajowych, gdzie trzeba płacić za bagaż podręczny. Loty podrożały i tak jak już ktoś wspomniał, jest drozej ze wszystkim niz wczesniej.
 2. Warto by dopowiedzieć, że prawdopodobnie I-94 to przeszłość. Lecąc do USA nie wypełniałem żadnych druczków, na JFK jest maszyna, która robi ci zdjęcie, skanuje wizę, bierze odciski palców, są 4 pytania tak/nie (czy przewozisz kwotę więcej niż 10000 USD, czy miałeś kontakt ze zwierzętami gospodarskimi itd.), na które odpowiadasz zgodnie z prawdą (zwykle nie) i udajesz się do urzędnika z wydrukiem. Wydaje mi się, że nawet nie rozdawali formularzy w samolocie. Ale to JFK, nie wiem jak jest na innych lotniskach.
 3. Witam, za 2 tygodnie lecę do USA z przesiadką w Londynie. Chcę się upewnić, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik i wszystko wiem. Na stronie British Airways wypełniłem "informacje dot. pasażera", czyli numer paszportu itp. Czy to wszystko, co trzeba zrobić przed odlotem? Na Okęciu/LHR będę wypełniał jakieś dokumenty (oprócz tych w samolocie)? Poza tym mam 16 lat, lecę sam, a na JFK odbiera mnie mój brat. Czy potrzebna jest jakaś zgoda rodziców, uprawnienie do odebrania, cokolwiek? Dzięki za odpowiedzi.
 4. 418 USD, wylot 2 dni przed sezonem wakacyjnym, powrót w sezonie, z przesiadką na LHR British Airways (do i z USA code-share AA)
 5. Nie no, lecę BA (obsługiwany przez AA, więc właściwie AA). Hmm, może to i dobry pomysł poczekać z rezerwacją miejsca... Myślicie, że over-booking możliwy? Na razie upatrzyłem sobie miejsce 40A (maksymalnie tył). Samolot B777-300ER American Airlines. Przy czym jest to lot bezpośrednio przed sezonem (25.06, a sezon 27.07), więc pewnie rozchwytywany jak "świeże bułeczki".
 6. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem miejsca. Brać przód ekonomicznej czy tył? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej stawić się do CBP (nie chcę stać 2h w kolejce). Na pewno wybiorę przy oknie, bo lubię widoki.
 7. Pewnie rozmowę będziesz mógł umówić pod koniec kwietnia, albo w maju. Długo sie czeka teraz, ja tez długo czekałem.
 8. Mam tylko pytanie... Przeczytałem, że w niektórych liniach (np. Emirates) trzeba mieć ze sobą kredytówkę, którą się płaciło. Ja nie mam takowej, więc zapłaciłem kartą rodzica. W BA znalazłem tylko zapis: Możemy korzystać z danych osobowych, które od Ciebie uzyskamy i które gromadzimy, w tym informacji na temat Twoich wcześniejszych zakupów oraz sposobu, w jaki korzystasz z naszych usług i urządzeń („Twoje dane osobowe”), dla potrzeb: weryfikacji i kontroli kart kredytowych oraz innych kart płatniczych; Zaś w American Airlines (bo lot LHR->JFK i JFK->LHR jest codeshare) żadnego takiego przepisu nie znalazłem. Myślicie, że będę musiał zabrać ze sobą tę kartę, którą płaciłem...? :/
 9. Super. Udało mi się zarezerwować bilet lotniczy BA wylot w weekend przed sezonem w czerwcu, a przylot w tygodniu w sierpniu. Zapłaciłem 1609 zł, więc myślę, że to była dobra okazja.
 10. W tej chwili mam wybór Lufthansa, bądź British Airways. Czy warto dopłacić te 100 zł, żeby zasmakować tego niemieckiego "luksusu"? Z przesiadką w Monachium, BA dalej LHR.
 11. No ale jak jakimś cudem dostanie promesę, to wierzycie, że urzędnik imigracyjny go nie zawróci, przecież to oczywiste, oni są tak wyszkoleni, a szczególnie jak go wezmą na secondary, odsyłka na 100% moim zdaniem
 12. Wejdź na FAQ strony ubieganie się o wizę do USA w Polsce, ważne, że masz ważną przy wjeździe, później liczy się tylko czas pobytu wbity przez urzędnika na lotnisku. Ale sprawdź jeszcze na FAQ.
 13. Jeszcze pytania dot. rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym. Tak się zastanawiam, co powinienem mieć przy nim i jakie pytania mi może zadać. Na pewno będę miał zgodę potwierdzoną notarialnie przez rodziców na wyjazd, bilet powrotny. Co z pieniędzmi? Jak zapyta z czego się utrzymuję, to wiadomo mówię, że za pieniądze rodziców (we wniosku wpisałem ojca, bo tylko jedną osobę można wpisać), ale co jak będzie kazał pokazać te pieniądze? Mam mieć przy sobie jakąś sumę dolarów? W USA planuję być od końca czerwca do połowy sierpnia, boję się, że dosyć długi pobyt może wzbudzić podejrzenia. Czy powinienem mieć jakiś list, w którym brat zaprasza mnie i podany jest jego nr telefonu, adres itd.? Jeden stres minął, drugi mnie czeka... Mimo, że to dopiero za 3 miesiące, ale już teraz zaczynam się zastanawiać Ale tak myślę, że to mój pierwszy wjazd, to chyba secondary inspection nie powinienem dostać, nie mówiąc o czymś gorszym.. Jak myślicie? Może to będzie tylko formalność, bez pytań.
×
×
 • Create New...