Jump to content

Cryptoniczny

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cryptoniczny

 1. Macie rację tutaj. Wszędzie oprócz ukraińskich linii trzeba płacić za bagaż. Nie wiem co się stało, ale loty do Nowego Jorku stały się drogie. W tamtym roku za lot z Warszawy (round trip) z przesiadką, wszystko fajnie, komfortowo, krótka przesiadka, bagaż rejestrowany wliczony, BA+American zapłaciłem 1600 zł (w sezonie). Nie musiałem obawiać się żadnego płacenia za bagaż rejestrowany, bo w tamtym czasie chyba nie było to jeszcze w modzie. W tym roku musiałem dojechać do Berlina, ponieważ loty z Warszawy kosztowały 2600 zł (normalny czas przesiadki, z bagażem rejestrowanym). Z Berlina i wszystkim wliczonym zapłaciłem 1900 zł. Oczywiscie wszystko z przesiadką. Jedynie ukraińskie linie kosztowały bodajże od 1600 wzwyż, ale jakoś mnie nie zachęciło to. Dodatkowo w tym roku musiałem patrzeć czy to cena z bagażem rejestrowanym czy nie, w większości przypadków tak nie było. Planuję kupić bilety na styczeń, cena z Warszawy to 2000 zł bez bagażu rejestrowanego (UIA 2000 zł z bagażem), z Berlina ok. 1500-1600 zł oczywiście bez bagażu. Widzę, że dążymy do standardu amerykańskich lotów krajowych, gdzie trzeba płacić za bagaż podręczny. Loty podrożały i tak jak już ktoś wspomniał, jest drozej ze wszystkim niz wczesniej.
 2. Warto by dopowiedzieć, że prawdopodobnie I-94 to przeszłość. Lecąc do USA nie wypełniałem żadnych druczków, na JFK jest maszyna, która robi ci zdjęcie, skanuje wizę, bierze odciski palców, są 4 pytania tak/nie (czy przewozisz kwotę więcej niż 10000 USD, czy miałeś kontakt ze zwierzętami gospodarskimi itd.), na które odpowiadasz zgodnie z prawdą (zwykle nie) i udajesz się do urzędnika z wydrukiem. Wydaje mi się, że nawet nie rozdawali formularzy w samolocie. Ale to JFK, nie wiem jak jest na innych lotniskach.
 3. Witam, za 2 tygodnie lecę do USA z przesiadką w Londynie. Chcę się upewnić, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik i wszystko wiem. Na stronie British Airways wypełniłem "informacje dot. pasażera", czyli numer paszportu itp. Czy to wszystko, co trzeba zrobić przed odlotem? Na Okęciu/LHR będę wypełniał jakieś dokumenty (oprócz tych w samolocie)? Poza tym mam 16 lat, lecę sam, a na JFK odbiera mnie mój brat. Czy potrzebna jest jakaś zgoda rodziców, uprawnienie do odebrania, cokolwiek? Dzięki za odpowiedzi.
 4. 418 USD, wylot 2 dni przed sezonem wakacyjnym, powrót w sezonie, z przesiadką na LHR British Airways (do i z USA code-share AA)
 5. Nie no, lecę BA (obsługiwany przez AA, więc właściwie AA). Hmm, może to i dobry pomysł poczekać z rezerwacją miejsca... Myślicie, że over-booking możliwy? Na razie upatrzyłem sobie miejsce 40A (maksymalnie tył). Samolot B777-300ER American Airlines. Przy czym jest to lot bezpośrednio przed sezonem (25.06, a sezon 27.07), więc pewnie rozchwytywany jak "świeże bułeczki".
 6. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem miejsca. Brać przód ekonomicznej czy tył? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej stawić się do CBP (nie chcę stać 2h w kolejce). Na pewno wybiorę przy oknie, bo lubię widoki.
 7. Pewnie rozmowę będziesz mógł umówić pod koniec kwietnia, albo w maju. Długo sie czeka teraz, ja tez długo czekałem.
 8. Mam tylko pytanie... Przeczytałem, że w niektórych liniach (np. Emirates) trzeba mieć ze sobą kredytówkę, którą się płaciło. Ja nie mam takowej, więc zapłaciłem kartą rodzica. W BA znalazłem tylko zapis: Możemy korzystać z danych osobowych, które od Ciebie uzyskamy i które gromadzimy, w tym informacji na temat Twoich wcześniejszych zakupów oraz sposobu, w jaki korzystasz z naszych usług i urządzeń („Twoje dane osobowe”), dla potrzeb: weryfikacji i kontroli kart kredytowych oraz innych kart płatniczych; Zaś w American Airlines (bo lot LHR->JFK i JFK->LHR jest codeshare) żadnego takiego przepisu nie znalazłem. Myślicie, że będę musiał zabrać ze sobą tę kartę, którą płaciłem...? :/
 9. Super. Udało mi się zarezerwować bilet lotniczy BA wylot w weekend przed sezonem w czerwcu, a przylot w tygodniu w sierpniu. Zapłaciłem 1609 zł, więc myślę, że to była dobra okazja.
 10. W tej chwili mam wybór Lufthansa, bądź British Airways. Czy warto dopłacić te 100 zł, żeby zasmakować tego niemieckiego "luksusu"? Z przesiadką w Monachium, BA dalej LHR.
 11. No ale jak jakimś cudem dostanie promesę, to wierzycie, że urzędnik imigracyjny go nie zawróci, przecież to oczywiste, oni są tak wyszkoleni, a szczególnie jak go wezmą na secondary, odsyłka na 100% moim zdaniem
 12. Wejdź na FAQ strony ubieganie się o wizę do USA w Polsce, ważne, że masz ważną przy wjeździe, później liczy się tylko czas pobytu wbity przez urzędnika na lotnisku. Ale sprawdź jeszcze na FAQ.
 13. Jeszcze pytania dot. rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym. Tak się zastanawiam, co powinienem mieć przy nim i jakie pytania mi może zadać. Na pewno będę miał zgodę potwierdzoną notarialnie przez rodziców na wyjazd, bilet powrotny. Co z pieniędzmi? Jak zapyta z czego się utrzymuję, to wiadomo mówię, że za pieniądze rodziców (we wniosku wpisałem ojca, bo tylko jedną osobę można wpisać), ale co jak będzie kazał pokazać te pieniądze? Mam mieć przy sobie jakąś sumę dolarów? W USA planuję być od końca czerwca do połowy sierpnia, boję się, że dosyć długi pobyt może wzbudzić podejrzenia. Czy powinienem mieć jakiś list, w którym brat zaprasza mnie i podany jest jego nr telefonu, adres itd.? Jeden stres minął, drugi mnie czeka... Mimo, że to dopiero za 3 miesiące, ale już teraz zaczynam się zastanawiać Ale tak myślę, że to mój pierwszy wjazd, to chyba secondary inspection nie powinienem dostać, nie mówiąc o czymś gorszym.. Jak myślicie? Może to będzie tylko formalność, bez pytań.
 14. W sumie z CDG też jest możliwość Air France. W sumie mam trzy możliwości: British Airways przez LHR, Air France przez CDG, albo Air Berlin przez TXL. Zastanawiam się czym byłoby najlepiej polecieć... Może polecacie szczególnie jakąś linię? Ale ten o 17:00 Britishem realizowany przez American brzmi obiecująco
 15. Mhm. Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Ewentualnie mam lot z Heathrow na JFK o 17:00 z tą samą ceną, więc chyba bezpieczniej będzie wybrać ten późniejszy. I sobie będę mógł po duty-free pochodzić
 16. Tak, terminal 3, bagażu nie odbieram na LHR. Połączenie proponuje British Airways, więc w sumie nie wiem... Bo co mnie czeka na LHR? Kontrola bezpieczeństwa, paszportowa i tyle chyba. Od razu jak wejdę do hali przylotów kieruję się fioletowym "Connecting Flights", skąd będę wiedział gdzie będzie kontrola bezpieczeństwa dalej, muszę pytać? Czy ten znak mnie jednak do niej doprowadzi? Bo jak zacznie się kontrola bezpieczeństwa, to wiadomo bez problemów, bo tam zgubić się nie da, idzie się prosto/za strzałkami do hali odlotów, ew. kontroli paszportowej.
 17. Czyli nie idę już do check-in, tylko od razu na kontrolę bezpieczeństwa, kierując się znakami "connecting flights"? I jeszcze przecież jest ta kontrola paszportowa, przechodzę ją w Warszawie czy w Londynie? Jeśli w Londynie, będę widział gdzie to zrobić? Dużo pytań, ale chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik.
 18. Cześć, znalazłem fajne połączenie z W-wy, z przesiadką na Heathrow do JFK. Lot WAW->LHR - British Airways, lot LHR->JFK - British Airways (realizowany przez American Airlines). Na przesiadkę mam godzinę. Czy muszę w tej sytuacji odbierać bagaż na LHR? (chyba z tego co czytałem to nie, te loty kupuję na BA w jednej rezerwacji (wybierając sobie loty które mi odpowiadają, wiec chyba nie będę musiał odbierać, ale wolę się upewnić) Czy dam radę przesiąść się w godzinę, na tym samym terminalu? (3) Jak będzie wyglądała przesiadka na lotnisku, czyli gdzie iść od razu po wyjściu z samolotu? Do tej pory latałem tylko Ryanair i EasyJet, tam było tak, że sobie się drukowało ten bilet (to chyba był boarding pass), albo miało się w komórce boarding pass. Czy tutaj wersja drukowana/komórkowa wystarczy, czy trzeba coś drukować na lotnisku?
 19. Ja umawiałem się na rozmowę 20 lutego bodajże, pierwszy wolny termin był 15 marca (w Warszawie). Niestety teraz jest okres przedświąteczny i pewnie z 2-3 tygodnie trzeba czekać. Wg informacji z jednej ze stron, w której można sprawdzić czas oczekiwania jest 16 dni w W-wie, a w Krakowie 14. Szczerze, współczuję ci bardzo :/ Powinni może nowych urzedników konsularnych zatrudnić, bo ten czas naprawdę jest długi.
 20. Może być ciężko, zaraz masz 18 lat, a nic cię w Polsce nie trzyma (szkoła, praca), oprócz rodziny. Nie chcę cię straszyć, ale swoją wypowiedź uformowałem na podstawie setek przeczytanych tematów z odmową. Ale szanse zawsze masz, tylko musisz przekonać konsula, że wrócisz, tylko chodzi o to że za dużo nie masz argumentów na to. Odmowę dostaje sie w szczególnych przypadkach np. przedłużony wyjazd, karalność. Szanse masz, choć musisz pomyśleć co sensownego trzyma cię w Polsce. Nie stresuj się, tylko odpowiednio podejdź do tego.
 21. Witajcie ponownie. Dzisiaj jednak miałem rozmowę o wizę, bo nie spodziewałem się, że terminy będą porezerwowane 2 tygodnie w przód. 9:45, wszedłem 9:40, wyszedłem 10:20. Jednak dla pewności pojechałem z rodzicem, ale pan informujący przed wejściem do ambasady mówił, że od 14 r.ż. można jak najbardziej starać się o wizę. Kolejka przed ambasadą duża, ale szybko szła. Wszystkie formalności potrwały chwilę, na każdą czekałem może 2 minuty, a od razu po zeskanowaniu odcisków palców, wyświetlił się mój numer nad okienkiem (nikt nie czekał na rozmowę, poczekalnia była pusta). Dzisiaj obsługiwał miły pan konsul i czarna (nie jestem rasistą) pani konsul. Szczerze wolałem iść do pana, bo trzymał ludzi 30 sekund i dawał wizę (czytałem też o nim, pisał ktoś na forum o wczorajszej wizycie, każdy wychodził z wizą wg niego). Traf chciał, patrzę mój numerek miga nad okienkiem z panią, myślę o nie, ponieważ nie była uśmiechnięta jak ten pan. No nic, podszedłem z uśmiechem, ale go nie odwzajemniła. Maglowała niezbyt długo, ale niektórych pytań się nie spodziewałem. Co śmieszne, zacząłem po polsku dzień dobry, a ta do mnie po angielsku. Rozmowa się zaczęła: -Gdzie lecę -Kim jest osoba do której lecę -Kiedy mój brat ma urodziny (zamurowało mnie, przez stres zapomniałem, do tego palnąłem I didn't remember..., konsul się zaśmiała, po tym momencie byłem pewien że nie dostanę wizy) -Dlaczego jest moj brat w tym miejscu (ze stresu zapomniałem dużo angielskiego, a umiem go naprawdę dobrze) -Co robię (ucze sie) -Co chcę robić po liceum(studia) Poklikała,poklikała i bam, daje magiczny druczek z instrukcjami co z paszportem. Nie spodziewałem się szczerze, ale na koniec usmiechnela sie szeroko po amerykansku Ja odpowiadałem na pytania, nie powiedziała na ile wiza. Bardzo się ucieszyłem, a ze stresu nogi mi wrecz latały. Dzięki za rady i see you in America!
 22. Cześć, mam straszny dylemat. Mam 16 lat - czy mogę iść sam na rozmowę o wizę turystyczną? Chcę być naprawdę pewny i nie stracić pieniędzy, więc bardzo proszę o odpowiedź każdego, kto wie cokolwiek. Bardzo mi na tym zależy. W poniedziałek jeszcze planuję dzwonić do ambasady. Rodzice wprawili mnie w zakłopotanie i nie wiem co im teraz powiedzieć , bo naprawdę nie ma nigdzie o tym informacji, a na forum jedni mówią że można samemu, a jedni, że z rodzicem... Do tego już mam umówioną rozmowę na 17 marca...
×
×
 • Create New...