Skocz do zawartości

icecream

Użytkownik
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  LA

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. icecream

  Nieprawidłowe zdjęcie

  Zdjęcie też można zrobić na miejscu, jak jest nie ok - przynajmniej w Krk. Moje jedno przeszło na wizę a za miesiąc już im nie pasowało ;)
 2. Trochę masz mało czasu, ja byłam jako VGR i wniosek o nowy DS na przedłużenie trzeba było składać min. 30 dni wcześniej, więc musisz od razu po przylocie zacząć wszystko załatwiać na drugiej uczelni. Nie wiem gdzie jedziesz, ale ja nawet na pierwszy DS czekałam kilka tygodni, a na miejscu jedynie na podpis w DS ze zgodą o wyjazd poza granice USA (jechałam do Meksyku na kilka dni) czekałam tydzień i nie było gotowe Finansuje Cię uczelnia lub masz jakieś stypendium? Bo ponownie środki będzie trzeba wykazać na przedłużenie. Zwróć uwagę, żeby na wlocie na pieczątce nie dostać daty długości pobytu, tylko "D/S", inaczej nie będziesz mógł przedłużyć. Na wylot jest 30 dni, ale w tym okresie nie możesz już pracować na uczelni, tylko np zwiedzać itp. Biletu nie musiałam pokazywać, ale ryzyko jest - możesz w razie czego wyjaśnić urzędnikowi dlaczego masz inną datę, to są ludzie
 3. icecream

  Dwie wizy j-1

  Byłam na J1 i miałam wbite 2 year home residency. Pytałam na uczelni osoby zajmujące się wizami i sprawami prawnymi i te dwa lata dotyczą ubiegania się np. o wizę typu H lub zieloną kartę, a nie przeszkadzają we wzięciu udziału w kolejnym programie na bazie J1. Tylko ja nie byłam na W&T.
 4. Mój chłopak lecąc do mnie drugi raz w przeciągu kilku mies. też miał secondary a wyjazdy typowo turystyczne były i tylko na 2-3 tyg.
 5. Zmienić limit, my tak zrobilibiśmy - w banku zmienią od ręki.
 6. icecream

  Wynajecie samochodu na 14 dni

  Nie rezerwowałam z dużym wyprzedzeniem, stąd stawka już była wyższa, no i ubezpieczenia mielismy pełne i maksymalne na wszystko (supplemental, assitance, personal itp. już dokładnie całej listy nie pamiętam). Szczerze, to liczyliśmy, że jednak ściągną mniej, stąd wzieliśmy enterprise a nie hertz, bo przy poprzednich kilku rezerwacjach ostateczenie płaciliśmy czasem i połowę ceny, no ale złapali nas i nie tym razem W porównaniu obie ubezpieczalnie podobne stawki w tym czasie miały.
 7. icecream

  Wynajecie samochodu na 14 dni

  Enterprise, wszystkie ubezpieczenia (liability, damage waiver, assistance), nowiutka Toyota Corolla - 970$ na 2 tyg. (oczywiście bez dopłaty za wiek, bo nie trzeba było). A i ubezpieczenie obejmowało tylko 3 stany, co nas zdziwiło...
 8. icecream

  Wynajęcie mieszkania Los Angeles

  Da się, są firmy tak wynajmujące na zasadzie podnajmu, sublet pokoju też jest osiągalny, niektórzy landlordzi bezpośrednio również wynajmą, ale ja się orientowałam na wizę j1, nie turystyczną. Problemem największym jest to, że wielu nie chce wynajmować tylko na kilka miesięcy i należy wykazywać zarobki w wysokości 3x wynajmu, co na turystycznej chyba nie jest łatwe i to przy tych cenach mieszkań w LA
 9. icecream

  Wypadek w USA

  No i sprawa została zakończona, opłaciło się i chyba całkiem sporo dostałam jak na taki wypadek. Teraz tylko, żeby trochę dolar wzrósł.
 10. icecream

  Wypożyczenie auta - rentalcars

  Mi nikt nie brał takiej kwoty, koszt wynajmu to było coś 900$ a blokowali tylko 500$ za wynajem i 250$ kaucja a po zwrceniu całość szła
 11. No ale to jest ściema, bo statusu studenta formalnie już nie masz. Dlatego też masz obowiązek zdać legitymację, a tak okłamujesz uczelnię, że zgubiłeś (zapewne taki masz plan) a potem będziesz uważał, że dalej jesteś studentem. Mnie za każdym razem (2x) pytali co robię w PL i krótko musiałam opowiedzieć co dokładnie.
 12. Coś za dużo chcesz ściemniać... ad. 1. Status studenta stracisz z dniem obrony a nie 31 października. ad. 4. Mogą zawsze pytać, mnie nie pytali, mojemu facetowi za drugim razem zarzucili, że 500$ gotówki to coś mało (oczywiście ma oprócz tego karty i większą kwotę na koncie, co było wystarczającym wyjaśnieniem).
 13. icecream

  Zakupy LA/Las Vegas/San Francisco

  Rossy, Marshalle i TJ Maxxy - tanie markowe ciuchy, perfumy, buty itp., ale trzeba się naszukać czasami.
 14. icecream

  Wypożyczenie auta - rentalcars

  Nie wiem ile warte są te wliczone ubezpieczenia - "ochrony", ale nie ma tam liability a te jest w Kalifornii obowiązkowe.
 15. icecream

  Paris Las Vegas Hotel & Casino a kwatera

  Spaliśmy też w Excaliburze ostatnio, mieliśmy pokój w odnowionej części i za sam pokój daliśmy 30$. Całość z resort fee, taxem i parkingiem wyniosła 78$. A te resort fee nie pobierają w momencie check in tylko jak się wymeldowujesz. Na check in tylko blokują na karcie kwotę z apokój i tax od pokoju plus parking jak ktoś chce, więc można się potem zdziwić
×