Jump to content

che

Użytkownik
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

che's Achievements

4

Reputation

 1. @szaman poczytaj na forum ludzie wygrali, byli już nawet po rozmowach, a i tak mieli problemy z wyjazdem, lub wygrali, ale nie zostali zaproszeni na rozmowę - wszystko przez covid, zamknięte ambasady, ban na przyjazd do USA ze strefy Schengen i jeszcze zdaje się ban na wszelkie wizy imigracyjne
 2. 2x NIE, jak dobrze liczę to 6 raz gdyby tak znaleźć wszystkie zdjęcia to można sobie fajną progresję zmian wyglądu zrobić
 3. @snaperr tak, przejdź sobie przez formularz, albo poszukaj instrukcji w internecie, przy zgłoszeniu dodajesz tylko podstawowe dane, adres, zdjecie, wyksztalcenie, dane rodziny (zony/meza, dzieci) i w zasadzie tyle..
 4. @snaperr dopóki cie nie wylosuja to nawet nie pytaja czym sie zajmujesz jesli zostaniesz wylosowany (sprawdz sobie jakie jest tego prawdopodobienstwo...) to bedziesz musial pokazac m.in. zaswiadczenie o niekaralnosci, podac swoj zawod, informacje o edukacji, zatrudniedniu, wojsku itd.
 5. Potwierdzam, najlepiej odpalać wszystko w IE, powinieneś mieć zainstalowanego mimo to że masz Edga. Działa zarówno crop tool, i mi udało się wysłać zgłoszenia na IE (a na chromie wywaliła się strona...)
 6. jeśli nie otrzymałeś Confirmation Number to tak
 7. Mi teraz przeszło na Firefoxie. Na IE i Chromie miałem błędy po pierwszej stronie formularza.
 8. Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...? Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)
 9. A ja mam takie pytanie - czy jeśli przystąpilibyśmy do programu Visa Waiver to nasze promesy na B1/B2 będą ciągle ważne? Czy byłby wtedy obowiązek rejestracji w ESTA przed każdym lotem? Czy można będąc w VW podróżować z promesą i starać się o wizę na dłuższy okres niż dopuszcza to VW no i nie rejestrować lotu za każdym razem?
 10. Byłem w zeszły piątek (15.03) na 8:30 w Krakowie. Byliśmy może z 5min wcześniej, pani pod ambasadą sprawdziła czy są dokumenty, dała numerek i praktycznie od razu mogliśmy wchodzić do środka. Dalej security, skanowanie wniosku, oddanie odcisków palców i ustawiliśmy się do kolejki do konsula. Przed nami było może z 10 osób, więc czekaliśmy ok 10min (w międzyczasie otwierały się kolejne okienka, na początku było tylko jedno, ale jak my podchodziliśmy, czynne były już trzy). Rozmowa z konsulem wyglądała dosłownie tak: K: Czy wy ....? (patrząc na nas pytająco kim dla siebie jesteśmy) My: Jesteśmy małżeństwem K: Po co chcecie jechać do Stanów? My: Turystycznie K: (poklepała coś na klawiaturze, wręczyła kartkę z informacjami) Dziękuję Jeszcze przed 9:00 szukaliśmy miejsca, żeby zjeść śniadanie A w środę paszporty były już do odebrania. Z ciekawostek/ostrzeżeń: kolejka oczekujących na rozmowę jest tuż obok kolejki do rejestracji/skanowania dowodów/odcisków palców - praktycznie wszyscy wchodzący do tego pomieszczenia ustawiali się do złej kolejki pomimo kartek z instrukcjami i strzałkami jedna pani przyniosła zdjęcie do wizy takie samo jakie miała w paszporcie, który wydany był kilka lat temu - musiała wyjść i zrobić nowe zdjęcie... pamiętajcie że zdjęcie nie może być starsze niż 6 miesięcy ktoś wnioskujący o wizę B1 powiedział konsulowi, że jedzie na szkolenie, ale w przyszłości może też będzie tam pracował - pani K nie była zadowolona tą wypowiedzią byliśmy za krótko, żeby wiedzieć jak się to skończyło, ale tu znów - lepiej sprawdzić/przypomnieć sobie na co dany typ wizy pozwala, żeby nie palnąć jakiejś głupoty przy okienku dostaliśmy wizy B1/B2, mimo wnioskowania tylko o B2 - to być może jest już standardem, ale nie wiedziałem o tym
 11. Pytania może i faktycznie zadałaś szczegółowe (i na większość można znaleźć odpowiedź nawet tutaj na forum ), ale moim zdaniem to jednak dobrze, że ludzie interesują się jeszcze przed wzięciem udziału w loterii. Wiadomo, że nie ma co tracić czasu i zawracać sobie głowę o najdrobniejsze szczegóły, ale często nawet tutaj na forum widać ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia czym jest loteria. Aczkolwiek do samej loterii i jej wyników (tu zgodzę się w pełni z przedmówcami) lepiej podchodzić na luzie.
×
×
 • Create New...