Jump to content

che

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  śląsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi teraz przeszło na Firefoxie. Na IE i Chromie miałem błędy po pierwszej stronie formularza.
 2. Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...? Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)
 3. A ja mam takie pytanie - czy jeśli przystąpilibyśmy do programu Visa Waiver to nasze promesy na B1/B2 będą ciągle ważne? Czy byłby wtedy obowiązek rejestracji w ESTA przed każdym lotem? Czy można będąc w VW podróżować z promesą i starać się o wizę na dłuższy okres niż dopuszcza to VW no i nie rejestrować lotu za każdym razem?
 4. Byłem w zeszły piątek (15.03) na 8:30 w Krakowie. Byliśmy może z 5min wcześniej, pani pod ambasadą sprawdziła czy są dokumenty, dała numerek i praktycznie od razu mogliśmy wchodzić do środka. Dalej security, skanowanie wniosku, oddanie odcisków palców i ustawiliśmy się do kolejki do konsula. Przed nami było może z 10 osób, więc czekaliśmy ok 10min (w międzyczasie otwierały się kolejne okienka, na początku było tylko jedno, ale jak my podchodziliśmy, czynne były już trzy). Rozmowa z konsulem wyglądała dosłownie tak: K: Czy wy ....? (patrząc na nas pytająco kim dla siebie jesteśmy) My: Jesteśmy małżeństwem K: Po co chcecie jechać do Stanów? My: Turystycznie K: (poklepała coś na klawiaturze, wręczyła kartkę z informacjami) Dziękuję Jeszcze przed 9:00 szukaliśmy miejsca, żeby zjeść śniadanie A w środę paszporty były już do odebrania. Z ciekawostek/ostrzeżeń: kolejka oczekujących na rozmowę jest tuż obok kolejki do rejestracji/skanowania dowodów/odcisków palców - praktycznie wszyscy wchodzący do tego pomieszczenia ustawiali się do złej kolejki pomimo kartek z instrukcjami i strzałkami jedna pani przyniosła zdjęcie do wizy takie samo jakie miała w paszporcie, który wydany był kilka lat temu - musiała wyjść i zrobić nowe zdjęcie... pamiętajcie że zdjęcie nie może być starsze niż 6 miesięcy ktoś wnioskujący o wizę B1 powiedział konsulowi, że jedzie na szkolenie, ale w przyszłości może też będzie tam pracował - pani K nie była zadowolona tą wypowiedzią byliśmy za krótko, żeby wiedzieć jak się to skończyło, ale tu znów - lepiej sprawdzić/przypomnieć sobie na co dany typ wizy pozwala, żeby nie palnąć jakiejś głupoty przy okienku dostaliśmy wizy B1/B2, mimo wnioskowania tylko o B2 - to być może jest już standardem, ale nie wiedziałem o tym
 5. Pytania może i faktycznie zadałaś szczegółowe (i na większość można znaleźć odpowiedź nawet tutaj na forum ), ale moim zdaniem to jednak dobrze, że ludzie interesują się jeszcze przed wzięciem udziału w loterii. Wiadomo, że nie ma co tracić czasu i zawracać sobie głowę o najdrobniejsze szczegóły, ale często nawet tutaj na forum widać ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia czym jest loteria. Aczkolwiek do samej loterii i jej wyników (tu zgodzę się w pełni z przedmówcami) lepiej podchodzić na luzie.
 6. na stronie nie jest jeszcze dostępny formularz do sprawdzania wyników DV-2019...
 7. pewnie i tak jak co roku o 18 nikt nie sprawdzi bo zawisną serwery
×
×
 • Create New...