Skocz do zawartości

antoniowawa

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witajcie. Przyznano mi wizę B1 i czekam na kuriera. Moje pytanie brzmi następująco - jakie dokumenty trzeba mieć przygotowane? Paszport będzie odbierać rodzic gdyż ja najprawdopodobniej będę w pracy. Jak mogę sprawdzić lokalizacje mojego paszportu z wizą?
 2. Dziś 16.08.2018 na godzinę 11:15 w Warszawie. Dojazd łatwy (parking na przeciwko Ambasady), poszedłem na 11:00, na początku szybka kontrola, korytarzem prosto, schodami w dół, sprawdzenie czytnikiem kodów kreskowych na potwierdzeniu wypełnienia DS160, potem pierwsze okienko zaklejenie paszportu naklejką i otrzymanie numerku do drugiego okna w celu pobrania odcisków palców, następnie pobrano mi te odciski palców i rozmowa z konsulem. Było ich trzech - młoda kobieta, młody chłopak w okularach i .... chińczyk. Trafiłem na chińczyka, przesympatyczny facet, pytania: 1) Na jak długo? 2) Czy pierwszy raz w Stanach? 3) Czy mam w USA rodzine? 4) W jakich krajach byłem? Czy byłem poza UE? 5) Czy mam dzieci? 6) Gdzie pracuje? Dziękuje, wiza przyznana. Bez stresu. Cała wizyta zajęła mi... 15 minut. Baaaaardzo mało ludzi.
 3. Witajcie. Co mam wybrać w sekcji "Primary Occupation" skoro na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym??? PILNE. Bardzo proszę o pomoc. Jestem w kropce a ŻADNA opcja mi nie pasuje.
 4. ROELKA : Już tłumaczę. Kumpel pracował w Urzędzie Gminy (ma 22 lata) aktualnie studiuje (zaocznie ale o to nie pytaja) ale przecież studia to także silna więź z krajem. Przecież MASA studentów otrzymuje wizy.
 5. Witajcie. Mój przyjaciel z którym miałem udać się do NY otrzymał odmowę wizy ponieważ NIGDY nie był za oceanem. Mój przyjaciel był w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja niestety dla konsula to za mało. Gdzie on niby miał być w życiu by w oczach konsula był wiarygodniejszy? Miał w wieku 23 lat "zaliczyć" Meksyk, Chiny, Kanadę? Przecież to głupota....każdy kiedyś musi mieć swój pierwszy raz, dramat. Kolega pracował, aktualnie tylko studiuje, pieniądze na wyjazd miał od rodziców (tata dobrze zarabia) a i tak otrzymał odmowę. Porządnych ludzi oni nigdy tam nie wpuszczą a terroryści byli tam, są i będą przylatywać. Dramat i kpina.
 6. Witajcie. Wybieram się na wycieczkę do USA z biurem podróży. W formularzu DS-160 znajdują się pola "nazwa organizacji" oraz "kto sponsoruje wyjazd?". W pierwszej rubryczce wpisać nazwę biura natomiast moje pytanie dotyczy sponsora. Mam wpisać że sam sobie sponsoruje ten wyjazd czy rodzice? Pytam ponieważ mogę sobie pozwolić na jedną i drugą opcję ponieważ pracuje (od 1,5 roku) i mam troche na koncie oraz studiuje zaocznie (pierwszy rok). Czy to są w waszej opinii mocne więzi? Te dwa pytania mnie nurtują.
 7. I to i to jest prawdą, nie kieruje się kłamstwem, bo mam warunki by opłacić sobie sam (pracujący student) oraz mogą mi opłacić rodzice. Pytanie która opcja lepsza skoro pracuje na interwencyjnym oraz studiuje, kokosów nie zarabiam.
 8. A jak to jest w przypadku "sponsoringu" ?? Ja mam akurat taką sytuację, że pracuje i stać mnie na opłacenie wycieczki do USA ale równie dobrze mogę wpisać że rodzice sponsorują mi wycieczkę. Co mógłbym bardziej wybrać żeby w oczach konsula być bardziej wiarygodniejszy????
 9. Witam. Jestem nowy na forum. Przeczytałem pare tematów i chciałbym Państwu przedstawić swój problem. Planuje w 2019 roku wybrać się do USA na wycieczkę (Biuro Turystyczne). Aktualnie czekam na paszport, następnie planuje udać się do Ambasady USA w Warszawie w celu otrzymania wizy. NIGDY wcześniej nie miałem do czynienia z formulerzem DS-160, czytałem jedynie pytania jakie tam się znajdują. Najpierw przedstawie Państwu mój dylemat natomiast później zadam pytania. Dylemat polega na tym, że od 1 października wybieram się na studia (zaoczne). Mam 21 lat, nie mam rodziny w USA. Jednocześnie do dnia 1 grudnia jestem zatrudniony w Urzędzie Miasta XYZ . Moim "minusikiem" są daty. Bardzo silnym argumentem jest zarówno praca jak i studia w Polsce niestety nie mam pewności czy umowa w pracy zostanie mi przedłużona, jeśli tak to moje pytanie dotyczy "Primary Occupation". Czy można tam zaznaczyć zarówno i pracę jak i studia? Chciałbym, żeby konsul wiedział, ze zarówno pracuje i studiuje. Jeśli jednak umowa NIE ZOSTANIE mi przedłużona to czy konsul nie uzna mnie za kogoś, kto chce zostać w USA na czarno tylko dlatego, że jestem bezrobotny od grudnia, ale "tylko" studiujący? "Podobno" w formularzu DS-160 pytają DO KIEDY obowiązuje moja umowa w pracy więc wtedy będe musiał wpisać, że do grudnia. Czy wystarczy tylko wpisać "present"? Niektórzy PODOBNO tak robili i nie było problemu. Nie mam jednak pewności, czy takie pytanie występuje. Moje następne pytanie dotyczy "sponsoringu". Moja sytuacja rodzinna wygląda tak, że zarówno rodzice mogą mi tą wycieczkę opłacić, jak i sam mam tyle $. Pytanie moje polega na tym, która opcja jest KORZYSTNIEJSZA w oczach konsula? Mam także pytanie dotyczące daty wylotu, powrotu oraz hotelu, w którym będę przebywał. Każdy mówi, by najpierw załatwić wizę dopiero później organizować takie sprawy. Nie wiem dokładnie kiedy na tą wycieczkę się uda (czy przykładowo marzec czy maj) i w jakim hotelu będziemy spędzać noce. Z tego co się orientuje to ludzie wpisują "byle jaki" hotel i nie ma wtedy żadnego problemu. Na pewno Państwo mieli podobne problemy, czy może Panstwo zabukowali jakąś wycieczkę dzięki której podano Państwu nazwę hotelu? Czy ta sytuacja z moją pracą (umowa do grudnia br) może komplikować sytuacje? Że tylko i wyłącznie studiuje? Wiadomo, nikt z nas nie potrafi wróżyć z fusów, to takie pytanie ogólne. Troche się rozpisałem aczkolwiek mam nadzieję, ze Państwo to wszystko przeczytali i doradzicie mi jak najlepiej. Dziękuje każdemu za pomoc.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...