Jump to content

antoniowawa

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by antoniowawa

 1. Nieeeee, kiedyś coś czytałem na onecie i tak ten kumpel prawił rodzinka 100% legal
 2. Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie dotyczące służb imigracyjnych oraz deportacji. Czy to prawda, że jeżeli ktoś posiada ważną na 90 dni ESTE i pójdzie gdzieś popracować (np. na 2 tyg) to jeżeli będzie ta osoba miała wyjątkowego pecha i trafi na kontrolę to służby nie są tą osobą zainteresowane, gdyż nie przekroczył terminu ważności ESTY? Dlaczego pytam? Mam znajomego, który wylatuje do NY lub Chicago na miesiąc lub dwa oraz w tym czasie przez 2 tyg popracuje gdzieś na budowie lub w posprząta jakieś knajpy, potem wraca do Polski i oczywiście wszystko to robi gdy ESTA je
 3. Witajcie. Przyznano mi wizę B1 i czekam na kuriera. Moje pytanie brzmi następująco - jakie dokumenty trzeba mieć przygotowane? Paszport będzie odbierać rodzic gdyż ja najprawdopodobniej będę w pracy. Jak mogę sprawdzić lokalizacje mojego paszportu z wizą?
 4. Dziś 16.08.2018 na godzinę 11:15 w Warszawie. Dojazd łatwy (parking na przeciwko Ambasady), poszedłem na 11:00, na początku szybka kontrola, korytarzem prosto, schodami w dół, sprawdzenie czytnikiem kodów kreskowych na potwierdzeniu wypełnienia DS160, potem pierwsze okienko zaklejenie paszportu naklejką i otrzymanie numerku do drugiego okna w celu pobrania odcisków palców, następnie pobrano mi te odciski palców i rozmowa z konsulem. Było ich trzech - młoda kobieta, młody chłopak w okularach i .... chińczyk. Trafiłem na chińczyka, przesympatyczny facet, pytania: 1) Na jak długo? 2)
 5. Witajcie. Co mam wybrać w sekcji "Primary Occupation" skoro na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym??? PILNE. Bardzo proszę o pomoc. Jestem w kropce a ŻADNA opcja mi nie pasuje.
 6. ROELKA : Już tłumaczę. Kumpel pracował w Urzędzie Gminy (ma 22 lata) aktualnie studiuje (zaocznie ale o to nie pytaja) ale przecież studia to także silna więź z krajem. Przecież MASA studentów otrzymuje wizy.
 7. Witajcie. Mój przyjaciel z którym miałem udać się do NY otrzymał odmowę wizy ponieważ NIGDY nie był za oceanem. Mój przyjaciel był w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja niestety dla konsula to za mało. Gdzie on niby miał być w życiu by w oczach konsula był wiarygodniejszy? Miał w wieku 23 lat "zaliczyć" Meksyk, Chiny, Kanadę? Przecież to głupota....każdy kiedyś musi mieć swój pierwszy raz, dramat. Kolega pracował, aktualnie tylko studiuje, pieniądze na wyjazd miał od rodziców (tata dobrze zarabia) a i tak otrzymał odmowę. Porządnych ludzi oni nigdy tam nie wpuszczą a terroryśc
 8. Witajcie. Wybieram się na wycieczkę do USA z biurem podróży. W formularzu DS-160 znajdują się pola "nazwa organizacji" oraz "kto sponsoruje wyjazd?". W pierwszej rubryczce wpisać nazwę biura natomiast moje pytanie dotyczy sponsora. Mam wpisać że sam sobie sponsoruje ten wyjazd czy rodzice? Pytam ponieważ mogę sobie pozwolić na jedną i drugą opcję ponieważ pracuje (od 1,5 roku) i mam troche na koncie oraz studiuje zaocznie (pierwszy rok). Czy to są w waszej opinii mocne więzi? Te dwa pytania mnie nurtują.
 9. I to i to jest prawdą, nie kieruje się kłamstwem, bo mam warunki by opłacić sobie sam (pracujący student) oraz mogą mi opłacić rodzice. Pytanie która opcja lepsza skoro pracuje na interwencyjnym oraz studiuje, kokosów nie zarabiam.
 10. A jak to jest w przypadku "sponsoringu" ?? Ja mam akurat taką sytuację, że pracuje i stać mnie na opłacenie wycieczki do USA ale równie dobrze mogę wpisać że rodzice sponsorują mi wycieczkę. Co mógłbym bardziej wybrać żeby w oczach konsula być bardziej wiarygodniejszy????
 11. Witam. Jestem nowy na forum. Przeczytałem pare tematów i chciałbym Państwu przedstawić swój problem. Planuje w 2019 roku wybrać się do USA na wycieczkę (Biuro Turystyczne). Aktualnie czekam na paszport, następnie planuje udać się do Ambasady USA w Warszawie w celu otrzymania wizy. NIGDY wcześniej nie miałem do czynienia z formulerzem DS-160, czytałem jedynie pytania jakie tam się znajdują. Najpierw przedstawie Państwu mój dylemat natomiast później zadam pytania. Dylemat polega na tym, że od 1 października wybieram się na studia (zaoczne). Mam 21 lat, nie mam rodziny w USA. Jednocz
×
×
 • Create New...