Jump to content

Nexusidlo

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam jeszcze i ja pytanie. Chciał bym sie upewnić czy powinienem dopilnować jeszcze jakiś formalności po przylocie do USA poza zgłoszeniem się do służby wojskowej? SSN już posiadam i dokonałem opłaty za GC. Gdzieś widziałem informacje o podstawowej opiece medycznej jeżeli nie ma się jeszcze pracy. Czy coś takiego faktycznie istnieje i ew gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat?
 2. 2 dni temu pierwszy raz leciałem ze swoim psem. Trochę było starchu ale wszystko poszło gładko. Lecielismy na trasie Warszawa-Amsterdam-Houston liniami KLM. Wystarczyło kilka dni przed lotem zgłosić w KLm chęć zabrania zwierza, pytają o wymiary transporterka i łączną wage ze zwierzem ( do 8kg może leciec w kabinie). Potem przyt nadawaniu bagażu wykupujesz bilet, u nas to było 125 euro i sprawdzają paszporcik. W Amsterdamie przy gate jedynie gdy zobaczyli że lecimy z psem wydrukowali nam nowe bilety z podobno lepszymi do tego miejscami. A w Houston to gdybyśmy sami nie dopytywali to nawet nie chcieli by zobaczyć psa dokumentów. No i generalnie sprawdź warunki wwozu zwierza do danego stanu i kraju tranzytowego o ile lecisz z przesiadką
 3. cześć, przeszukując craiglist okazało się ze nie działa mi przycisk replay (wyświetla się error co ciekawe tylko na Austin CL, ) . Z tego co wyczytałem to mają jakieś mechanizmy wychwytujące oszustów i blokują niektórym IP. Problem jest taki, że nie jestem oszustem tylko znalazłem kilka ofert pracy na które chciałem aplikować będąc ostatnie dni jeszcze w Polsce. Wątpię, że da się to obejść ale może ktoś zna sposób? Próbowałem z kilku komputerów i różych sieci w Polsce ale nic nie działa. A jeśli nie to czy ktoś był by tak miły i mógł bym mu podesłać na priv ok 6 ofert a Ty wygenerował byś mi adres email o takie o bym mógł odpisać? pozdrawiam albo może ogólnie strona padła i klikając replay nawet z USA jest błąd? przykładowy link do CL działa wam replay?
 4. cześć, żeby nie spamować nowym tematem to spytam tutaj, przeszukując craiglist okazało się ze nie działa mi przycisk replay (wyświetla się error co ciekawe tylko na Austin CL). Z tego co wyczytałem to mają jakieś mechanizmy wychwytujące oszustów i blokują niektórym IP. Problem jest taki, że nie jestem oszustem tylko znalazłem kilka ofert pracy na które chciałem aplikować będąc ostatnie dni jeszcze w Polsce. Wątpię, że da się to obejść ale może ktoś zna sposób? A jeśli nie to czy ktoś był by tak miły i mógł bym mu podesłać na priv ok 6 ofert a Ty wygenerował byś mi adres email do odpowiedzi? :) pozdrawiam
 5. Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Co do pracy to czytałem na forum, że pracodawców mocno może zniechęcić polski numer. Co w takim przypadku, czy lepiej podawać tylko e-mail?
 6. Jeżeli chodzi o codzienną komunikację to nie ma problemu. Jednak z językiem branżowym musiałbym się podszkolić.
 7. Witam wszystkich. W listopadzie najprawdopodobniej wraz z żoną otrzymamy zieloną kartę, a po nowym roku planujemy przeprowadzkę do Stanów. Jednak nie mamy tam żadnej rodziny i znajomym. Dlatego piszę z pytaniem. Czy jest ktoś w stanie poradzić, od czego zacząć poszukiwania miejsca, gdzie moglibyśmy rozpocząć nowe życie? Na co zwrócić uwagę? Chcielibyśmy, aby to było większe miasto, najlepiej z cieplejszym, niż Polska klimatem. Czy jest takie miejsce, w którym są znośne ceny, a także nie ma dużego problemu z bezrobociem? Może ktoś z Was mógłby nam coś zarekomendować? Może też ktoś orientuje się czy ukończone studia na kierunkach geodezja, a także budownictwo, dałyby szanse na znalezienie pracy w zawodzie? Czy jednak nasz tytuł inżyniera w Stanach jest bezużyteczny?
 8. Cześć, w jaki sposób można sprawdzić na kiedy zostąło wyznaczone moje spotkanie? wg biuletynu moja rozmowa powinna wypaść na początku listopada, ale póki co nie otrzymałem żadnego maila z zaproszeniem.
×
×
 • Create New...