Jump to content

PiotrekK1

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. No nic, życie pokaże! Ja jestem dobrej myśli ponieważ nic nie kombinuję a wiem, że na rozmowie i dla Amerykanów to jest najważniejsze! Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i sugestie. Gdyby kogokolwiek to interesowało mogę dać znać jak się sytuacja rozwinęła. Pozdrawiam!
 2. Absolutnie nigdy nie skłamałem konsula i podczas mojej wizyty teraz nie mam takiego zamiaru!
 3. Możliwe, kompletnie się na tym nie znam. No cóż - muszę zaryzykować. Nie mam zamiaru tam zostawać - to dostaną oficjalnie na papierze od obecnego pracodawcy. Ta wizyta ma na celu właściwie poznanie management i współpracowników..
 4. Przy wylocie nie miałem podpiętej "karteczki" w paszporcie, którą mi doczepili na wjeździe. Więc nie koniecznie mają to w rekordach..
 5. Drodzy forumowicze, raz jeszcze bardzo dziękuję za Wasze kolejne informacje w temacie! Ustaliłem z pracodawcą, że aplikuję o B-1. Mam umowę z oddziałem z Irlandii oraz dostałem oficjalne zaproszenie z siedziby w USA. Mam nadzieję, że to papierologicznie na wizycie u Konsula to wystarczy ponieważ oddział z Irlandii wciąż nie ma NIP w Polsce - trwa proces zarejestrowania. Pozwólcie, że pociągnę temat i chciałem usłyszeć co myślicie dodatkowo o mojej sytuacji. W USA już byłem w 2004 r. na wizie "R B1/B2" zostałem tam dłużej niż ważność wizy (rok) na miejscu dostałem na pół roku pobyt. Starałem się o przedłużenia pobytu tam na miejscu i tak pociągnąłem oficjalnie 2 lata. Później zostałem jeszcze 5, już bez żadnych dodatkowych dokumentów. Wróciłem do Polski osiem lat temu. Myślicie, że po takim czasie może to mieć wpływ na uzyskanie dzisiaj wizy? Tym razem sytuacja jest całkowicie inna. Nie jadę turystycznie jak poprzednio tylko biznesowo z oficjalnym zaproszeniem i umową o pracę w Europie. Mimo to mam obawy o uzyskanie wizy przez ten mój wcześniejszy epizod w życiu. Na rozmowie z Konsulem nie mam zamiaru nic ukrywać. Przeczytałem, że należy wziąć poprzedni paszport i pozostałe dokumenty. Nie wiem tylko czy jest sens to wkładać do okienka przed rozmową czy też lepiej mieć "w kieszeni" już na samej rozmowie z Konsulem i ewentualnie jego pytań w tej sprawie. Z góry dziękuje za Wasze jakiekolwiek dodatkowe informacje na ten temat.
 6. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Problem w tym, że czas oczekiwania na rozmowę dla B-1 to 29dni a na nie visitors visa 3 dni a firmie z USA się spieszy. Trudno będą musieli poczekać. Kontynuując temat natknąłem się na taki opis na oficjalnej stronie http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typework.asp "Podania o wizę H, L, O, P lub Q mogą być rozpatrywane w ambasadzie maksymalnie 90 dni przed rozpoczęciem zatwierdzonego okresu zatrudnienia podanego na formularzu I-797. Należy jednak uwzględnić w planach podróży, że ze względu na przepisy federalne można z tą wizą ubiegać się o wjazd na teren Stanów Zjednoczonych jedynie w ciągu dziesięciu dni od daty zatwierdzonego zatrudnienia, podanej na formularzu I-797." Nie jest dla mnie do końca jasny: znaczy to, że jeśli dostanę H-3 to w ciągu 10 dni od opisanego terminu pobytu/szkolenia w I-797 mogę wjechać na teren USA i tylko wtedy? A jeśli 2 dni później ze względu na połączenia lotnicze.. H-3 to rzeczywiście skomplikowany proces i dotarłem do informacji o czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku I-129 przez USCIS w trybie premium processing za dodatkowo płatne $1,225 a rozpatrzenie wniosku będzie w ciągu 15 dni kalendarzowych. Reasumując mój przyjazd na B-1 może być w podobnym terminie co po żmudnym procesie H-3. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam!
 7. Witam, Zostałem zatrudniony w Polsce (umowa sporządzona w języku PL i EN) jako pracownik, który będzie podróżował po całym świecie w miejsca instalacji sprzętu producenta (pracodawcy). Firma, która mnie zatrudniła to jeden z oddziałów w Irlandii. Siedziba główna/producent jest w USA. Przed rozpoczęciem pracy wymaga ode mnie wizyty w USA na ok. kila dni - max. 1 tydz. w celu odbycia szkolenia. Prosili o zorientowanie się w temacie z mojej strony jaką wizę i dokumenty potrzebuję. Wysłałem więc wszystkie wytyczne do aplikowania o wizę H-3 wraz z koniecznością złożenia przez nich formularza I-128. Tutaj pojawiły się moje wątpliwości. Czy de facto firma matka z USA robiąca mi szkolenie ale zatrudniająca mnie jednym ze swoich oddziałów w Irlandii może taki formularz I-129 złożyć? Czy zna ktoś podobne przypadki? Kolejne pytanie: czy na tej wizie, będę mógł jeszcze kolejny raz odwiedzić siedzibę firmy (przypominam że umowę mam podpisaną z ich oddziałem w Irlandii)? Czy też taka wiza i zgłoszenie to jednorazowa sprawa/szkolenie? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
×
×
 • Create New...