Skocz do zawartości

Czy Będzie Możliwość Przedłużenia Pobytu W Usa (po Programie Au-pair) ?


basia1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie. W tym roku (jesli wszystko się ułozy) to wyjadę do USA jako Au-Pair. Wiem,że jest mozliwośc przedłuzenia tego rocznego pobytu do 2 lat, tylko nie za bardzo wiem jak to mozna zrobic. Chciałabym zostać w Stanach jak najdłuzej. Czy po skończeniu tego programu jest jakaś mozliwość na dalszy pobyt w Stanach. Chcialabym wiedziec cos na ten temat, bo jezeli w Stanach mi się spodoba, to chcialabył związać swoje życie z tym krajem.

z góry dziękuję

Basia Kamecka

basiak_1983@op.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyjedziesz na program au pair mozliwosc przedluzenia pobytu istnieje - na 3,6,9 lub cale 12 miesiecy. Jesli rodzina u ktorej bedziesz zaproponuje Ci zostanie na II rok, wowczas mozesz zostac z nimi, lub mozesz zmienic rodzine i spedzic swoj drugi rok w zupelnie nowej rodzinie, a co wiecej nawet w innym miescie czy stanie. Masz mozliwosc wyboru!

Jesli zamierzasz operkowac dwa lata to Twoja sprawa, ale mozesz tez po I roku zapisac sie do szkoly - na typowe studia (jest to dosc kosztowne niestety), wowczas starasz sie o status studenta na miejscu i nadal jestes legalnie - musisz sie jedynie uczyc. I na tym statusie nie mozesz podrozowac poza stany zjednoczone; daje ci on jedynie legalny pobyt w USA.

Moja kolezanka po programie au pair zapisala sie na studia w jakims community college, przyleciala do PL i starala sie o wize studencka w Polce - dostala bez problemu. Dzieki wizie otrzymanej w PL masz nieograniczona mozliwosc podrozowania przez okres trwania nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...