Skocz do zawartości

Zwrot Podatku Z W&t - Dokumenty Z Usa


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do osob ktore byly w minione wakacje na W&T. Chodzi mi o dokumenty dotyczace zwrotu podatku, a dokladniej czy doszly juz one do Was z amerykanskiego urzedu ktory zajmuje sie tymi rozliczeniami? Ewentualnie do kiedy powinienem sie spodziewac listonosza z tymi dokumentami?

Dodam tylko ze bylem w Wisconsin z Yesa jesli to cos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z informacją (chyba jest napisane na W-2), że do końca lutego powinny dojść do pracowników, jeśli nie to wówczas trzeba się dowiadywać co i jak. Jeśli o mnie chodzi to dziś dostałem ostatni w-2. Więc teraz tylko szykam firmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupus85 napisales: "chyba jest napisane na W-2", czyli ze to W-2 to ja musze w domu miec?? (nic takiego nie posiadam), a dalej napisales: "Jeśli o mnie chodzi to dziś dostałem ostatni w-2" - jak to dostales? Wytlumacz o co chodzi ze dostales w-2? Czyli mam rozumiec ze powinno nie byc problemow jesli nawet by mi nie przyslali, to w jakis inny sposob ten podatek odzyskam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że ta informacja jest(znajduje się) również na W-2, co oznacza że jak wejdziesz sobie na stronę www.irs.gov to tam możesz znaleźć tą informację co do terminu, kiedy pracodawca ma obowiązek Ci przesłać ten dokument.

Druga kwestia. Pracowałem u dwóch pracodawców, więc mam dwa w-2. Dostałem znaczy że poczta Polska dostarczyła mi wysłany z USA przez pracodawcę W-2. Zgadza się, nawet jeśli nie dostaniesz w-2, to wystarczy że masz ostatni paycheck(czy jak się nazywa w Twoim wypadku ten ostatni odcinek z wypłątą) i na jego podstawie można obliczyć ile należy Ci się zwrotu podatku. Prawda że to proste ;)

Zakładam że termin "W-2" nie jest Ci obcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wystarczy że masz ostatni paycheck(czy jak się nazywa w Twoim wypadku ten ostatni odcinek z wypłątą) i na jego podstawie można obliczyć ile należy Ci się zwrotu podatku" - a czy na podstawie tych paycheckow ktore posiadam moge walczyc o przyslanie dokumentow o zwrot podatku w jakis inny sposob, bo naprawde sie denerwuje ze jeszcze mi nic nie przyslali a kasa by sie przydala??

Dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do swojego pracodawcy maila albo przedzwoń, dowiedz się kiedy wysłali, i co masz zrobić skoro wciąż czekasz. Zapytaj się, aby Ci przysłali raz jeszcze dokument. Twoje paychecki naprwde wystarcza aby określić wysokosc zwrotu. One natomiast nie pomoga Ci w uzyskaniu w-2, bo pracodawca ma przecież całą księgowość i wie ile płącił Tobie i państwu :) One są dla Ciebie jako dowód, właśnie w sytuacji jesli nie ma w-2.

To tyle co ja wiem, po więcej sczegółów to radziłbym zaczekać na komentarze mądrzejszych ode mnie, ja byłem raptem 2x w USA, weterani wyjazdów mogą sypnąć lepszymi pomysłąmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lupus 85 przyslali mi mailem to w-2, powiedz mi ktore rubryki sa liczone do zwrotu (czy kasa w nich wymieniona zostanie zwrocona w calosci), mam podatek stanowy i federalny. Powiedz jeszcze jak to jest jakbym chcial do usa traz przeslac, oni mi [beeep]likat wyslali. Czy jesli dostalbym to poczta to tez w kopercie by byl tylko formularz W-2 czy oprocz niego jeszcze jakies inne dokumenty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...