Skocz do zawartości

Błąd Na W-2 (?)


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam swoje W-2 od pracodawcy. Jest tam suma ile zarobiłam... ale nic poza tym. W pozostałych okienkach nie ma nic! Jako 'Federal income tax withheld' i innych mam wpisane 0.00... bez sensu! To jakby znaczy, że nie potrącali mi podatku, czy co?! Chyba firma musi podać ile potrącali mi na podatki i ubezpieczenie, prawda?

Nie mam pojęcia czy tak ma być, a jak nie to skąd mam wziąć brakujące informacje... Proszę o pomoc doświadczonych z tym forumowiczów... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez chyba MUSZA odprowadzac podatek...?!

wydaje mi sie ze zabierali mi 10%... payslipow niestety nie mam ale mam W-2 tylko ze widac cos z nim nie tak... :D

jak to od pewnej kwoty, to nie kazdy ma obowiazek placenia podatkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie placic? chyba pracodawca sam z siebie tego nie robi...?! :D

wiec chce sie rozliczyc, na czym to polega?

jestem kompletnie zielona i nie znam sie na tych procedurach... prosze o pomoc.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilam przed chwila do tej firmy i powiedzieli mi ze nie placilam zadnych podatkow bo bylam na wizie J-1.... i powiedzieli ze to jest OK... nie bardzo to rozumiem, dlaczego akurat moja firma dla ktorej pracowalam tak to ustalila... czy to jest naprawde zgodne z prawem? czy ktos z Was tak mial?????

dodam ze pracowalam w Nevadzie, jakby to cos mialo zmieniac.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie z tym, zeby nie placili na ogol placa,

jesli zarobilas ponizej $12 000 w skali roku podatkowego to jestes zwolniona z podatku.

Jesli pracodawca go nie zaplacil to jedyne co musisz zrobic rozliczyc sie na podstawie swojego W-2, ale nie bedzie Ci przyslugiwam zwrot podatku (co jest zrozumiale).

Jesli nie pryekrocyzlas tej magicznej kwoty to nie musisz tez placic zadnego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...