Skocz do zawartości

Błąd Na W-2 (?)


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

pracowalam 3 miesiace, przez ten czas zarobilam 5tys$

tak, czytalam ten post... tylko jak sie to ma do mojej sytuacji? pracowalam w Nevadzie - powtorze, a na stronie internetowej maja napisane ze nie pobieraja podatkow od ludzi tam pracujacych, wiec....???

i czy musze sie teraz jakos rozliczac? - mieszkam w Polsce

na czym to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earnings from J-1 Employment are usually subject to federal, state, and local income taxes. An employer is required by law to withhold these taxes from paychecks.

wiec jakby nie sciagali mi podatkow a powinni sciagac (zalozmy) to to ich wina, a nie moja, prawda??

All J-1s who have earned income from US sources must prepare and submit income tax forms by April 15. Even if an EV departs the USA, s/he is still obliged to file tax returns.

czyli to co kazdy student po J1 musi zrobic to sie rozliczyc, czyli wypelnic IRS Form 8843? czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alik nie denerwuj sie, skoro pracodawca powiedzial Ci, ze nie placilas podatkow to ich nie placilas. Mnostwo moich znajomych tak robilo jezeli sie pracodawca zgadzal.

Rozliczyc sie chyba i tak musisz, ale nie na form 8843, bo on jest dla ludzi, ktorzy studiuja w USA (tak przynajmniej wynika z tego co wyczytalam na stronie IRS), a Ty pewnie bylas na WAT, a nie studiowalas. Uzyj formularza 1040 NR-EZ i bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam swoje W-2 od pracodawcy. Jest tam suma ile zarobiłam... ale nic poza tym. W pozostałych okienkach nie ma nic! Jako 'Federal income tax withheld' i innych mam wpisane 0.00... bez sensu! To jakby znaczy, że nie potrącali mi podatku, czy co?! Chyba firma musi podać ile potrącali mi na podatki i ubezpieczenie, prawda? [...]

Opisane W2 jest poprawne. W większości przypadków pracodawcy potrącają zaliczki na podatek federalny (czasami również stanowy, FICA lub Medicare). Jednak dla pracodawcy nie jest istotne czy i w jakiej kwocie potrącą te zaliczki gdyż to pracownik jest zobowiązany do złożenia po zakończonym roku deklaracji podatkowej. Z deklaracji tej wynika jaka była suma zarobków u wszystkichh pracodawców w danym roku i jaka była suma potrąconych zaliczek na poszczególne podatki. Na podstawie sumy zarobków określa się jaki podatek powinien być zapłacony i dopiero wówczas okazuje się czy zaliczki były potrącane w odpowiedniej wysokości, czy w zbyt niskiej (= koniecznośc dopłaty), czy w zbyt wysokiej (= przysługujący zwrot).

Podsumowując dokument W2, na którym jest tylko suma zarobków jest poprawny. Oznacza to, że pracodawca nie potrącał zaliczek na podatki tylko całość dochodu wypłacał pracownikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...