Skocz do zawartości

J1 Internship....


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda , ze Karina porzucila temat..czy ma ktos moze jakies RZETELNE info na ten temat?

??

Wiem, ze babka z CHI powiedziala mi, ze moge sie starac o nastepne 12 m-cy praktyk, ktore moga byc nawet kontynuacja obecnie odbywanych. Upiera sie ze trzeba wracac do swojego kraju. Ale ja i tak mysle, ze mozna sie z tego jakos wykrecic....

moze karina cos wyszuka na ten temat...'

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjanie na stronie CIEE jest napisane:

There is no longer a lifetime maximum for parti[beeep]ting in a J-1 Intern/Trainee program. However, before applying for repeat parti[beeep]tion, please consider the following:

* If you originally parti[beeep]ted as an Intern and can return as an Intern, you must observe a 90-day hiatus between your original program end date and your new program start date.

* If you originally parti[beeep]ted as an Intern but can only return as a Trainee, you must observe a two-year hiatus between your original program end date and your new program start date.

* If you originally parti[beeep]ted as a Trainee but can now return as an Intern, you must observe a two-year hiatus between your original program end date and your new program start date.

* If you originally parti[beeep]ted as a Trainee and need to return as a Trainee, you must observe a two-year hiatus between your original program end date and your new program start date.

Sprawdzalam na stronach innych organizatorow i sa tam identyczne ograniczenia. Nie sprawdzalam na zadnej stronie rzadowej, ale przypuszczam, ze to wlasnie przez nich sa te ustalenia podyktowane.

PS. Nie wiem jak usunac autocenzure brzydkich slow. W cytatach brakuje slowa [beeep] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
na 18miesiecznego j1 wylecialem prawie 3 lata po obronie wiec u mnie chodzi o professional career training. Dyrektorka mojego programu w stanach napisala mi , ze zniesli ta zasade mowiaca, ze o kolejnego j1 i pct mozna ubiegac sie po 2 latach od wygasniecia 18miesiecznego j1, oczywsicie nie chodzi tu u sekcje 212 ktorej nie mam.

Czy moglbys napisac z jakiego biura leciales, bo mi teraz rowniez mijaja 3 lata od obrony i planuje wyjechac na Career training. Jak mozesz polecic jakies biuro i pracodawce to bede wdzieczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

przeciez jest Waiver od 2 year rule. Wystarczy zlozyc aplikacje - samemu bez zadnych prawnikow. Ja mialam J1 z 2 letnia zasada, uchylilam ja zaraz po przyjezdzie do Stanow. No to" zaraz" moze bylo po okolo 2 miesiacach. Wyslalam aplikacje, zaplacilam, odpowiedz przyszla po 5 tygodniach moze. A 2 miesiace pozniej aplikowalan na h1b, kotra tez dostalam calkiem szybko.

chyba jestem w czepku urodzona :)

na poczatku ta sekcja 212 wbita w paszport spedzala mi sen z powiek, ale jak dowiedzialam sie o j1 visa waiver nie sadzilam ze pojdzie tak gladko z uchyleniem tej zasady.

A wracajac do tematu ponownego wyjazdu na J1 Internhip - moja firma juz wyslala kogos ponownie, a to chyba najlepszy dowod ze mozna :)

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...