Skocz do zawartości

J1 Internship....


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Czy na internshipie na J1 mozna byc pare razy czy tylko raz?

I czy majac ciagle wazna wize turystyczna, dostane wize J1 wraz z 2years rule, to czy zanim minie 2 lata moge wjechac na turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po rozmowie z moim sponsorem - CHI - i mi powiedzial, ze kilka miesiecy temu zmienilo sie prawo i mozna jechac dwa razy na praktyki- te drugie moze trwac 12 miesiecy.

2 years rule - nie dziala na turystyczna?? pierwsze slysze - ktos potwierdzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 year rule nie obejmuje wizy turystycznej...przez te 2 lata to nie mozesz sie starac o wizy emigracyjne czy tez pracownicze ale na pewno nie dotyczy to turystycznej

teoretycznie nie dotyczy wizy turystycznej, w praktyce jest to dosc ciezka sprawa i wazne jest to, ze z tych 2 lat odlicza sie czas kiedy jestes poza Polska. W praktyce bardzo czesto sie zdarza, ze nawet osoby na J-1 majace 2-letni nakaz pobytu w swoim kraju, nie moga dostac zmiany statusu na turystyczny czy studencki w USA. Ta sekcja jest tricky :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyki to duze slowo - macie na mysli internship czy training?

na 18miesiecznego j1 wylecialem prawie 3 lata po obronie wiec u mnie chodzi o professional career training. Dyrektorka mojego programu w stanach napisala mi , ze zniesli ta zasade mowiaca, ze o kolejnego j1 i pct mozna ubiegac sie po 2 latach od wygasniecia 18miesiecznego j1, oczywsicie nie chodzi tu u sekcje 212 ktorej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 18miesiecznego j1 wylecialem prawie 3 lata po obronie wiec u mnie chodzi o professional career training. Dyrektorka mojego programu w stanach napisala mi , ze zniesli ta zasade mowiaca, ze o kolejnego j1 i pct mozna ubiegac sie po 2 latach od wygasniecia 18miesiecznego j1, oczywsicie nie chodzi tu u sekcje 212 ktorej nie mam.

szkoda , ze Karina porzucila temat..czy ma ktos moze jakies RZETELNE info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...