Skocz do zawartości

Prosba O Ocene Malego Planu.


Rekomendowane odpowiedzi

:)

Fajnie, ale... na potrzeby uczelni nie pomoże ci rodzina. Będziesz musiał wykazać posiadanie na koncie (swoim lub sponsora) kwoty pokrywającej zarówno czesne, jak i wszelkie wydatki poboczne (mieszkanie, życie itd.), a gdzie będziesz mieszkał jest naprawdę mało istotne. Szkoła nie obniży ci wymagań finansowych tylko dlatego, że będziesz mieszkał z wujkiem Heniem i nie będziesz musiał mu płacić.

Natomiast co do ram czasowych, to nie jest tak źle. Spokojnie skontaktuj się w interesującą cię uczelnią, dowiedz o wymagania, sprawy papierkowe, opłaty itd. Szkoła wyśle ci I-20 i pewnie w dwa-trzy tygodnie dostaniesz je pocztą. Umawiasz się na spotkanie z konsulem, rozmowę możesz mieć nawet dwa dni po tym. Wiza studencka przyjdzie do ciebie w tydzień, pozostaje ci kupować bilet i lecieć (jeśli do rozpoczęcia kwartału zostało mniej niż 30 dni). Wszystko da się (nawet na odległość) załatwić w miesiąc, półtora, więc nie zniechęcaj się. Prawdopodobnie spokojnie załapiesz się na letni kwartał, bo wiosenny zapewne już się zaczął, lub zacznie niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wszystko da się (nawet na odległość) załatwić w miesiąc, półtora, więc nie zniechęcaj się. Prawdopodobnie spokojnie załapiesz się na letni kwartał, bo wiosenny zapewne już się zaczął, lub zacznie niebawem.

Wiosenny semestr juz sie ma blizej konca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie chodzi o GC, chodzi jedynie o to, ze jezeli mam udokumentowane zamieszkanie na danym obszarze NYC przez okres 2 miesiecy, mam prawo do nizszego czesnego, niezaleznie od tego czy mam GC/obywatelstwo/wize.

O wize starac sie bede oczywiscie w Polsce - pewnie pytanie juz bylo, sam nie lubie powtarzac pytan - ale jaki jest czas na wydanie wizy studenckiej, w przypadku zalatwienia papierow, ze niejako dostalem sie do szkoly X?

Czesc!!! Wydaje mi sie, ze masz na mysli uczelnie w NYC nalezace do CUNY - jest to kilkanascie uczelni dofinansowywanych przez miasto NYC. Jezeli udowodnisz, ze mieszkasz w NYC mozesz aplikowac na wybrana uczelnie. Czesne jest sporo nizsze niz gdzie indziej. New york city College of technology takze nalezy do CUNY. Wiec POWODZENIA!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...