Skocz do zawartości

Podróż Po Usa Od Połowy Września 2008


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja tam myślę, że z tym samochodem to świetny pomysł. Jeśli chcecie samochód na 4 miesiące, to oczywiście, że bardziej opłaca się coś kupić. Wypożyczenie na 4 miechy to jakieś 6-7tys dolarów, a za całkiem dobry samochód, którym przejedziecie przez stany zapłacicie jakieś 1600 dolarów. Ja tak zrobiłem w zeszłym roku. Samochód kupiliśmy za 1500dolarów i był niczego sobie. Po przejechaniu kilku stanów sprzedaliśmy go za 1200dolarów. Myślę że dla ponad 6tys różnicy między kupnem i wypożyczeniem opłaca się zaryzykować - a jak się samochodzik zepsuje, to zawsze można kupić nowy i i tak bedzie taniej niż z wypożyczalni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy Forda Windstara z 1998. Czy z komisu czy nie to troszkę pokręcona sprawa. Bo koleś od którego kupowaliśmy sprowadzał samochody do komisu, ale dzięki znajomością załatwił nam samochód troszkę taniej - w komisie kosztował chyba 200dolarów drożej. Jeśli chodzi o rejestracje to wyszło to jakieś 200 dolarów a ubezpieczenie na 4 miesiące 450 - ale tylko ja mogłem prowadzić. Samochodzik ani razu nam nie stanął, a przejechaliśmy nim ponad 5tys mil. Ceny pewnie mogły się troszkę zmienić ale musisz liczyć za całość 2000 - 2500 dolców, z czego spora część odzyskasz. My jeździliśmy w 4 osoby, wiec po sprzedaniu samochodu wyszło, że na 4 miesiące, każdego kosztowało to jakieś 250dolarów. Radze jednak podpytać się ile będzie kosztowało ubezpieczenie dodatkowej osoby, bo ja po przejechaniu 5tys mil miałem samochodu dosyć na następny miesiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrexel czytaj ze zrozumieniem. Ona potrzebuje samochodu na 21 dni, a nie na 4 miesiace. Moim skromym zdaniem jezeli ktos potrzebuje samochodu na 3 tygodnie i jedzie na wycieczke w 4 lub wiecej osob to lepiej go wypozyczyc niz kupowac. Masz pewnosc, ze dostajesz samochod w pelni sprawny z pelnym ubezpieczeniem i nic sie z nim nie stanie na czas podrozy. Kupujac samochod moze znajdziesz cos tanszego i po oplaceniu ubezpieczenia i rejestracji moze wyjdzie Cie te pare dolcow mniej ale jezeli rozlozysz to na osoby z ktorymi sie jedziesz to beda grosze, a do tego nie masz pewnosci czy ta fura sie nie popsuje zaraz za Chicago. Co do sprzedazy tez roznie bywa. Moze znajdziesz odrazu kupca za dobra cene, albo po paru dniach za grosze. A moze w ogole i bedziesz zmuszony zostawic fure na parkingu pod Walmartem.

pozycjonero: nie bedziesz mial problemow ani z kupnem, ani z ubezpieczeniem.

puchcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrexel czytaj ze zrozumieniem. Ona potrzebuje samochodu na 21 dni, a nie na 4 miesiace.

puchcio

No i muszą stanąć tu w obronie mrexela. W pierwszym poście napisałam, że zaraz po przylocie do Stanów planujemy kupić auto:) Więc potrzebne nam jest na 4 miesiące a nie 21 dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...