Skocz do zawartości

Zbyt Częste Latanie...?


goshhka.ny

Rekomendowane odpowiedzi

akma jak beda zlozone papiery na nia i bedzie czekac z Polski na cr1 wtedy bedzie mogla poleciec do meza,wiele kobiet-dziewczyn tak lata :) ...Problem moze byc wtedy jak wyjdzie ze leci legalizowac pobyt po slubie,wtedy moga ja zawrocic i anulowac wize..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gosiu, jeśli teraz wyjedziesz, to pozostanie wam tylko opcja starania się o GC przez CR1 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), czyli będziesz musiała czekać w Polsce na rozmowę w ambasadzie, co może trwać ok. roku. Nie wiem, czy w międzyczasie będziesz mogła odwiedzać męża na wizie turystycznej.

Dlaczego pozostani mi tylko staranie sie o zielona karte w Polsce, przeciez nawet nie zaczelam sie starac, nie zamierzam wkrotce, nawet nie jestesmy pewni czy bedziemy mieszkac w stanach czy w Polsce, chce sie o zielona karte MOZE starac po powrocie za kilka miesiecy, a MOZE podejmiemy decyzje przeprowadzki do Polski.

Chodzi mi o to czy moge miec problemy z wjazdem i czy zaszkodze sobie mowiac ze jade do meza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,,slub na wizie turystycznej jest ok ale juz legalizacja nie ...I teraz jak urzednik na lotnisku zobaczy-wyda mu sie cos podejrzanego ze bedziesz chciala legalizowac pobyt pod czas pobytu turystycznego wtedy zawroci Cie bo ta wiza do tego nie sluzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz od urzednika bedzie zalezec czy Cie wpusci i na jak dlugo...Pamietaj o tym lecac

Czy jest jakis maksymalny okres po slubie na zlozenie dokumentow o zielona karte? Czy to jest dwa lata , czy nie ma konkretnego terminu

pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanka

Widzisz,,slub na wizie turystycznej jest ok ale juz legalizacja nie ...I teraz jak urzednik na lotnisku zobaczy-wyda mu sie cos podejrzanego ze bedziesz chciala legalizowac pobyt pod czas pobytu turystycznego wtedy zawroci Cie bo ta wiza do tego nie sluzy..

a jaka wiza do tego sluzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wizie k-1 masz terminy

czy takim czyms jak Twoj nie ma,,mozesz i za 10 lat zlozyc papiery i jak sie bedziesz kwalifikowac to dostaniesz GC

I teraz jak urzednika przekonasz na rozmowie ze Twoj przyjazd,przylot bedzie jako turysta i odwiedziny to wlecisz...

wiza cr1 na pobyt staly do tego jest ,po przylocie dostajesz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zamiaru na razie skladac zadnych dokumentow o zielona karte, ani w Polsce , ani tutaj. Chce tym sie zajac dopiero jak wroce spokojnie do USA za kilka miesiecy.

W ten sposób nie możesz zrobić. Jeśli po ślubie wyjedziesz z USA, a potem przyjedziesz na wizie turystycznej i złożysz dokumenty o GC, wtedy zapewne twoja sprawa zostanie odrzucona. Urząd imigracyjny będzie wiedział, że w międzyczasie wyjechałaś, bo będziesz miała nowe I-94 w paszporcie.

Dlatego właśnie ludzie jak najszybciej po ślubie składają dokumenty o uregulowanie statusu, bo wtedy można złożyć wniosek o Advance Parole. Na AP czeka się ok. 3 m-cy i tylko z tym można wyjechać, wrócić i kontynuować proces o GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze co. teraz nie zamierzam starac sie o GC, bo mam meza amerykanina ale mamy zamiar mieszkac w Polsce, nie bralam slubu dla GC, bralam bo chcialam, teraz chce jechac do Polski, a my jeszcze nie ustalilismy gdzie mieszkamy, np wroce za 5 miesiecy i ustalimy ze chcemy mieszkac tu, to co nie mam prawa ubiegac sie o GC , z jakiej racji? nie rozumiem, w momencie zawarcia zwiazku malzenskiego nie musze podjac decyzji gdzie chce mieszkac , malzenstwo to raczej deklaracja z KIM CHCE , a nie gdzie, czy zle myle??????

ja nie chce kontynuowac, bo ja nie zaczelam, czy bedzie problem jezeli ja zaczne caly proces: dokumenty itd po powrocie, bo z Twojej wypowiedzi wynika, ze jak ja wyjade, to juz nie mam szans na ubieganie sie o GC kiedy wroce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...