Skocz do zawartości

Praca Poniżej 18-stki


l33t0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem.

Chcemy z kuzynką wyjechać na te wakacje od lipca do pracy do USA. Problem polega na tym, że nie jest jeszcze pełnoletnia (18 kończy w sierpniu tego roku).

Czy istnieje opcja, by znaleźć dla niej pracę? No i też istotna sprawa - czy i byłaby to taka opcja, że i ja mógłbym tam pracować (20 lat, student). W oczy rzuca się oczywiście program Work & Travel, ale z racji tego, że kuzynka studentką nie jest, nie jest to dla nas opcją. No i jeszcze czas... zdecydowaliśmy się dopiero teraz i też zastanawiam się, czy jeszcze na cokolwiek się załapiemy na te wakacje. Jest ktoś zatem zorientowany w temacie pracy dla młodzieży w wieku 17 lat? :(

Z góry dziękuję za odpowiedź wszelaką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pracowalem przez jakis czas z 16-latka (praca jako ratownik) i przepisy ograniczaly znacznie jej udzial w reanimacji.

Moze wygladac to inaczej w innych typach pracy, niemniej wydaje mi sie, ze ograniczenia wciaz istnieja.

Jezeli kuzynka chce szukac pracy na 'nielegalu' - Ty zalatwiaj migiem Work&Travel, kuzynka wize turystyczna.

Dzieki W&T masz od samego poczatku zapewniona prace i zwykle mieszkanie - wtedy zarowno Ty, jak i kuzynka, macie ulatwione zadanie.

Bez pracy, oboje na wizie turystycznej, mielibyscie problem ze znalezieniem pracy i mieszkania (z czego placic, gdy pracy nie ma?).

Do momentu znalezienia pracy przez kuzynke mozesz pomagac jej w utrzymaniu sie - potem Ci sie odwdzieczy.

Problem jest jeden - czy nie jest juz za pozno na zalatwianie formalnosci? Przemysl sprawe blyskawicznie i przegladaj oferty biur, moze jeszcze zdazysz.

Polecam www.studentexpressusa.com , www.studentpoint.com.pl . YTP i BTC raczej odradzam. Znajdziesz sporo info o biurach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze tak nie sadze. Odnioslem sie tylko do pytania o ograniczenia zwiazane z wiekiem pracownika, do niczego wiecej (bez analizowania tego konkretnego przypadku).

Moim zdaniem jedynym wariantem jaki jej w tej chwili pozostaje jest wyjazd na wizie turystycznej i nielegalna praca. Nie ma to sensu w przypadku kuzyna, jezeli jest studentem i moze skorzystac z W&T, powinien to zrobic.

Moje pytanie do Ciebie dotyczylo czegos innego - czy samo posiadanie lub nie obywatelstwa moze zmieniac warunki pracy.

Nie wiem czy mozliwa jest sytuacja, w ktorej rodzice pozostaja legalnie (pracujac zgodnie z przepisami) w USA i niepelnoletnie dziecko zalezne od nich moze rozpoczac prace.

Jezeli tak - traktowanoby je inaczej niz obywatela (w kwestii ograniczen wiekowych)?

To tylko z ciekawosci, nie zamierzam dyskutowac, bo szanse kuzynki 16-latki na legalna prace sa chyba zerowe i sam tak uwazam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...