Skocz do zawartości

Internship po W&T bez powrotu do Polski...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam takie pytanko.....czy jest mo?liwe rozpoczecie Internshipa po zakonczeniu programu W&T? dok3adniej chodzi mi o to czy po W&T mo?na rozpocząa Intern bez opuszczania USA i tam za3atwic wszystkie formalności i op3aty, czy te? trzeba wracaa na Ziemie Ojczystą i przez Ambasade w Polsce za3atwiaa nową wize, ewentualnie odczekaa 3 miesiące pomiedzy kolejnymi wizami (jak w przypadku wyjazdu na H2B) i znowu leciea - co wią?e sie oczywiście z dodatkowymi kosztami i stresem w Ambasadzie???

Z góry wielkie dzieki za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako fachowiec w kwestii wiz móg3byś mi wyjaśnia pokrótce dlaczego jest to niemo?liwe. Czy wynika to z zapisu iz wizy J1 W&T nie mo?na przed3u?aa?

A jak bys zinterpretowa3 poni?szy wycinek ze strony rządowej ambasady? Mój angielski nie jest "najwy?szych lotów"

Adjustments to the J-1 Status

Transfer

The transfer of a parti[beeep]nt from one program (sponsor) to another may be allowed at the discretion of the responsible officers and must be within the same category. The responsible officer of the program to which the parti[beeep]nt seeks to transfer is required to verify the parti[beeep]nt's visa status and eligibility, to issue a new Form DS-2019 reflecting the transfer, and to obtain the release of the parti[beeep]nt from the current responsible officer, who indicates approval of the transfer by completing and signing block 8 of the new Form DS-2019. Transfers are not permitted in all categories, and a transfer does not extend the maximum duration of the program. Parti[beeep]nts should address all inquiries regarding change of category to the responsible officer of their programs. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako fachowiec w kwestii wiz móg3byś mi wyjaśnia pokrótce dlaczego jest to niemo?liwe. Czy wynika to z zapisu iz wizy J1 W&T nie mo?na przed3u?aa?  

:oops: Przestan z tym fachowcem :oops: Fachowcem na naszym Forum, i najwiekszym naszym skarbem, jest Karina :D i Ona mnie poprawi, jesli bladze...

Adjustments to the J-1 Status

Transfer

The transfer of a parti[beeep]nt from one program (sponsor) to another may be allowed at the discretion of the responsible officers and must be within the same category. The responsible officer of the program to which the parti[beeep]nt seeks to transfer is required to verify the parti[beeep]nt's visa status and eligibility, to issue a new Form DS-2019 reflecting the transfer, and to obtain the release of the parti[beeep]nt from the current responsible officer, who indicates approval of the transfer by completing and signing block 8 of the new Form DS-2019. Transfers are not permitted in all categories, and a transfer does not extend the maximum duration of the program. Parti[beeep]nts should address all inquiries regarding change of category to the responsible officer of their programs.  :?:  

Podalas fragment tej strony: http://exchanges.state.gov/education/jexchanges/parti[beeep]tion/change.htm :lol:

Chodzi tu jednak o transfer od np. jednego pracodawcy/praktykodawcy/rodziny w programie Au Pair do innego, nowego/innej, nowej (w przypadku klopotow lub z innych powodow). Niestety, nie chodzi o mozliwosc zmiany kategorii (a tych, gdy mowimy o wizie J1, jest az 13...), wyraznie stwierdzono: "must be within the same category." 8)

Juz bardziej odpowiadalby fragment troszke wyzej, w ktorym napisane jest o mozliwosci "change of category"... Tylko ze jest to "necessary due to unusual or exceptional circumstances", a takimi nie jest np. sama tylko chec pozostania w Stanach i zmiany programu.

Jest jeszcze jedno "ale"... Jadac na W&T nie ma mowy, abys byla przed obrona pracy magisterskiej (rzecz jasna - oficjalnie i w Ambasadzie). Jak wiec zatem mialabys zostac na Internshipie? A nawet jezeli myslimy o urlopie dziekanskim, to... nie, jeszcze sie z tym nie spotkalem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za szybką odpowiedz......skoro ju? musze wracaa do kraju to czy trzeba odczekaa 3 miesiące pomiedzy wygaśnieciem J1 a ubieganiem sie o internshipa? czy tylko w przypadku H2B są takie wymagania?

a mo?na ewentualnie zacząa za3atwiaa formalności (op3aty, aplikacja, itd) na intern bedąc jeszcze w Stanach (np. we wrześniu) , wrócic do domciu, umówia sie na spotkanie z Konsulem i przy dobrych wiatrach Nowy Rok przywitac na Times Square? :D

Czy to juz zale?y od polskich biur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ju? musze wracaa do kraju to czy trzeba odczekaa 3 miesiące pomiedzy wygaśnieciem  J1 a ubieganiem sie o internshipa? czy tylko w przypadku H2B są takie wymagania?

Wydaje mi sie, ze trzeba odczekac te kilka miesiecy... Nie wiem tego na pewno, czytam tak na stronach polskich biur. Zreszta: i tak formalnosci moga troszke potrwac :D

a mo?na ewentualnie zacząa za3atwiaa formalności (op3aty, aplikacja, itd) na Intern, bedąc jeszcze w Stanach (np. we wrześniu)?  :)

To mozna na pewno, bo kto moglby Ci zabronic? :)

Czy to juz zale?y od polskich biur?  

W duzej mierze o czasie wyjazdu decyduje tempo pracy polskiego biura i sponsora amerykanskiego, z ktorym wspolpracuje...

Ale... jesli masz swojego praktykodawce, to zawsze mozesz ominac polskie posrednictwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie w3aśnie zastanawia3am z tym wype3nianiem aplikacji.....bo przecie? trzeba pewnie wymienia wizy na jakich sie by3o wcześniej i daty.......a ja date powrotu moge podac tylko przybli?oną,ale w tej kwestii musia3abym sie pewnie po prostu dogadac z biurem :D

skoro juz Cie tak mecze to powiedz mi jeszcze jak mo?na za3atwic intern bez pośrednictwa biura :twisted: , ale pewnie w cenie i tak by nie by3o wielkiej ró?nicy, bo to chyba ty pisa3eś w jednym z postów, ?e wiekszośa $$$ i tak idzie dla CIEE lub innego sponsora, a polskie biura mają dla siebie tylko op3ate administracyjną, a mo?e coś mi sie pomyli3o :oops: tyle ju? sie tego naczyta3am...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie w cenie i tak by nie by3o wielkiej ró?nicy, bo to chyba Ty pisa3eś w jednym z postów, ?e wiekszośa $$$ i tak idzie dla CIEE lub innego sponsora, a polskie biura mają dla siebie tylko op3ate administracyjną

Hmmm, to zalezy... Jesli Twoja praktyka zgadzac sie bedzie z kierunkiem studiow, to faktycznie nie ma sie co bawic w omijanie polskiego biura, poniewaz cena nie bedzie nizsza, no moze okolo 50 USD. Jesli jednak podchodzisz bardziej pod mutacje programu Internship, zwana np. PCT, to miedzy nimi jest czesto potezna przepasc. Ot chocby w jednym z biur, wspolpracujacych z CIEE, za 18-miesieczny Internship licza sobie 1310 USD, a za trwajacy tyle samo Professional Career Training az 1780 USD :shock: Roznica wielka, wiec w takim wypadku ja bym zalatwial wszystko bezposrednio z Amerykanami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...