Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko odnośnie wizy J-1. W tym roku chce wyjechac jako studentka na wizie J-1, ale sytuacja o tyle komplikuje sie ze od lutego tego roku rozpoczelam magisterskie studia uzupelniajace na innej uczelni ni? robilam licencjat. Prace licencjacka obronilam w czerwcu zeszlego roku i mialam przerwe w nauce od pazdziernika do lutego tego roku. Jak myślicie czy konsul mo?e podejrzewac mnie o to i? rozpocze3am te studia dla fikcji by dostac wize?

Dzis rozmawialam z przedstwicielem z pewniej agencji ktora zajmuje sie orgaznizacja wyjzdów dla studentów i stwierdzi3 i? moja sytuacja mo?e byc dla konsula nie do konca jasna, gdy? nie mam zaliczonego jeszcze pierwszego semesrtu w nowej szkole.... Chcia3abym dodac i? studia nie rozpoczelam dla fikcji, ale jak to udowodnic konuslowi? Domyślam sie, ze mój przypadek nie jest wyjątkiem i napewno wiele osób znalaz3o sie w podobne sytuacji.....Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy konsul mo?e podejrzewac mnie o to i? rozpocze3am te studia dla fikcji by dostac wize?  

Mysle, ze moze. :lol:

nie mam zaliczonego jeszcze pierwszego semestru w nowej szkole...

Tak, to moze byc problem. :oops:

Chcia3abym dodac i? studia nie rozpoczelam dla fikcji, ale jak to udowodnic konuslowi? Co o tym myślicie?

Ja mysle, ze - niestety - musisz podjac sama decyzje. Widzisz, do tej pory nie bylo problemow z osobami, ktore zapisywaly sie na studia w lutym ewidentnie po to, aby wyjechac... I wyjezdzaly, smialy sie z naiwnosci Amerykanow. Teraz wyraznie w zasadach napisane jest o obowiazku ukonczenia chociaz jednego semestru. Twoj problem polega na tym, ze: 1. kiepskie biuro Cie z checia zapisze, 2. to, czy takie osoby zdolaja wyjechac, pokaza... rozmowy w Ambasadzie, wiec trzeba jeszcze poczekac. Sytuacja patowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...