Skocz do zawartości

Pomóżcie


never44

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam makbook pro. I w zyciu bym go nie wymienila. Kupuilam go tutaj, a polsce malo co miala z nim doczynienia. To grafiki maki sa rewelacyjne i obroki zdjec. Polecam. Najtaniej jest na stronie apple. NAprawde, proste w obsludze, malo powiedziane, bezpieczne, no i przeznaczone do grafiki. Aha jak masz problem z jezykiem oprogramowanie jest w jezyku polskim nawet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

Hej,

podpinam się do tematu, bo też przymierzam się do zakupu laptopa, a że ostatni raz interesowalam się tym z 4 lata temu... sami rozumiecie jestem trochu do tyłu :) zatem liczę na opinię ekspertów :P

Teraz mam Toshibe Satellite U200-124 11 cali z XP i jestem z niej bardzo zadowolan. Ale się postarzało biedactwo (ma już co najmniej 2 lata) i bateria siadła kompletnie (ledwo zdąrzy się uruchomić) i mimo czyszczenia czegoś tam w środku (jakiś płyn czy inne badziewie co ciepło odprowadza mi wymieniali) komp chodzi bardzo wolno (czekam jakieś 2 min na odpalenie firefox..) i się przegrzewa. system był zmieniany calkiem niedawno, swiezo po defragmentacji, i skanach a i tak ledwo zipie. Znajomi sugeruja mi ze dni jego sa policzone (chlip) i musze sie za czyms rozejrzec jak najszybciej.

No wiec czego oczekuje od mojego nowego lapsa:

ekran 11 ew 13 cali i musi byc lekki (biegam z nim codziennie do szkoly..) a no i generalnie mobilny (przyzwoity czas zycia baterii)

duzo pisze i gapie sie w ekran, wiec rozdzielczosc ekranu tez musi byc przyzwoita (czasmi cos tam grzebie w photoshopie ale bez przesady)

maki odpadaja (sory ale do szalenstwa doprowadza mnie ich system. jestem za stara na rozkminianie nowych systemow)

pewnie win 7 wiec nie wiem ile tam ramu trzeba zeby sie szybko uruchamial itp, ale chyba poniżej 4 nie ma co schodzic (szybkosc komp to dla mnie priorytet - dostaje bialej goraczki jak musze czekac wiecej niz 3 min na uruchomienie. no co nerwowa jestem:)

nie gram w zadne gry itd. uzywam komputera głownie do szkoly - takie aplikacje jak matlab powinny chodzic w miare gladko.

jakos jestem uprzedzona do lenovo i ibm. zwyczajnie nie lubie ich komputerow (a te guziczki zamiast touchpada w ibm doprowadzaja mnie do szalenstwa). toshiba jest pewnie przereklamowana ale zawsze bylam z nich zadowolona.

czytnik dvd (czemu tego nie wsadzaja w laptopy?)

o dysku moge powiedziec tylko tyle ze powienien byc duzawy (ale bez przesady - nie trzymam muzyki, filmow itp na kompie) i przede wszytskim CICHY.

takie pierdoly jak wbudowana kamerka i mikrofon (to juz chyba standard?) nie powiem sie przydadza. no i czytnik kart SD.

potrzebuje komputera do uzywania w stanach przez kilka lat i z cala pewnoscia nie mam zamiaru go kupowac w celu sprzedania potem w PL. Zatem nie jest istotne czy model jest "chodliwy" w PL.

cena dobrze by bylo sie zamknac w $600 ale nie jest to sztywna granica.

Macie jakies pomysly? bo ja nawet nie wiem od czego zaczac szukac :P

pomozecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko Ci odpisze, ze bedziesz miala raczej problem zmiescic sie w tej cenie, i to pewnie glownie dlatego, ze i wymagania wbrew pozorom masz spore :D

ja osobiscie nie uzywalem przez dluzszy czas, ale wydaje mi sie, ze idealny, bylby dla Ciebie: ebay link

co prawda nie toshiba a HP, ale komputery z tej serii sa naprawde niezle wyposazone, dotykowy ekran i czytnik linii papilarnych - juz same w sobie sa niezlym gadzetem,

w porownaniu z pierwszymi wersjami, ekran dotykowy dziala duzo lepiej, wazy tez duzo mniej, mozna to obadac chyba w bestbuy'u go widzialem ostatnio

osobiscie uzywam laptopow toshiby, w tym wypadku, jesli cena ma dla Ciebie istotne znaczenie to warto wybrac HP, za toshibe o podobnych parametrach trzeba zaplacic duzo wiecej,

co do wsparcia technicznego czy gwarancji, to jest na podobnym poziomie, wymienialem juz i toshiby i hp i nigdy nie bylo problemu, maksymalnie od zgloszenia do naprawy uwijali sie w mniej jak 9 dni :)

ale jak zwykle, jak to mawiaja w niektorych programach telewizyjnych: "wybor nalezy do Ciebie" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda spoko.. ale vista... zdecydowanie win 7! myślisz, że dałoby się kupić z 7? ekran dotykowy mnie jakoś nie rajcuje specjalnie (czy nie ma on gorszej rozdzielczości itp?), a czytnik linii mam w swojej toshibie i powiem szczerze, że uważam to za standard ;P no może i mogę trochę więcej zapłacić, ale po co przepłacać?

A co myślisz o asusach?

moj sentyment do toshiby wynika tylko z tego, że się sprawdzila i generalnie uwielbiam ten komputerek. Lekki, szybki (przynajmniej był..), a i batria w dobrych czasach nawet 3-4 h trzymala.. chetnie bym go kupila jeszcze raz :)

generalnie moze byc inna firma. byle nie apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko Ci odpisze, ze bedziesz miala raczej problem zmiescic sie w tej cenie, i to pewnie glownie dlatego, ze i wymagania wbrew pozorom masz spore :(

ja osobiscie nie uzywalem przez dluzszy czas, ale wydaje mi sie, ze idealny, bylby dla Ciebie: ebay link

co prawda nie toshiba a HP, ale komputery z tej serii sa naprawde niezle wyposazone, dotykowy ekran i czytnik linii papilarnych - juz same w sobie sa niezlym gadzetem,

w porownaniu z pierwszymi wersjami, ekran dotykowy dziala duzo lepiej, wazy tez duzo mniej, mozna to obadac chyba w bestbuy'u go widzialem ostatnio

osobiscie uzywam laptopow toshiby, w tym wypadku, jesli cena ma dla Ciebie istotne znaczenie to warto wybrac HP, za toshibe o podobnych parametrach trzeba zaplacic duzo wiecej,

co do wsparcia technicznego czy gwarancji, to jest na podobnym poziomie, wymienialem juz i toshiby i hp i nigdy nie bylo problemu, maksymalnie od zgloszenia do naprawy uwijali sie w mniej jak 9 dni :P

ale jak zwykle, jak to mawiaja w niektorych programach telewizyjnych: "wybor nalezy do Ciebie" :D

Witam,

Moge napisac jedno, unikaj polaczenie HP + proc od AMD

Chcialas cichy laptop, ten napewno nie bedzie. Pozatym czy w ogole model typu tabet jest Ci potrzebny.

Z postu kolezanki (poprzedni post) wynika, ze szukasz:

1. dobrej jakosci laptop z malym ekranem bo bedzie przenoszony czesto

2. nie chcesz zbyt duzo dodatkow

3. laptop musi byc cichy i wydajny

1. szukaj cos na Core2Duo lub Pentium Dual Core + min 2 GB RAM lub 3GB jest lepiej

2. Firmowo mozebyc jakis 14'1 Toshiba, albo w ostatecznosci HP

Nie wiem jak koledzy i kolezanki, nigdy nie naprawialem i nie musialem naprawiac swojego laptopa :) Wiec kupujcie cos co nie padnie nigdy :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ale 2 GB RAM to chyba nie idzie w parze z "wydajny" i windows 7... myślę, że poniżej 4 nie ma co szukać. niektóre dodatki są konieczne jak DVD, a inne przydatne, jak czytnik linii papilarnych! a widzę, że tu dużo laptopów nie ma napędów nawet. 14 to troche za duzy. widzę, że tak z moimi wymaganiami i w cenie poniżej 1000 to tylko asusy.

nie wiem co to te acery i asusy i jedyne co o nich słyszalam, to to ze nie sa trwale. Co myslicie?

Ps a jaka jest róznica miedzy core2duo a pentium dual core?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz uzyc 4GB powinnac miec 64-bitowy system operacyjny.

Pentium Dual Core to taka obcieta wersja Core2Duo z pamieci drugiego poziomu tzw. L2 do 1MB

Realia sa takie ze nie poczujesz nawet tego. Czas pracy na baterii w przypadku Pentium Dual Core jest tylko troche nizszy okolo 5-10% nizszy niz Core2Duo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

co do tego HP, ktory zaproponowalem, to chcialem sie oczywiscie zmiescic w cenie, w kazdym razie nie zgodze sie, ze jest glosny,

tablet - zapewne dla wielu, zbedny bajer, dla mnie tez, ale raz jak uzywalem tego komputera przez tydzien, to potem w swoim laptopie bez zastanowienia chcialem palcem okna przesuwac :D

- mozna te komputery dostac z win 7

- co do asusow to ostatnio znajomy wymienial asusa na toshibe, bo nie byl zadowolony z ekranu, ale to tylko jedna osoba to nie mozna sie sugerowac,

jak jest ze wsparciem technicznym i naprawa asusow? nie kupuje tej marki wiec nie mialem okazji na tech support dzwonic,

w toshibie i hp, wyglada dosc podobnie, jesli komputer nie dziala, to dzwoni sie na infolinie, oni zbieraja podstawowe informacje, wysylaja puste pudelko na laptopa, wraz z naklejka zwrotna (to przychodzi 1-2 dni od zgloszenia) i potem odsylaja laptopa - szybko i za darmo przede wszystkim :)

czesto nawet do dwoch lat od dnia zakupu

zdecydowanie nie rozwodzilbym sie na tym jaki to procesor ma byc, 90% uzytkownikow nie widzi roznicy pomiedzy 2 a 4 rdzeniowym procesorem, jak rowniez to czy maja 2,6ghz czy 3ghz, a to dlatego, ze programy ktore uruchamiaja nie wykorzystuja mocy procesora w pelni,

czesto wiekszy procesor i wiecej ramu to wieksze zuzycie energii :P i tak sie mozna rozwodzic technicznie calymi godzinami, ale to forum nie jest techniczne, wiec do rzeczy:

zgadzam sie, ze RAM to 4gb+, osobiscie wolalbym miec slabszy procesor a troche wiecej ramu :(

z ramem tak jak napisal Jakub K musisz uwazac, jesli np. zdecydujesz sie na 2gb ramu (komputer taki bedzie mial zapewne zainstalowany system 32-bitowy), np rok pozniej zdecydujesz sie dolozyc kolejne 4gb (zakladamy ze komputer na to pozwoli), to wtedy bez zmiany windowsa na 64-bitowego, ten ram bedzie niewykorzystany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Dell inspiron 14z? cholera troche za duży jak dla mnie. naprawde nie sadzilam ze bede miala problemy ze znalezieniem kompa z moimi wymaganiami (no bo przeciez generalnie chce to samo co mam od 3 lat tylko z wiekszym ramem - ze wzgledu na win 7, czy to jakos wiele..)

staram sie cos znalesc przez www.myproductadvisor.com ale jakos chyba nie maja tam wszystkich modeli.. juz czuje ze to cale kupowanie mnie przerasta!

PS. uczelnia pozwala mi na upgrade win 7 home do ultimate za $80. myslicie ze warto? a czy taki upgrade mozna sobie zrobic w dowolnej chwili bez instalowania od nowa programow itp (np po pol roku uzywania kompa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...