Skocz do zawartości

Pracodawca sie nie nadaje????


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, ?e pracodawca mo?e zostaa niezkwalifikowany do programu Internship poniewa? nie zatrudnia 10% praktykantów w stosunku do zatrudnionych osób ?

Moim zdaniem to jakaś bzdura :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy to prawda, ?e pracodawca mo?e zostaa niezakwalifikowany do programu Internship poniewa? nie zatrudnia 10% praktykantów w stosunku do zatrudnionych osób?

Moim zdaniem to jakaś bzdura :roll:

Bo to jest bzdura i nie wprowadzajcie ludzi w blad. :roll:

CIEE wyraznie stwierdza: "The number of trainees per employer or work site will be monitored by CIEE to ensure that trainees are not filling labor shortages for any employer. The exact number permissible varies, but as a general guideline, trainees should constitute no more than 10 percent of the employee population. Please note though, that if, for example, a company has five employees, CIEE will only allow one trainee at the company. Further, even if the company has 1,000 employees, CIEE will verify that there are no more than 25 trainees at the company. These restrictions are intended to ensure that the trainee has a truly American experience and benefits from a full training exchange experience in the US."

Wytluszczone zdanie nie oznacza, ze w 100-osobowej firmie Kowalskiego musi byc 10 praktykantow, zeby mogl zatrudnic na praktyki takze Bo?ke, ale ze w gronie tych 100 osob moze byc tylko 10 praktykantow i ani jednego wiecej. Rownie dobrze jednak mozesz byc tam jedyna osoba na Internshipie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale tak jak pisalem tylko CIEE zwraca na to wieksza uwage...

F

Tylko ze z tego co zrozumialem, Bo?ce nie chodzilo o to, ze liczba praktykantow nie moze przekroczyc 10%, ale o to, ze jesli nie bedzie 10% wsrod wszystkich pracownikow, to wtedy dany pracodawca nie moglby Jej przyjac na Internship. A to dwie rozne kwestie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale tak jak pisalem tylko CIEE zwraca na to wieksza uwage...

F

Tylko ze z tego co zrozumialem, Bo?ce nie chodzilo o to, ze liczba praktykantow nie moze przekroczyc 10%, ale o to, ze jesli nie bedzie 10% wsrod wszystkich pracownikow, to wtedy dany pracodawca nie moglby Jej przyjac na Internship. A to dwie rozne kwestie. :D

Ja tez tak to zrozumialem w pierwszej chwili - ale uznalem ze pewnie chodzilo jej o limicie 10% a nie z jesli nie bedzie tych 10%... bo to ewidentna bzdura.. :zdziwko:.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bzdura i nie wprowadzajcie ludzi w blad.  :roll:

To nie ja wrowadzam w b3ąd tylko mnie wprowadzono. Tzn biura wprowadzają w b3ąd takie informacje rozsy3a jedno z naszych kochanych biur.

Czyli rozumiem, ?e je?eli pracodawca zatrudnia3by oprócz mnie (studentki z Polski) jeszcze 3 Amerykanów to nie ma ?adnych przeciwskazan abym mog3a u niego praktykowaa. Czy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  rozumiem, ?e je?eli pracodawca zatrudnia3by oprócz mnie (studentki z Polski) jeszcze 3 Amerykanów to nie ma ?adnych przeciwskazan abym mog3a u niego praktykowaa. Czy tak??

Nie tak - teoretycznie zebys mogla u Niego praktykowac, musialby zatrudniac co najmniej 9 innych osob. :oops:

Ale CIEE twierdzi dalej: "if, for example, a company has five employees, CIEE will only allow one trainee at the company." - czyli moze by Ci pozwolili, choc to nie wypelnia ich wczesniejszego warunku!

Generalnie jednak... wybierz sobie po prostu innego sponsora. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...