Skocz do zawartości

Wat A Podróż Do Meksyku


Rekomendowane odpowiedzi

hej

Jeżeli masz wize J1 to możesz wjechac do Meksyku jednak musisz posiadac od swojej "organizacji" która załatwia prace tzw "letter of good standing" ktory wystawią ci, tylko trzeba poprosic. Ja byłam w Meksyku i w sumie sie o to nikt nie upominał, spojrzeli tylko na paszport i wize, ale na pewno nie warto ryzykowac i lepiej miec taki papierek. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie chcieli wypuscic z meksyku!!i domagali sie zezwolenia na pobyt w meksyku i przez to zamieszanie na lotnisku uciekł nam ostatni samolot do las vegas i mialam spore klopoty przez niedoinformowanych meksykancow!!! Dzwonili do usa sie pytac czy moge wleciec spowrotem do stanow!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy wg teorii moga przebywac w Meksyku jako turysci (bez wizy) do 90 dni - w praktyce do 180 dni.

Wjezdzajac do Meksyku otrzymujesz pozwolenie na X dni podpisane przez urzednika imigracyjnego i wyjezdzajac powinnac je zwrocic - nie mialas wlasnie z tym problemow (nie zgubilas przypadkiem tej karteczki)?

Z tego co napisalas ciezko cokolwiek zrozumiec, napisz wiec dokladniej o co chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z tego co wiem i widzialam, nie ma problemu. kumpela wyjechala na jakies 2 tygodnie, przy powrocie nawet jej sie wiza usa skonczyla ale wrocila do USA i potem PL cala i zdrowa..

Tak, literka "M" na wizie zalatwia sprawe ale w niektorych krajach ludzie nie dostaja takiej wizy. My na szczescie mamy ten przywilej :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Byłem w Mexico dwa razy po kilka dni... i z tego co wiem to naj naj naj... ważniejszy jest Ds tzn. jego ważność...

a co do ilości dni pobytu na terenie Mexico... to nawet nikt nie pytał i nie wspomniał... ile mogę przebywać...

Nikt Cie nie pyta i nikt o niczym nie wspomina - dostajesz przy wjezdzie karteczke (cos jak I-94) i po sprawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Ja jade w pazdzierniku do meksyku na rejs statkiem z LA po riwierze meksykanskiej i po skonczonych 4 miesiacach pracy czyli po skonczeniu sie ds jesli wyjedziesz z terytorium USa nie mozesz juz do niego wrocic. Chyba ze zrobisz to przed skonczeniem ds i wrocisz na czas od USA. Dlatego tez potrzebna mi byla wiza turystyczna na ktorej moge sobie wjechac do USA. Wiadomosci z pierwszej reki bo z ambasady USA. Pozdrawiam z Alaski ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...