Skocz do zawartości

Wat A Podróż Do Meksyku


Rekomendowane odpowiedzi

Hej tygryku :P

Chyba ci cie sie cos w glowie pomylilo bo ztego co wiem a wiem dobrze to ja mialam jechac nie ty! ty pojechales na wycieczke do Califrnii. I to ja dostalam turystczna wize nie ty! A tak po za tym to uwazajcie z wycieczkami do meksyku szczegolnie na rejsy poniewaz Studenci na wizach J1 nie moga wjechac na terytorium Meksyku i Kanady jako ze kraje te sa krajami sasiadujacymi z usa i mozna sie legalnie na dostac na terytorium usa. Po mimo tego ze mialam wykupiony tygodniowy rejs po riwierze meksykanskiej nie wposzczono nas na statek (mimo tego ze mialam wize turystyczna zeby wrocic na terytorium usa) Bo rzad amerykanski ma takie glupie zasady co do studentow na wizie J1. i lipa i mnie tam nie wposzczono i lipa Moze inaczej jest jak sie jedzie samochodem ale uwazajcie na rejsy Jak ktos chce wiecej info na ten temat niech pyta. A i pozdrawiam tygryska klamczuszka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W tym roku byłam w Meksyku, nie mieliśmy żadnych problemów z przekroczeniem granicy. Trzeba miec paszport i dsa ze soba i wszystko jest ok. W obydwie strony. Meksyk super :))) polecam

aa zapomniałam byłam na wizie J1 dla studentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz wyzej powiedzialm ze sa problemy z rejsami do meksyku (statkiem) a nie przekroczeniem granicy samochodem. Na statku odprawa jest jak na lotnisku.

W tym roku byłam w Meksyku, nie mieliśmy żadnych problemów z przekroczeniem granicy. Trzeba miec paszport i dsa ze soba i wszystko jest ok. W obydwie strony. Meksyk super :))) polecam

aa zapomniałam byłam na wizie J1 dla studentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W tym roku byłem na W&T w USA i w Meksyku na wakacjach. W prawdzie tylko tydzień, ale zawsze :) (Mexico City, Taxo, Acapulco) to tak, żeby sie pochwalić, przepraszam.

Co do meritum, ja nie miałem najmniejszych problemów z wjazdem z USA do Meksyku jak i z wyjazdem, z tym, że wracając do USA celnik wypytywał mnie po co tam byłem, z kim itp. troche mu nie pasowało, że wjeżdżając z Meksyku miałem ważna wize tylko 4 dni.

Z tego co się orientuję, to najlepiej wlatywać do Meksyku, najmniejsze prawdopodobieństwo napotkania na problem. Inną kwestią jest to, że te dwa kraje sie nie lubią i w tym często tkwi największy problem.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiza jest wazna i jest "multiple" to nie ma problemu z ponownym wjazdem do USA jesli posiada sie DS'a

jesli chce sie wjechac ponownie po uplywie waznosci wizy - to jest to "widzi mi sie" urzednika czy nas wpusci a swoja droga zastanawiam sie dlaczego mialby wpuscic skoro wiza jest niewazna,

zdarza sie ze na ludzi z J1 patrza inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...