Skocz do zawartości

F1, Slub, Podroz Do Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.

Szukalem na forum, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie.

Jestem w NYC na wizie F1, jest ona wazna do konca maja 2009. Zaplanowany mam slub na polowe sierpnia tego roku. Na koniec wrzesnia chce leciec na 3 tygodnie do Polski. I teraz czy po slubie i zlozeniu papierow na GC bede mogl polecie do Polski i wrocic bez problemow na mojej wizie studenckiej? Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Ile teraz trzeba czekac na pozwolenie na prace i interview?

Pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • 6 miesięcy później...

Wlasnie mam podobne pytanie, probowalem sie dowiedziec w innym temacie, ale sie nie udalo. Coz, raz jeszcze sprobuje.

Czy biorac slub w USA z obywatelem mozna pozniej swobodnie podrozowac poza USA? Mam wize B1, pozniej tez dostalem B2, nigdy zadnej nie przesiedzialem.

Oczywiscie w tym samym czasie chcielibysmy, aby wszystkie papiery byly zlozone w USA.

Da sie w ten sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wraz z wszystkimi dokumentami złożysz wniosek o Advance Parole (AP) to będziesz z tym mógł latać

jeśli nie przesiedziałeś to powinno być OK ,nikt ci nie da 100% ze cie wpuszcza,

karina tu juz o tym pisała,jak nie musisz , to nie leć

od zlozenia papierow do uzyskania zezwolenia na prace i AP czeka sie 3 miesiace a na karte w sumie do roku (ale zawsze moze byc dluzej)

zobacz ten temat ktory jest przypiety na poczatku dzialu emigracja

tak wiec przez 3 miesiace nie mozesz wyjechac z USA i musisz wrocic na Interview o ktorym informuja czasami tydzien, dwa przed,w miedzyczasie musisz uzbierac dokumenty poswiadczajace ze malzenstwo jest "bona fide"

z zielona karta mozesz już bez problemu latac gdzie chcesz na krotki okres

jesli za granica posiedzisz rok to cię już nie wpuszcza, ten rok to nie jest reguła

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem sie tego, ze raczej nie powinienem, ale rozumiem, ze jesli po slubie wyjade to ryzykuje, ze mnie nie wpuszcza i pozniej bede czekal w Polsce na zalatwienie wszystkich papierow?

W moim przypadku problem polega na tym, ze pracuje na kilkutygodniowych kontraktach na calym swiecie, wiec musze latac. Nie za bardzo mi sie usmiecha bezczynne siedzenie i czekanie skoro moge w tym czasie popracowac. Moze w takiej sytuacji mam wieksze szanse wracajac przekonac immigration, ze wszystko jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...