Skocz do zawartości

Zmiana Adresu


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

1 lipca będę zmieniał adres zamieszkania. Obecnie jestem Conditional Permanent Resident i nie mam żadnych "case-ów" "pending".

Rozumiem, ze wystarczy zmienić adres online w ciągu 10 dni od zmiany adresu używając tego linka: https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa.Terms

Czy jest jeszcze coś, na co należy zwrócić uwagę?

Czy otrzymam z USCIC jakieś powiadomienie pocztowe o akceptacji zmiany adresu na mój nowy adres?

Za rok będę znosił condition używając nowego adresu zamieszkania, rozumiem, że wszystko powinno być do tej porty zaktualizowane i nie powinno być problemów z wymianą poczty w moją stronę?

I od razu trochę na wyrost, ale pytanie:

na I-751 Part 3 jest punkt nr. 9 - czy tu chodzi o adres w USA? Czyli rozumiem, że będę musiał podać adres sprzed 1 lipca 2008 roku. Adres, pod którym mieszkałem w momencie kiedy zostałem permanent resident, a może źle to rozumiem? Może "Conditional Permanent Resident" to nie jest to samo co "Permanent Resident"??

No i jak już przy tym jestem co co dokładnie oznacza pytanie numer 6 w tym samym dokumencie? Czy chodzi o to, że płaci się fee do USCIS?

No i przeszukując forum, znalazłem informację o http://www.uscis.gov/files/form/I-865.pdf

Czyli oznacza to, że moja żona też musi złożyć dokument o zmianie adresu?

No bo wg. założeń ona nadal pozostaje sponsorem dopóki nie zostanę US Citizen?

Ohh, jedna przeprowadzka kilka przecznic dalej a ile problemów i pytań się rodzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz zadnego potwierdzenia. Co najwyzej po wyslaniu wypelnieniu i wyslaniu aplikacji online, pokaze sie informacja, ze wszystko przebieglo pomyslnie. To radze wydrukowac.

Obecnie tez zmieniam adres - wypelniam online i wysylam na wszelki wypadek zwykla poczta. Na pierwszej rozmowie, urzednik byl zdziwiony bo w papierach nic nie bylo o poprzedniej zmianie (wzial ode mnie wydruk potwierdzenia).

Tak, zona wypelnia I-865.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz zadnego potwierdzenia. Co najwyzej po wyslaniu wypelnieniu i wyslaniu aplikacji online, pokaze sie informacja, ze wszystko przebieglo pomyslnie. To radze wydrukowac.

Obecnie tez zmieniam adres - wypelniam online i wysylam na wszelki wypadek zwykla poczta. Na pierwszej rozmowie, urzednik byl zdziwiony bo w papierach nic nie bylo o poprzedniej zmianie (wzial ode mnie wydruk potwierdzenia).

Tak, zona wypelnia I-865.

Ok Agula, dzięki za info.

Pytanie, a po co wysyłasz zwykłą pocztą? Czy to nie przysparzanie sobie dodatkowych problemów?

No i tutaj Asiaa pisała, że jej przysłali potwierdzenie o zmianie, stąd moje pytanie:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...l=zmiana+adresu

Ehh, jak ja mam coś zmieniać to mnie ciarki przechodzą jak czytam o tych wszystkich zadymach, pogubionych dokumentach itd.

Pozdrawiam,

Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie przyslali i dlatego wysylam raz jeszcze z tym, ze teraz standardowa metoda - drukuje formularz, wypelniam i wysylam z potwierdzeniem.

Jak pojechalam na pierwsza rozmowe ( o przyznanie GC), urzednik nic nie wiedzial tzn. w systemie nic nie zostalo odnotowane lube tez w dokumentow nie zaktualizowali. Wole wyslac kilka razy, pozniej zadzownic i miec pewnosc, ze zmienili niz przy odnawianiu karty miec jakies niepotrzebne komplikacje.

Taki maly OT. Za pare dni zaczynam szkole. Zlozylam dokumenty o pozyczke studencka i szkola wyslala do urzedu o sprawdzenie mojego statusu - Zielonej Karty ( nie pytaj dlaczego , podobno takie przepisy i maja sprawdzac). Troche to trwalo i juz martwilam sie, ze znowu wszystko mi sie przesunie. Skonczylo sie dobrze. Jednak panie w biurze od pozyczek powiedziala mi, ze poniewaz jestem swiezym rezydentem ( ??8 miesiecy) to urzad sprawdzal mnie podwojnie. Wychodzi na to, ze dalej mnie w systemie nie maja. A nawet jak maja to nie rozumiem czemu tak musieli podwojnie sprawdzac.

Czyli jak tutaj sie upewniaja iles tam razy to ja wole podwojna ilosc wyslac dokumentow i miec pewnosc, ze przy znoszniu warunku Zielonej Karty a pozniej staraniu sie o obywatelstwo nie miec niepotrzebnych "ale" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak tutaj sie upewniaja iles tam razy to ja wole podwojna ilosc wyslac dokumentow i miec pewnosc, ze przy znoszniu warunku Zielonej Karty a pozniej staraniu sie o obywatelstwo nie miec niepotrzebnych "ale" :(

:-)

Ok, rozumiem. No cóz, chyba zrobię w takim razie tak samo.

Online + wysyłka pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...