Skocz do zawartości

Ucieczka Z Wat Do Kraju Bez Informowania Pracodawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Niedlugo uciekam od pracodawcy i z USA prosto do Polski nie informujac nikogo. Pytanie mam takie czy na lotnisku moga o cos sie przyczepic na kontroli paszportowej czy cos. Wiza i ds2019 wazny jeszcze ze 3 miesiace. Czy moga cos powiedziec w stylu "nie mozesz wyjechac bo masz w kontrakcie jeszcze 2 miesiace pracy" :)

Jedyne konsekwencje jakie mnie spotkaja to bedzie niedostanie wizy w przyszlosci?

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widzisz maciuś bo Polacy w większości dzielą się na takich co:

1) pozytywnie zareagowali na amerykę, amerykański styl i dali się ponieść swoistemu praniu mózgu pod tytułem "God Bless America" i "Jesteśmy najlepsi" oraz "Każdy na świecie marzy aby mieszkać w USA". Kiedy taki Polak zauważy choćby najmniejszą krytykę pod adresem USA, szczególnie od innego Polaka - włącza się czerwona lampka i będzie bronić tego kraju jak pies kości oraz wyśmiewać adwersarza.

2) na takich którym się ten kraj zdecydowanie nie spodobał z tych czy innych względów

Oraz mniejszość która podchodzi do tematu z dystansem i refleksją.

Dlatego jakbyś próbował polemizować z "FUGAZI" czy USA jest fajne czy nie, to miej na względzie pkt 1) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Niedlugo uciekam od pracodawcy i z USA prosto do Polski nie informujac nikogo. Pytanie mam takie czy na lotnisku moga o cos sie przyczepic na kontroli paszportowej czy cos. Wiza i ds2019 wazny jeszcze ze 3 miesiace. Czy moga cos powiedziec w stylu "nie mozesz wyjechac bo masz w kontrakcie jeszcze 2 miesiace pracy" :)

Jedyne konsekwencje jakie mnie spotkaja to bedzie niedostanie wizy w przyszlosci?

POzdr

Mozesz wyjechac bez problemu - ale z powrotem moze byc problem (jesli fundacja Ci anuluje wize). Lepiej napisz do fundacji ze masz jakis problem w domu i musisz jechac i nie mozesz wrocic.. wtedy zrobia odpowiednia adnotacje i w przyszlosci nie powinno byc problemu z wiza turystyczna lub inna do usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pozytywnie zareagowali na amerykę, amerykański styl i dali się ponieść swoistemu praniu mózgu pod tytułem "God Bless America" i "Jesteśmy najlepsi" oraz "Każdy na świecie marzy aby mieszkać w USA". Kiedy taki Polak zauważy choćby najmniejszą krytykę pod adresem USA, szczególnie od innego Polaka - włącza się czerwona lampka i będzie bronić tego kraju jak pies kości oraz wyśmiewać adwersarza.

Dlatego jakbyś próbował polemizować z "FUGAZI" czy USA jest fajne czy nie, to miej na względzie pkt 1) :)

Na podstawie czego wyciagnelas Panna taki wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze "Panna" ;-)

a swoja droga to mi sie w USA podoba, moze tylko dlatego ze jesli ktos ma pomysl na biznes i mu sie "chce" przez duze C to mozna wiele osiagnac i pieniadze nie sa tutaj jakas specjalna bariera ;-)

z drugiej strony nie wiem czy chcialbym mieszkac w USA do konca zycia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...