Skocz do zawartości

Expedia.com - Pilne Prosze O Pomoc


kwasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do rezerwacji biletu właśnie na expedia.com i z związku z tym mam kilka pytań, wiadomo że trzeba płacić kartą kredytową i że polskie są respektowane teraz pytanko gdyż bilet trzeba płacić w $$ i jak to jest z tym przewalutowaniem według jakiego kursu jest to przeliczane na dolary i jaka jest wtedy prowizja takiej płatność?

z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do rezerwacji biletu właśnie na expedia.com i z związku z tym mam kilka pytań, wiadomo że trzeba płacić kartą kredytową i że polskie są respektowane teraz pytanko gdyż bilet trzeba płacić w $$ i jak to jest z tym przewalutowaniem według jakiego kursu jest to przeliczane na dolary i jaka jest wtedy prowizja takiej płatność?

z góry dziękuję za szybką odpowiedź

W/g kursu dnia. Nie ma prowizji. Prowizje bank pobiera przy wyplacie gotowkowej, 3% ale nie mniej 10PLN. Tak jest w PKO BP, najlepiej upewnic sie w swoim banku.

Na expedii mozna tylko kupowac bilety, nie ma mozliwosci rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, rezerwacja/kupno :) czyli np. w PKO BP 3% od całej wartości kupna np. gdybym płacił 1700zl za bilet to od tego 3% tak?

aha jeszcze jedno pytanko, jak np. karta kredytowa z mBanku Classic pisze transakcje międzynarodowe rozliczne w EURO? jak to sie ma do kupna w USD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, rezerwacja/kupno :) czyli np. w PKO BP 3% od całej wartości kupna np. gdybym płacił 1700zl za bilet to od tego 3% tak?

aha jeszcze jedno pytanko, jak np. karta kredytowa z mBanku Classic pisze transakcje międzynarodowe rozliczne w EURO? jak to sie ma do kupna w USD?

Nie zrozumiales mnie: NIE bedziesz placil prowizji jezeli zaplacisz karta. Prowizje naliczane sa tylko od wyplat gotowkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g kursu dnia. Nie ma prowizji. Prowizje bank pobiera przy wyplacie gotowkowej, 3% ale nie mniej 10PLN. Tak jest w PKO BP, najlepiej upewnic sie w swoim banku.

Na expedii mozna tylko kupowac bilety, nie ma mozliwosci rezerwacji.

fugazi wiekszosc kart kredytowych pobiera tzw currency exchange fee od 1.5% wyzej

Rademes pisze o tym tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale nieporozumienie bierze sie stad, ze karte musisz rozpatrywac z dwoch perespektyw

1. bank, lub inna instytuacja ktora ja wydala (i tutaj sie moze pojawic pierwsza prowizja)

2. karta jako (mastercard, visa itp.) moze pobierac swoje oplaty

i o ile moj bank nie pobiera zadnych oplat za zakupy, to mastercard liczy mnie oddzielnie 1% za przewalutowanie

jesli bede chcial wyplacic pieniadze z bankomatu to bank policzy mnie za wyplate i do tego oczywiscie 1% za przewalutowanie dla mastercard,

w warunkach uzytkowania karty mozna dokladnie sprawdzic czy i jakie prowizje moga wystapic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam. Przymierzam się do zakupu biletu, właśnie na expedii i mam jedno pytanie. Chcę żeby był to bilet, w którym w razie czego będzie można przesunąć datę powrotu. W rules and restrictions tego biletu jest napisane, że można dokonać zmiany ale powyżej tego tekstu jest napis: "NOTE - TEXT BELOW NOT VALIDATED FOR AUTOPRICING". I tu pojawia się moje pytanie: co to jest ten AUTOPRICING? Pierwszy raz spotkam się z takim słowem. Szukałem w necie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...