Skocz do zawartości

Obywatelstwo - Czy Potrzebuje Prawnika


Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak dla wielu na tym forum przyszla takze moja poraz na wypelnianie formularza N-400. Nie mam problemu z jego wypelnieniem, tyle ze jest inny problem.

W trakcie starania sie o zielona karte zostalo troche namieszane a co za tym idzie dokonano klamstwa - bylo to klamstwo na temat mojego stanu cywilnego. Sprawa byla juz rozwiazywana przez prawnika no i dostalem wyjasnienie z Ambasady w Warszawie jak i Depastamentu Stanu w Washington'ie. Wynika z niego iz pomimo tego iz sklamalem, nie zostanie nic zmienione i nie zostana podejete zadne kroki aby utrudnic mi "zycie".

W formularzu M-400 wsrod pytanin jest pytanie nr 24. Have you ever lied to any U.S. government official to gain entry or addition into the United States ?

Oczywicie zgodnie z sumieniem musze zaznaczyc Yes i napisac co i jak i podlacze kopie dokumentow sprawy ktora sie toczyla.

Oczywiscie nie mialem zadnych innych klopotow z prawem, piciem, naroktykami itp. place podatki, pracuje.

No i jest pytanie czy to wystarczy ? Inna sprawa to czy to od razu nie zdyskfalifikuje mnie z otrzymania obywatelstwa ?

Oczywiscie nie mam zamiaru klamac nastepny raz bo to nie ma sesu.

Czy w tym wypadku powinienem przekazac sprawe do prawnika by ten mnie reprezentowal czy moze dopiero po tym jak pojdzie cos nie tak pojdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moze zaszkodzic nawet jezeli zostalo Ci "wybaczone" po tym jak sie przyznales. Na Twoim miejscu zatrudnilabym prawnika bo mimo wszystko nie zdziwilabym sie jakby teraz tez z tego powodu robili problemy. Z USCIS nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...