Skocz do zawartości

Zwrot podatku federalnego 1040NR-EZ


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz bede staral sie smodzielnie o zwrot podatku i mam kilka pytan odnosnie wypelniania tego formularza. W poradniku na www.job.2p.pl jest napisane ze w pkcie 18[Federal income tax withheld(from form W-2, 1042-S, and 1099-R)] nalezy wpisac 0, a w 19[2004 estimated tax payments and amount applied from 2003 return] sume pobranego podatku federalnego. Wg mnie powinno byc odwrotnie, tj w 18 ta sume, a w 19 zero, czy mam racje? Jezeli w tym roku chcialbym wypelnic rowniez formularz za rok 2003, to w formularzu 2004 w sekcji "I" [Did you file a U.S. income tax return for any year before 2004?] powinieniem wpisac tak, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz bede staral sie smodzielnie o zwrot podatku i mam kilka pytan odnosnie wypelniania tego formularza. W poradniku na www.job.2p.pl jest napisane ze w pkcie 18[Federal income tax withheld(from form W-2, 1042-S, and 1099-R)] nalezy wpisac 0, a w 19[2004 estimated tax payments and amount applied from 2003 return] sume pobranego podatku federalnego. Wg mnie powinno byc odwrotnie, tj w 18 ta sume, a w 19 zero, czy mam racje? Jezeli w tym roku chcialbym wypelnic rowniez formularz za rok 2003, to w formularzu 2004 w sekcji "I" [Did you file a U.S. income tax return for any year before 2004?] powinieniem wpisac tak, czy nie?

Jesli chodzi o pierwsze pytanie, to TAK, masz racje, powinno byc odwrotnie. Na druga kwestie nie znam odpowiedzi... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, mam jeszcze 2 pytania.

W w/w poradniku nic nie pisze o wypelnianiu rubryki 21, ale jest to tylko suma, takze sadze ze sie ja wypelnia, natomiast nie jestem pewny co do rubryki 24[amount of line 22 you want applied to your 2005 estimated tax]. Pisze ze nalezy wpisac tam sume podatku federalnego i ta sume otrzymam z powrotem. W sumie to nie bardzo sie orientuje nawet w wypelnianiu polskich PITow, ale na moje oko to ta sume wpisuje po raz ostatni w 23a[Amount of line 22 you want refunded to you]

A i jeszcze jedna sprawa. Wiem ze w biurach ktore pomagaja w zwrocie podatku chcieli kopie wizy, SSN i inne takie dokumenty. Z tego co wyczytalem na formularzach do koperty do IRS wkladam tylko 1040NR-EZ, 8833, i odcinek W-2? No i to by bylo na tyle chyba. Czekam Chomik na twoja odpowiedz i wysylam :D Zobaczymy czy wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...