Skocz do zawartości

Zielona karta-czy trzeba emigrowaa???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Wylosowa3am zieloną karte. Mia3am juz rozmowe z konsulem ale musze jeszcze doniesc kilka dokumentow tak ze nie mam jeszcze tej wizy na 100% Ale mam ma3y problem. Jestem w trakcie studiow w Polsce i nie chce ich rzucac bo szkoda mi tego wszystkiego (jestem juz na 3 roku) No i w3asnie chcialabym wiedziec czy musze na stale mieszkac w USA zeby ta zielona karta nie przepadla??? Prosze o pomoc :D

Pozdrawiam,

Bunny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Wylosowa3am zieloną karte. Mia3am juz rozmowe z konsulem ale musze jeszcze doniesc kilka dokumentow tak ze nie mam jeszcze tej wizy na 100% Ale mam ma3y problem. Jestem w trakcie studiow w Polsce i nie chce ich rzucac bo szkoda mi tego wszystkiego (jestem juz na 3 roku) No i w3asnie chcialabym wiedziec czy musze na stale mieszkac w USA zeby ta zielona karta nie przepadla??? Prosze o pomoc  :D

Pozdrawiam,

Bunny :D

Czesc :D

Musisz przynajmniej raz w roku poleciec do USA, ale dodatkowo pamietaj, iz kazdy pobyt powyzej pol roku poza granicami Stanow zostaje odnotowany i zapewne ten fakt nie pomaga kandydatowi w momencie starania sie o obywatelstwo amerykanskie. :wink:

Jest jeszcze cos takiego jak "bialy paszport":

"Majac reentry permit mozna pozostac poza granicami USA max. 2 lata. Powinienes sie ubiegac o ten dokument ZANIM wyjedziesz ze Stanow. Jesli twoja aplikacja zostanie zaakceptowana przez Urzad Imigracyjny, to dopiero wtedy dostaniesz odpowiedni dokument zwany wlasnie reentry permit ("bialy paszport"). Wiele osob blednie mysli, ze samo wyslanie aplikacji (prosby) do Urzedu Imigracyjnego juz zalatwia sprawe i ze na 100% maja juz ten dokument "w rece". Niestety, ale tak nie jest. Ubiegajac sie o "bialy paszport" skladamy aplikacje I-131 do USCIS Nebraska Service Center.

Jesli pozostajesz poza USA ponad rok, a w tym czasie nie dostales jeszcze reentry permit, musisz ubiegac sie o specjalna wize imigracyjna jako powracajacy rezydent w konsulacie US w twoim kraju. Aby otrzymac te wize musisz pokazac (udowodnic) konslowi, ze twoja nieobecnosc w Stanach byla tylko tymczasowa i ze miales naprawde wazne powody, ktore zatrzymaly Cie w swoim kraju (moze tu byc przydatny np. list od lekarza, ze Ty badz ktorys z czlonkow rodziny mial problemy ze zdrowiem). Jesli nie bedziesz mial dobrego powodu (wytlumaczenia) faktu, ze nie byles w stanie wrocic do Stanow w ciagu roku, wtedy mozesz latwo stracic "zielona karte"." (zrodlo: http://www.prawoimigracyjneusa.com/zielonakarta.htm :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...