Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie nawet gdyby byla krocej, ja bylem w PL niecale 5 dni i wrocilem do USA

Wróciłeś po 5 dniach pobytu w Polsce? A ile byłeś wcześniej w USA, że wróciłeś tak szybko znów do USA, na ile miałeś "Promesę wizy", a na ile wizę wjazdowa na Lotnisku te pierwszą, i na ile dano ci po 5 dniach pobytu w Polsce. Pytam, bo ja wróciłem na czas, tzn w ostatnim dniu wizy czyli 2 listopada wyleciałem z JFK New York, a 3 listopada byłem już w Polsce. Nie wiem jaką masz Promesę - turystyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wjazd polowa maja i wylot poczatkiem sierpnia - I94 5 miesiecy - turysta - nie oddalem I94 przy wylocie i mnie pogonil urzednik na granicy przy wlocie :-) ale mialem wypelniona na wszelki wypadek druga i sie ucieszyl ze jestem zapobiegliwy :-)

2 wjazd poczatkiem sierpnia i wyjazd koncem wrzesnia - I94 6 miesiecy - turysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak sądzisz - jeśli wyleciałem na czas (tj 2 listopada w ostatnim dniu ważności wizy), kiedy mogę ponownie wlecieć, bo moja kobieta w USA się niecierpliwi, a ja kombinuję czy lecieć do Kanady, i stamtąd lądem, czy też może lepiej normalnie - na Lotnisko np Newark, jak poprzednio, bo niedokończyłem rowerem uprzednio zaplanowanej trasy wyprawy z powodu awarii sprzętu...

Aha, zapomniałem dodać, że: Co do I 94, to na wszelki wypadek też zrobiłem kopię, i będę miał go ze sobą. Piszę książkę związaną tematycznie z rowerem, więc buszuję po tamtejszych organizacjach rowerowych i czas głównie spędzam na podróżowaniu, i fotografowaniu, na wywiadach, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie w tych sprawach doradzac bo nie ma tzw. formuly na to jak wjechac bez problemow, nigdy nie mialem problemow z wjazdem,

Twoj szybki powrot bez konkretnego powodu moze zakonczyc sie albo zawroceniem albo wydaniem wizy na 2 tyg,

Kanada jest jakims rozwiazaniem, ale wez pod uwage, ze ambitni pogranicznicy kanadyjscy patrzac na Twoje wizyty w USA beda sie zastanawiali czemu tak wczesnie wracasz, pozostaje jeszcze przeprawa (nawet) samochodowa do USA a ona wcale nie jest mniej problemowa jak droga lotnicza, z doswiadczen moich znajomych wiem ze urzednicy na przejsciach ladowych poprostu sie czesciej czepiaja, zreszta jest kilka przejsc gdzie non stop mozna spotkac osoby nowe zaraz po szkolach ("pogranicznikow") a oni na ogol chca sie wykazac i robia ciekawe kontrole i zadaja czasem zdumiewajace pytania

W przypadku drogi lotniczej Kanada/USA to ja osobiscie dosc milo bylem zaskoczony podejsciem - odprawa paszportowa i celna USA (ktore swoja droga odbywaja sie na lotnisku juz w Kanadzie)

jesli teraz byles prawie pol roku to moze lepiej odczekac kolejne 6 miesiecy, a moze spotkajcie sie w kanadzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...