Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Wszyscy borykamy sie z pytaniem, czy wize dostaniemy, na ile itd. Generalnie kupa stresu i potu. Moja sytuacja jest chyba dosc nietypowa, bowiem przejrzalam forum dokladnie w poszukiwaniu podobnej do mojej sytuacji, noi nic nie udalo mi sie znalezc, stad nowy watek. Otoz moja sytuacja wyglada nastepujaco...

W chwili obecnej jestem studentka piatego roku, obrone planuje na koniec maja. Dwa lata z rzedu bylam w Stanach na wizie J1. Oczywiscie na czas wrocilam i generalnie problemow nie bylo. Teraz (tzn. w 2009 roku) planuje starac sie o wize turystyczna. Chcialabym oczywiscie dostac ja na jak najdluzszy okres czasu. Nie pracuje. Wszystkie zarobione dotychczas w okresach wakacyjnych pieniadze sa w banku (jesli chodzi o finansowanie pobytu i ewentualne wyciagi z konta). Jakie mam szanse na dostanie wizy i na ile? Czy we wniosku powinnam wpisac, ze chce dostac wize na 10 lat? Jeszcze jedna kwestia... W sierpniu moj brat zeni sie. Dlatego o ile jest to mozliwe, chcialam wyleciec na poczatku czerwca na 2 miesiace, wrocic na slub i po ok. tygodniu wyleciec ponownie. Jak Wy to widzicie?

Dziekuje serdecznie za ewentualne rady i odpowiedzi :-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym na ile dostaniesz wize zadecyduje rozmowa i Konsul .Zazwyczaj takim osobom jak TY daje sie promese wizowa na krotki okres czasu z tej racji ze po studiach nic Cie nie bedzie trzymac a kasa moze Konsula nie przekonac ze wrocisz.

we wniosku ds 156 wpisujesz ile zamierzasz byc w USA .Tak wiec nie wpisuj zadnych 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrecz przeciwnie nie widze w tym problemu,

podstawa to dostac wize - slub brata to powod idealny, nie zakladalbym wizy na 1,2 czy 10 lat, urzednicy nie lubia jak im sie mowi co maja robic, jesli konsul bedzie chcial to da wize na 10 lat, a rownie dobrze moze na wizie dodac adnotacje jak mojemu znajomemu "wyjazd na slub, pobyt 2 tyg"

co do samego podrozowania (czestego - krotkie wizyty w USA) tez nie powinno byc problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrecz przeciwnie nie widze w tym problemu,

podstawa to dostac wize - slub brata to powod idealny, nie zakladalbym wizy na 1,2 czy 10 lat, urzednicy nie lubia jak im sie mowi co maja robic, jesli konsul bedzie chcial to da wize na 10 lat, a rownie dobrze moze na wizie dodac adnotacje jak mojemu znajomemu "wyjazd na slub, pobyt 2 tyg"

co do samego podrozowania (czestego - krotkie wizyty w USA) tez nie powinno byc problemu

Ona chce leciec do Stanow na 2 miesiace potem wrocic do Polski na tydzien i znowu leciec do Stanow, nie widzisz w tym problemu? Na wizie turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Twoj pierwszy pobyt bedzie 2 miesieczny mozesz wpisac 2 miesiace, nie wiem czy mozna tam poprostu wpisac "wakacje" bo to nie okres ale fajnie brzmi ;-)

problem moze byc jesli np dostaniesz wize z jednokrotnym wjazdem, jednak jesli konsul wyda decyzje pozytywna nie ma nic w tym zlego zeby go dopytac jaka wize sie otrzymalo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...