Skocz do zawartości

W jakim banku najtaniej mozna zrealizowac przelew do usa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

najbardziej sprawdzony sposob to Western Union - z reki (w usa) do reki (w polsce)

a jak nie chcesz z nimi, to szukaj tych wszystkich polonijnych agencji ("wszystko w 1") - widzialem ostatnio jakis cennik i przelew np 3000 USD kosztowal tylko kolo $30, a kwota do $100 kosztowala $9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tanio  :D  

W western union  np za 1000$ i odbior w dolarach - to ponoc wazne w jakiej walucie-  60$. Wiec wcale nie malo  :D

ale za to szybko i PEWNIE ;-)

a co do waluty odbioru, to w banku mi mowili ze nie ma roznicy (kiedys sie pytalem jak odbieralem) - przeliczali mi to wtedy po srednim kursie NBP i nie brali zadnej prowizji od wymiany. mozesz odebrac w dolarach jezeli masz jakis swoj "obcykany" kantor z dobrym lub negocjowanym kursem ;-) ale sredniego NBP i tak nie przebije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze zrealizowaa przelew do banku w usa w wysokości 100$ depozyty i jak na razie w bankach polskich w jakis by3em sie dowiedziea kwoty mnie zabijają koszt ocyluje wokó3 100z3 !!! za wys3anie 100$ , czy nie znacie mo?e jakieś najtanszych przelewów z Polski do USA by te 100$ przes3aa?

hejka

Te? mia3em zrealizowaa taki depozyt wiec jestem na bierząco, niestety nie tylko z formalnościami ale i z k3opotami jakie to sprawia:( Z tego co piszesz wynika ?e prawdopodobnie polecono ci zrealizowanie przelewu z konta na konto, a mo?a zwyk3ym poleceniem wp3aty? ja tak zrobi3em.

Po odwiedzeniu 4 banków(gdzie brak kompetencji razi3 w oczy) trafi3em do PKO BP. Operacja kosztuje tam 50z3(nie znalaz3em tanszej opcji) dla kwoty bodaj?e do 2000$. Mo?na wp3acaa zarówno w dolarach jak i w z3otówkach wtedy jednak nastepuje przelicznie po kursie banku co nie zawsze musi bya korzystne. Ja wybra3em tą pierwszą opcje. Jest jednak problem je?eli bank do którego wysy3asz pieniądze nie jest bankiem wspó3pracującym z PKO kasa mo?e iśa na konto w usa nawet do 7dni, najkrótszy czas to 3dni.

Polecam te? Citibank albo PEKAO SA(masz do wyboru 2 opcje,wygląda to tak ?e mo?esz pokrya ca3e koszty przelewu p3acisz wtedy 50z3 albo cześa kosztów przenieśa na odbierającego pienią?ki wtedy p3acisz 25z3)

Jeśli to mo?liwe napisz gdzie jedziesz mo?e do Bush Gardens(tam te? trzeba by3o dokonaa takiego depozytu)??

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...