Skocz do zawartości

W jakim banku najtaniej mozna zrealizowac przelew do usa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak milo slyszec!!!!:-)

ja z chlopakim tez jedziemy do buscha:-) a depozyt placilismy w pko bp!

Troche sie denerwowalismy bo dlugo nie dostawalismy potwierdzenia ze nasze sto dolcow doszlo, na szczescie odpisali:-)

Pozdrawiam buschowcow:-)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no właśnie pocztą nie można bo tak sobie pracodawca zażyczył i nawet zostaliśmy(osoby jadące do BG) zaopatrzone w dokument ze wszystkimi danymi bankowymi, tylko że nie wszędzie, a raczej w mało którym banku widziano jak to zrobić i to pytanie"bankowca"-"co to jest routing number?", to ja mam to wiedzieć skromny student informatyki 8) , w końcu jednak znalazłem przychylną duszyczke która wiedziała jak to zrobić, tylko że.... wciąż czekam na potwierdzenie odbioru, miało przyjść i nie przychodzi :cry:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mało którym banku widziano jak to zrobić i to pytanie"bankowca"-"co to jest routing number?",

Z takimi transferami, to faktycznie mogą być (czasami) kłopoty, no bo kto z polski wysyła pieniądze do ameryki :?: :?: :?:

Routing Number znany także jako ABA Number = jest, to 9-cio cyfrowy numer identyfikacyjny banku (popularne na terenie USA)

Jednakże , aby przesłać pieniądze przez "wodę" , należy także znać >

>> SWIFT Number (Society for World-Wide Interbank Financial Telecommunications)

Przypuszczam, że polscy bankowcy obydwa te numery nazywają "SWIFT" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z małego miasteczka jestem i u mnie się tego załatwić nie dało zresztą to było do przewidzenia bo pewnie mało kto tam do stanów kase śle, więc panie mogły nie byc wtajemniczone, więc się udałem do Opola, no tu już lepiej, ale "najśmieszniejsze" było to jak mój brat w Warszawie w głównej siedzibie PKO BP chciał tej wpłaty dokonać, okienko zatytuowane-"Obsługa Walutowa" i nie wiedzieli jak to zrobić :shock: i tam właśnie problemy sprawił Routing Number

PS tam gdzie wpłacałem pani od razu bez mrugnięcia okiem mi wytłumaczyła co to i było po kłopocie, tylko czemu tego potwierdzenia ciągle nie mam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu tego potwierdzenia ciągle nie mam :cry:

Niestety nie wiem jak , to jest w polsce.

W US nie dają żadnego potwierdzenia, ponieważ takowe będzie w miesięcznym rozliczeniu konta :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A czy moze mi ktos wytłumaczyc,jak to jest z tym zakładaniem kont w Polsce i przelewami na nie kasy w USA?

Tzn powiedzmy, czy powinnam załozyc sobie tutaj w Polsce pzred wyjazdem do USA, konto walutowe np. w CITYBANKU, tak,by bedąc w Stanach wkładać na nie kase tam zarobiona? bo ja chyba tego nie rozumiem :( Wydawało mi sie,ze pani w banku mowila mi,ze mimo,iz otworze sobie konto walutowe w Polsce, to i tak, po przyjeździe do USA, bede musiala otworzyc sobie tam drugie konto.

A mnie sie zawsze wydawało,ze jeśli otworze konto walutowe, tutaj w banku w Polsce,to bede mogła wpłacac na nie kase bedąc w USA.Czyli zatem,ze wystarczy miec jedno konto,a nie dwa :? :lol: :roll:

Wybaczcie moja niekumatosć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...