Skocz do zawartości

Zmiana Wizy Na Pracowniczą


Rekomendowane odpowiedzi

W marcu'07 konczyla mi sie wiza H2B, zlozylem aplikacje o kolejne przedluzenie, ale poniewaz sprawy w USCIS sie przeciagnely i nie bylo szans na otrzymanie kolejnej w terminie, musialem zlozyc wniosek o wize turystyczna. Wniosek USCIS rozpatrzylo pozytywnie, B2 dostalem na 1/2 roku, zaraz potem rowniez H2B, czyli bedac na wizie turystycznej dostalem wize pracownicza. Tak to wygladalo w wielkim skrocie.

Poniewaz H2B jest wiza pracownicza sezonowa, pracownicy po sezonie, zeby nie wracac do kraju tylko czekac na kolejny sezon w US skladaja wnioski o wizy B2, potem wnioskuja ponownie o H2B. Informacja dotyczy sezonow lato'06-zima'07-lato'08 i wczesniejszych. Po tegorocznym lecie sporo osob z mojej poprzedniej firmy zlozylo rozniez wnioski o wizy turystyczne na ktorych beda czekac do wiosny'09 aby zlozyc ponownie wnioski o H2B.

Podaje same fakty, pomijam temat kontynuacji programu H2B przez govmnt itp. problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Cześć,

Prosiłbym o kilka odpowiedzi dotyczącej moje przyszłości:). Chce się dostać do USA na wizie turystycznej. Jesli uda mi sie zdobyć legalna pracę to będę chciał zmienić status z turystycznej na pracownicza. Czy to jest możliwe tam na miejscu czy muszę opuścić USA i zrobić to w Polsce na wniosek pracodawcy? Jesli możliwe na miejscu to jakie są opłaty ile możne to trwać? Nigdy nie byłem w USA mam prace w Polsce ale chce coś zmienić i zamieszkać tam na jakiś czas. Czytałem już trochę na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na temat zmiany wizy na pracownicza. Czy to w ogóle ma sens?

pozdrawiam

czesc

ja zmienialem wizy 2 razy siedzialem w usa na turystycznej i w tym samym czasie zmienilem na pracownicza.

ale dostal wklejke do paszportu musialem wyjechac z usa do innej ambasady wiec pojechalem do Paryza i tam dostalem wklejke i worcilem do usa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...