Skocz do zawartości

Alaska 2009


zunka3

Rekomendowane odpowiedzi

proste pytanie prosta odpowiedz..wystarczy sie zapisac do jakiejsz szkoly ..moze byc studium policealne albo jakas inna ...zeby tylko zaswiadczenie masz...konsul nie sprawdza indeksu:)))

ojjj moj sprawdzal, nawet sie smial ze mam jakies 3 w nim gesto, przeciez teoretycznie trzeba miec zaliczony pierwszy semestr nauki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to naprawde zalezy...jesli jest dobry sezon to pracuje sie po 12-14 godz dziennie a czasem dluzej.stawka za godz na pocz wynosi 7,15$ a overtime 10,75$.ja z kolezanka zarabialysmy za 2 miesiace ok.5000$.wiec nie bylo tak zle:)ale to jest alaska i wszystko uzaleznione od sezonu .jak rybki sa to jest mnostwo pracy jak nie ma to nie ma:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie orientujecie ile mozna zarobic w sezonie przy polowie ryb ????? i czy w ogole ciezko jest sie zalapac ?????

kiedys gdzies czytalem ze mozna szarpnac niezla kase - chetnie bym sie wybral na tak ze 4 miesiace w sezonie letnim

gdybym wiedzial ze moge wykosic troche kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie bardzo moge pomoc ale mozesz skontaktowac sie i zapytac o taka prace bezposrednio kontaktujac sie z firma dla ktorej my pracowalysmy. to jest strona internetowa : http://www.icicleseafoods.com. jesli jest sporo rybek(a podobno ma byc w tym roku ) to mozna zalapac niezla kase.zycze powodzonka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że to nie jest tak hop siup z tą Alaską.

Ja pracowałam dla Icicle wakacje 2008 na Arctic Star i szczerze mówiąc na czysto zarobilismy ok. 2 tysiase $ a pracowalismy od 3 mieisace.

Wybierajac sie na Alaske musicie pamiętać , że nikt nie może zagwarantowac, że ryby będą. Mało tego, nikt też nie może wam powiedzieć ze w tym roku będzie lepszy sezon. Ja już się dość nasłuchałam od WhyNotUsa że zły sezon sie trafia raz na 20 lat i powinien być lepszy. To wcale nie jest prawdą. Nikt nie wie jaki bedzie sezon!!! Ponadto mam mnóstwo przyjaciół którzy pracuja tam od 15-20 lat i narzekaja ze co roku jest gorzej, mniej ryb i mniej godzin.

I to nie Polacy ale Amerykanie.

Z tego co wiem to można niezłą kase zarobić na fishing boats ale jest ciężko się tam dostać i załoga jest obstawiona. Icicle kupiło ostatnio łódkę, która ma dla nich lowić ale z tego co wiem to z załogą.

Alaska jest prześliczna i warto ją zobaczyć. Jednak trzeba mieć świadomość, że rybek może nie być.

Życze powodzenia.

Jeśli się zdecydujecie na Alaske to proponuje spedzić pare dni w Seattle. Nie pożałujecie - jest co zwiedzać!!! I nawet pogoda nam sie poprawiła, juz nie pada tak często :P

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey nikt wam nie może juz teraz zagwarantowac że bedzie duzo ryb, ja też słyszałam ze sezon ma byc lepszy niz ostatnio ale traktuje to z przymrużeniem oka :). Ja pomimo kipeskiego sezonu zarobiłam przez 3 m-ce ok.7000$, ale przez pewnien czas musiałam placic za mieszanie i jedzenie wiec sporo z tego ubyło. Jeżeli chodzi o prace to zdecydowanie polecam Naknek, Sitke oraz Kodiak, odradzałabym wyjazd do Kenaii lub Ketchikan. Szukajcie pracy w duzych przetwórniach bo one zawsze cos maja :P . Małe fishernie maja tez swoje zalety, jak np. "rodzinna atmosfera". Też slyszałam o pracy na łodziach i że można napawde sporo tam zarobic, ale wątpie by udało Ci się tam wbic. Jednak zawsze możesz spróbowac.

Życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez oczywiscie zapewnienia ze bedzie dobry sezon traktuje z przymruzeniem oka ale tak czy inaczej jade:)mieszkanie mam za darmo,jedzenie tanie i zwracaja troche kasy za bilet wiec nie jest zle.a poza tym stawka wzrosla bo nie pierwszy raz tam jade:)ostatnio faktycznie byl straszny sezon ale tak czy inaczej zarobilam sporo.i znowu jade:)nie zamienialbym miejsca za zadne skarby:)ale tez slyszalam o kodiaku ze mozna i tam zarobic a widoki jescze lepsze:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedz

jakie jeszcze moglyby byc prace na alasce gdzie mozna duzo zarobic przez powiedzmy 3-4 miesiace ????? niekoniecznie do polowu ryb na lodziach ale chocby do magazynow do puszkowania rybek czy cos takiego z mozliwoscia pracy w nadgodzinach ?????? jakie sa mniej wiecej stawki ?????? obecnie mieszkam w colorado i chetnie bym sie wybral na alaske do ciezkej pracy gdybym wiedzial i mogl sie spodziewac chocby przez 3-4 miechy moge zabrac ze soba z 10 tys na czysto po odliczeniu kosztow utrzymania na alasce ktore zreszta zakladam mogloby byc tanie - jakies tanie lokum, darmowe jedzenie w pracy w jakis wlasnie przetworniach rybnych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od firm zatrudniajacych.my np w firmie Icicle mamy mieszkanie za darmo a posilki kosztuja 3-4$ gdzie bierzesz ile wejdzie na talerz.stawka na poczatek wynosi 7,15$/h ale jesli nie ma ryb too wiadomo jak sprawa sie przedstawia.przy takiej stawce i srednim sezonie w 2 miesiace zarobilysmy ok 5000$.takze chyba nie jest tak zle.ale to naprawde zalezy od sezonu...niestety:/ slyszalam jeszcze o pracy na lotniskach alaska airlines ale nie wiem dokladnie jakie sa stawki i jaka to konkretnie jest praca.we wczesniejszych odpowiedziach sa informacje na temat takiej pracy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...